Ne Satılır: Kışın En Çok Satılan 20 Ürün ile Para Kazanmak

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Kış aylarında en çok satılan ürünler, hava şartlarına uygun giyim ürünleri ve ayakkabılar, ev dekorasyonu ürünleri, elektronik cihazlar, sezonluk yiyecek ve içecekler gibi kategorilerdeki birçok üründür. Bunların yanı sıra, tatil hediyeleri de kış aylarında internetten en çok satılan hizmet odaklı satış fırsatına sahiptir.

Kışın soğuk havalar nedeniyle insanlar, ısınma amaçlı ürünlere de yoğun talep gösterirler. Bu ürünler arasında enerji tasarruflu ısıtıcılar, battaniyeler, termoslar, kalorifer petekleri, soba ve şömineler gibi ürünler yer alabilir.

Ayrıca, kış mevsiminde Yeni Yıl tatilleri de olduğundan, tatil süslemeleri, Noel ağaçları, ışıklar, çelenkler, kartpostallar ve diğer hediyelik eşyalar da ne satılır sorusunun en iyi cevapları arasında yer alır.

Genel olarak, kış aylarında hava koşullarına uygun giyim ve ayakkabılar, ev dekorasyonu ürünleri, elektronik cihazlar, enerji tasarruflu ısıtıcılar, tatil hediyeleri ve sezonluk yiyecek ve içecekler gibi ürünlerin satışı artabilir.

İnternetten ve mağazadan kış aylarında en çok ne satılır?

internet satış

1. BOT

Ortalama Kar Marjı: %47

Kış aylarında en çok satılan ürünlerin başında gelmektedir. Son yıllarda fiyatlar aşırı derece yükselmiş olmasına rağmen karlılık istenilen düzeyde artmamıştır. Girdi maliyetlerindeki artış ile birlikte ortalama karlılık piyasa normallerinde bulunuyor. Ortalama sezonluk ülke geneli satışın 52 milyon olduğu tahmin edilmektedir.

2. MONT

Ortalama Kar Marjı: %38

84 milyonun yaşadığı bir ülkede her kış ayında yaklaşık 200 milyon adet satılmaktadır. Mont fiyatları da piyasa şartlarının üzerinde bir büyüme kaydetti. Karlılık ise önceki dönemlere göre artış gösteriyor. Anadolu’daki tekstil atölyelerinde de mont üretiminin gerçekleştiriliyor olması; her şehirde toptan alım fırsatlarını geliştirmiş gibi görünüyor.

3. IHLAMUR

Ortalama Kar Marjı: %52

İnternetten ve fiziksel mağazalardan kış aylarında en çok satılan ürünlerin başında geliyor. Yaz aylarında fiyatları çok uygundur. Doğru koşullar ile depolanarak kış aylarına yönelik toptan alım gerçekleştirilebilir.

MUTLAKA İNCELEYİN: İnternetten Ne Satılır?

4. KUŞBURNU

Ortalama Kar Marjı: %65

Yine sağlık açısından çok satılan ürünlerden biridir. Ülkemizin her bölgesinde kış aylarında satışı önemli düzeyde artış göstermektedir.

5. ÇORAP

Ortalama Kar Marjı: %34

Türkiye genelinde çorap satışının en çok arttığı dönem de kış aylarıdır. Özellikle ısınmak söz konusu olduğunda en önemli yardımcılarımız arasında bulunması hasebiyle satış rakamları önemli bir ivme yakalıyor.

İNCELEYİN: Çorap Dükkanı Açmak

6. ŞEMSİYE

Ortalama Kar Marjı: %70

Düşük sermayeli satış fikri arayanlar için bulunmaz nimet konumunda bulunan bir üründür. Kar marjı son derece yüksektir ve perakende satışta ciddi sürüm yakalama fırsatı var.

7. YAĞMURLUK

Ortalama Kar Marjı: %58

Ege, Akdeniz, Marmara ve Karadeniz bölgelerinde kış aylarında en çok talep ürünler listesinde yer almaktadır. Şeffaf ve ilgi çekici yağmurlukların sosyal medya üzerinden satışları da son derece yüksektir. Kendi üretim faaliyetlerinizi bile gerçekleştirebileceğiniz bir ürün fikridir.

8. ATKI ve BERE

Ortalama Kar Marjı: %65

Kış aylarında genellikle birlikte satılan ürünlerdir. Her iki ürünün de sürüm satışı yüksektir. Kar marjları da olabilecek en yüksek dönemine girmiştir. Birkaç yıl öncesine kadar standart atkı ve bereler 20 TL gibi bir ücret ile satılırken günümüzde 50 TL’ye bile bulabilmek zor. Girdi maliyetlerinde ise aynı yönde ciddi bir artış yok.

9. ELEKTRİKLİ SOBA

Ortalama Kar Marjı: %29

Ülkemizde doğalgaz kullanımına geçiş hızla artarken; halen yoğun bir şekilde elektrikli soba kullanımı bulunmaktadır. Özellikle sert kışın yaşandığı bölgelerde; konutlarda olmasa da iş yerlerinde veya çeşitli açık alanlarda elektrikli sobalar yoğun olarak kullanılıyor.

Son yıllarda bu sektöre giren işletmeler özellikle elektrik tasarruflu ürünleri piyasaya sunmuş durumda. Kış aylarında en çok satılan ürünler üzerinden harekete geçecek olan girişimci ve yatırımcıların tasarruflu elektrikli sobalara yönlenmesi daha karlı ve potansiyeli yüksek bir süreç fırsatı sağlayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Çin’de Olup Türkiye’de Olmayan Ürünler

10. SALEP

Ortalama Kar Marjı: %30

Yine kış aylarının vazgeçilmez lezzetleri arasında yer almaktadır. Ülkemizin her noktasında önemli satış rakamlarına sahiptir. Özellikle cafe işletmelerinde yaşanan yoğun talep nedeniyle satışlar önemli düzeyde artıyor. Bu işletmelere yönelik bile faaliyet göstererek önemli bir girişim başlatabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ucuza Alıp Pahalıya Satılan Ürünler

11. BATTANİYE

Ortalama Kar Marjı: %21

Kış aylarında satışı artan ürünler arasında yer almaktadır. Stok yapmaya uygun ürünler arasında yer almaktadır. Dolayısıyla ucuz dönemlerde satın alarak kış aylarında satışa sunulabilir.

12. KIŞLIK ELDİVEN

Ortalama Kar Marjı: %55

Kar marjı yüksek ve sürümden kazanma potansiyeli son derece önemli fırsatlar içeren bir kışlık ürün. Giyim kategorisinde kış aylarında zirveleri zorlamaktadır. Özellikle İç Anadