Kimsenin Aklına Gelmeyen 20 İlginç ve Farklı İş Fikirleri

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Kimsenin aklına gelmeyen iş fikirleri konusunda araştırma gerçekleştirenler için 20 ilginç iş fikirleri üzerine bir rehber hazırladık. Rehberde kimsenin aklına gelmeyen ya da geldiği halde tam olarak istenen performansta gerçekleştirmeyen farklı iş fikirleri için en güncel bilgileri keşfedebilirsiniz.

İlginç iş fikirleri rehberimizi hazırlarken dünyanın her yerindeki iş piyasasına yönelik araştırmalar gerçekleştirdik. Birbirinden yüksek potansiyel içerdiği halde kimsenin aklına gelmeyen bu iş fikirleri için detaylar oldukça kısıtlı olsa da; her biri düşük ve orta sermaye düzeyleri önemli potansiyel içermektedir.

Ancak unutulmamalıdır ki, bu iş fikirleri belirli oranda risk içermektedir.

Dolayısıyla kimsenin aklına gelmeyen ilginç iş fikirleri için yapacağınız yatırımlarınızda mutlak suretle dikkatli olmalısınız. Tüm sermayenizi bu farklı iş fikirleri için yönlendirmek akıllıca bir yatırım olmayabilir.

kimsenin aklına gelmeyen iş fikirleri

Bu ilginç iş fikirlerini genellikle mevcut nakit akışına sahip olan girişimci ve yatırımcılara önermekteyiz. Halihazırda bir nakit akışına sahipseniz farklı iş fikirleri tam size uygun bir risk olabilir. Ancak bir nakit akışınız yoksa müşterisi hazır işler size daha uygun seçenekler içerir.

1. GLAMBING

Risk Düzeyi: 3/10

Son yıllarda adından sıklıkla söz ettiren glambing sektöründeki büyüme yatırımcıların da dikkatini çekiyor. İlginç iş fikirleri arasında yer alan Glambing’in Türkiye’de potansiyeli oldukça yüksektir.

Glambing genel olarak lüks çadır-kamp anlamına geliyor. Standart geleneksel kamp yerine etkinlik ve lüks odaklı kamp ve çadır işidir.

Glambing işi, Tayland, Güney Amerika, Slovenya ve ABD’de oldukça popüler ve yatırımcılarına ciddi düzeyde para kazandırıyor. 

Kimsenin aklına gelmeyen iş fikirleri arasında 2023 yılının en yüksek potansiyel iş fikirlerinden biridir. Henüz Türkiye’de Glambing sektöründe aktif faaliyet gösteren çok sayıda işletme bulunmuyor.

2. MİKRO YEŞİLLER

Risk Düzeyi: 7/10

Mikro Yeşiller, son dönemde sağlık endişelerinin artmasına paralel olarak oldukça yüksek talep göstermeye başladı.

Mikro Yeşiller, sebze, meyve, tahıl ve baklagil gibi bitkilerin tohumlarının ekiminden sonraki bir haftalık süre içerisinde ilk gövde ve yapraklarıdır. Bu kısımlar bitkinin en değerli vitamin, mineral, antioksidan, aromasını içermeleri sebebiyle

Sebze, tahıl, baklagil vb. yenilebilir bitkilerin, tohum ekiminden sonra ortalama 7-10 günlük sürede, gövde ve ilk yapraklarını oluşturdukları filiz evresine mikro yeşil denir. Mikro yeşiller, vitamin, mineral, antioksidan, aroma vb. yetişkin bitkinin bütün özelliklerini konsantre olarak barındıran filizlerdir.

3. ODA PARÇALAMA

Risk Düzeyi: 9/10

Tüm dünyanın başlıca sağlık sorunlarının başında artık stres geliyor. Stres seviyesini azaltmak için insanlar farklı çözümler arıyor. Bunlardan biri de oda parçalama aktivitesidir.

Kimsenin aklına gelmeyen ilginç iş fikirleri arasında yer alan bu iş fikrinde; kullanıcı; güvenlik önlemlerinin tamamen alındığı bir odaya girer ve beyzbol sopası ile tabak, vazo, cam eşya gibi kırılabilir eşyaları dilediği gibi kırar.

Henüz Türkiye’de bulunmayan bu iş fikrine yönelik başarılı bir pazarlama çalışması ile para kazanılabilir.

4. AKVARYUM TASARIMCILIĞI

Risk Düzeyi: 6/10

Şık ve dikkat çekici akvaryumlara herkes sahip olmak ister. Son dönemde e-ticaret platformlarında akvaryum satışlarının arttığını belirtmek mümkün. Sektöre girmek isteyen girişimci ve yatırımcıların tasarım odaklı faaliyet göstermesi gerekmektedir. Dikkat çekici ürünler elde edebilen girişimcilerin sosyal medya satışlarına da odaklanması mümkündür.

Akvaryum tasarımı, hem hobisi olanlar hem de ticari amaçlı olarak kullanmak isteyenler için ilgi çekici bir iş fikri olabilir. Akvaryum tasarımı yaparken, doğal bitkiler, kaya ve kökler gibi malzemeler kullanarak estetik açıdan hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bu iş fikrinin avantajları şunlardır:

  1. Yaratıcı özgürlük: Tasarımlarınızda hayal gücünüzü kullanarak kendinizi ifade etme şansı bulursunuz.
  2. Müşteri potansiyeli: Hem ev hem de işyerleri için akvaryum tasarımına talep vardır.
  3. Tekrar eden müşteriler: Bir kez müşterilerinizin beğenisini kazandığınızda, onların arkadaşlarına ve ailelerine tavsiye etmeleriyle işletmenizi büyütme şansınız artabilir.

Akvaryum tasarımı konusunda bilgi sahibi olmak için, kitaplar, videolar ve eğitim programları gibi kaynaklardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca, yerel petshop’larda veya balıkçılık mağazalarında çalışarak tecrübe kazanabilirsiniz.

5. GÜVEN EĞİTİMİ

Risk Düzeyi: 4/10

Daha az riskli ilginç bir iş fikri isteyenler için önerilebilen iş fikirleri arasında yer almaktadır. Bir kurs merkezi açarak insanların korkularını yenmek için destek sağlayabilirsiniz.

İnsanlar hayatında mutlu olmak için güvenli hissetmek isterler. Bu sorunu yaşayan milyonlarca insan bulunduğunu belirtmek mümkün. Dünyadaki en iyi üniversitelerdeki başarılı örnekleri inceleyerek lokalde hizmet sağlayabilirsiniz.

ABD’de zengin eden iş fikirleri arasına girmiştir.

İNCELEYİN: 2024 İş Fikirleri

6. KAÇIŞ ODASI

Risk Düzeyi: 5/10

Ülkemizde de birkaç merkezde kaçış odaları bulunmaktadır. Sektör mevcut durumun çok daha üzerinde bulunmaktadır. Özellikle farklı ve dikkat çekici bir kaçış odası merkezi önemli düzeyde para kazandırma potansiyeli taşımaktadır.

Kaçış odaları, oyuncuların bir araya gelerek belirli bir süre içinde bir dizi zorluğu çözerek bir odadan kaçmalarını gerektiren bir eğlence etkinliğidir.

Bu iş fikri son yıllarda popüler hale geldi ve pek çok ülkede kaçış odası işletmeleri bulunuyor.

Kaçış oyunları, oyuncuların problem çözme, takım çalışması ve iletişim becerilerini geliştirirken aynı zamanda eğlenmelerini sağlar. İnsanlar genellikle arkadaşları veya aileleriyle birlikte katılırlar ve birlikte çalışarak zorluğun üstesinden gelirler. Bu yüzden kaçış odası işi, sosyal etkileşime dayalı bir iş fikridir.

Ancak, kaçış odaları işi kolay değildir ve başarılı olmak için iyi bir planlama, yaratıcı fikirler ve mükemmel bir müşteri hizmeti gerektirir.

Eğlence sektöründe iş fikirleri arayanlar Eğlence Sektörü İş Fikirleri ile Aquapark Açmak rehberlerine göz atabilir.

7. HAYVAN KİRALAMA

Risk Düzeyi: 8/10

Bazı insanlar evcil hayvanları satın almanın büyük bir sorumluluk olduğunun farkındadır. Dolayısıyla ABD’de yükselişte olan bir sektör olan hayvan kiralama aracılığıyla insanlar daha sağlıklı ve huzurlu hissetmektedir. Her türlü hayvanın kiralandığı bu merkezler girişimcilerine önemli düzeyde gelir sağlamaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Cafe Açmak

5. GİZEMLİ HEDİYE

Risk Düzeyi: 7/10

Hediye almamız gereken kişi sayısı arttıkça bu sürece ayırdığımız vakit de artmaktadır. Avrupa merkezli birçok gizemli hediye satan mağaza aracılığıyla bu süreç çok daha kolay yönetilebiliyor. Genellikle bu firmalar internet sitesi üzerinden hizmet verirler. Hediye almak isteyen kullanıcı 10-50-1000 Dolar gibi bir gizemli hediye paketi satın alır ve o değerde bir hediye ilgili işletme uzmanları tarafından seçilerek ilgili kişiye ulaştırılır. Hediye seçilirken kime verileceğine yönelik bilgiler de verilir.

Örneğin, iş arkadaşı, sevgili, öğretmen vs.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İnternetten Ne Satabilirim

8. ÖZEL PAPARAZZİ

Risk Düzeyi: 8/10

Risk düzeyi oldukça yüksek bir iş fikridir. Genellikle ünlü olmaya çalışan insanlar tarafından tercih edilir. Yeni ünlü olmaya çalışan insanlar kendilerine medya ilgisinin olduğunu göstermek için sahte paparazzileri işe alır ve bu sayede diğer medya kuruluşlarına ve kişilere yönelik “yoğun ilgi” imajı oluşturulmaya çalışılır.

Ülkemizde henüz bu tür bir iş fikri yok. Dolayısıyla ilginç iş fikirlerinden birini seçmek için iyi bir tercih olabilir. Gerekli sermaye düzeyi oldukça düşüktür. Bir şirket kurmanıza gerek yok. Yeni ünlü olmaya çalışan insanlara doğrudan ulaşmayı ihmal etmeyin. Bu fikir akıllarını çelecektir.

9. PET OTEL

Risk Düzeyi: 3/10

Ülkemizin büyükşehirlerinde mevcut olan bir iş fikridir. Yolculuk veya hastalık gibi durumlarda hayvanları bırakabilecek bir ortam sağlarlar. Başlamak zor olmasa da; güvenli ve hayvanlar için sağlıklı bir ortam hazırlamak için 400 bin lira civarında sermaye gereksinimi olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Balık Çiftliği Kurmak

10. TABAK KIRMA

Risk Düzeyi: 9/10

Rehberde en az zengin etme potansiyeli bulunan iş fikridir. Risk düzeyi oldukça yüksektir.

İnsanların bir kısmı tabak, cam gibi materyalleri kırmaktan oldukça hoşlanır. Onlara bunları yapabilecekleri güvenli bir alan sunmak; ilgi çekici bir fikir olabilir. Üst düzey pazarlama seçeneklerine ihtiyacınız olacağını belirtmekte yarar var.

11. SOSYAL ANKSİYETE KOÇU

Risk Düzeyi: 6/10

Bireysel olarak başlayabileceğiniz farklı iş fikirlerinden biridir. Özellikle Covid-19 pandemisi sonrasında insanlar sosyal hayata uyum sağlamakta oldukça güçlük çekmeye başladılar. Dolayısıyla bu konuda hizmet almak isteyen kişi sayısının en üst düzeyde olduğu bir dönemden geçiyoruz. Sadece sosyal medya hesaplarınız aracılığıyla yapacağınız küçük reklam çalışmaları bile ilgi çekici düzeyde olabilir.

12. İKİNCİ EL MÜCEVHERAT

Risk Düzeyi: 3/10

Risk düzeyi oldukça düşük olan karlı ve potansiyeli yüksek iş fikirlerinden biridir. Piyasada değerli bir mücevheri satın almak için çok fazla paraya ihtiyacınız vardır. Ancak bu mücevherlere sahip olmak isteyen kişi sayısı oldukça yüksektir. Dolayısıyla yüksek fiyatlar nedeniyle bu satınalma süreci sekteye uğramaktadır. İkinci el mücevherat mağazası aracılığıyla önemli bir müşteri kitlesine ulaşarak para kazanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Av Malzemeleri Bayi Dükkanı Açmak

13. AĞAÇ EVİ

Risk Düzeyi: 4/10

ABD ve Avrupa’da oldukça popüler olan ağaç evlerine olan ilgi son dönemde ülkemizde de artış göstermektedir. Ağaç evi yapım, bakım ve onarım hizmeti veren bir işletme kurarak sektöre hızlı bir giriş yapabilirsiniz. Özellikle büyük şehirlerde potansiyel daha fazladır.

14. KURUTULMUŞ ÇİÇEK

Risk Düzeyi: 6/10

Belirli ölçüde risk içeren bir iş fikri olsa da; özellikle baharatlar ve sağlıklı karışımlar için son dönemde alternatif tıpta önerilmesi sayesinde risk düzeyi gün geçtikçe düşüş göstermektedir. Sektöre girmek oldukça kolaydır. Gerekli sermaye 100 bin liranın altında bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Çiçekçi Açmak

15. PARTİ OTOBÜSÜ

Risk Düzeyi: 6/10

Grupça yapılan tatil gibi organizasyonlar için ilginç ve süslenmiş parti otobüsleri tercih edilmeye başlandı. Sektörde rekabet neredeyse yoktur. Zengin eden iş fikirleri arasında oldukça yüksek potansiyel ile yer almaktadır.

Başlamak için gerekli sermaye 800 bin liranın üzerinde bulunmaktadır.

Pazarlama konusunda iyi bir sürece ihtiyacınız olacaktır. Bu süreci profesyonel bir destek alarak sürdürmeniz tavsiye edilmektedir.

16. OYUN KAMYONU

Risk Düzeyi: 6/10

Konser gibi yoğun popülasyonun bulunduğu kalabalık ortamlarda yapılabilecek ilginç iş fikirleri arasında yer almaktadır. Burada keyifli vakit geçirmek isteyen kişiler için bir oyun kamyonu hizmeti verebilirsiniz. Başlamak oldukça kolaydır. Aracı iyi bir şekilde süslemek; ilgi çekiciliğinizi artıracaktır.

Oyun kamyonları genellikle yoğun etkinliklerde daha fazla talep görüyor. Bu sebeple ilgili işi yapacak olan kişilerin etkinlikleri iyi bir şekilde takip etmesi önerilir.

17. VEGAN ET – SÜT ÜRÜNLERİ

Risk Düzeyi: 1/10

Rehberdeki en az riskli ve aynı zamanda en çok zengin etme potansiyeli yüksek olan iş fikridir. Tuhaf ve değerlendirilebilir iş fikirleri arasında yer almaktadır. Başlamak oldukça zor olsa da birkaç yurtdışı şirketi ile anlaşma düzenleyerek; doğrudan onların ürünlerini satmak üzere de faaliyet gösterebilirsiniz.

18. KİŞİYE ÖZEL DİYET PLANLAMA UYGULAMASI

Risk Düzeyi: 4/10

Bu uygulama, kullanıcının yaşına, cinsiyetine, boyuna, kilosuna, sağlık durumuna ve hareketlilik düzeyine göre kişiye özel bir beslenme ve diyet planı oluşturur. Kullanıcılar uygulama üzerinden yemek tarifleri de alabilirler. Ayrıca, kullanıcıların gün içinde aldıkları kalori miktarını takip edebilmeleri için bir kalori sayacı da bulunabilir. Farklı iş fikirleri arasında online seçenek arayanlar için uygun bir iş fikridir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Türkiye’de Olmayan ve Yapılmamış Zekice İş Fikirleri

19. YENİLENEBİLİR ENERJİ SİSTEMİ KURULUMU

Risk Düzeyi: 1/10

Bu ilginç ve zengin eden iş fikri, yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretmeye yöneliktir. Solar paneller veya rüzgar türbinleri gibi çeşitli yöntemler kullanılarak elektrik üretilir. Bu iş fikri, hem çevreye duyarlı hem de uzun vadede finansal açıdan karlı bir seçenektir.

Kimsenin aklına gelmeyen iş fikirleri arasında yer almayan bu iş fikrinde risk oldukça düşüktür. Sektördeki rekabet henüz çok düşük seviyede olsa da önümüzdeki yıllarda rekabet had safhaya çıkacaktır.

20. E-SPOR TAKIMI

Türkiye’de çok sayıda e-spor takımı bulunuyor. Ancak Pubg Mobile dışında Türk takımalarının başarılı olduğu e-spor takımı neredeyse yok denecek düzeyde. Dolayısıyla farklı oyun türlerinde bir e-spor takımı kurarak önemli bir gelir akışı elde etme imkanına ulaşabilirsiniz. Dünyada bazı e-spor takımları yıllık 20 milyon dolardan fazla kazanç elde ediyor.

E-Spor takımı kurarak başarıya en yakın olmak isteyen girişimcilerin özellikle 2023 yılı için Valorant oyununa dikkat etmesini öneriyoruz. Son dönemde ilgili oyundaki uluslararası çaptaki turnuvaların geliri 10 milyon doların üzerinde seyrediyor.

E-Spor takımı kurmak için en iyi oyunlar:

  • Valorant
  • Pubg Mobile
  • Counter Strike Global Offensive
  • League of Legends
  • Baldur’s Gate 3

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Zengin Olmak İçin Ne İş Yapabilirim

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Farklı İş Fikirleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kışın Ne Satılır?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En İyi Geri Dönüşüm İş Fikirleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Organizasyon Şirketi Kurmak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En İyi Girişimcilik Sözleri

İNCELEYİN: Milli Piyango Bayilik

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Sahil ve Plajda Para Kazandıran İşler

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Kimsenin Aklına Gelmeyen 20 İlginç ve Farklı İş Fikirleri” üzerine 2 yorum

Yorum yapın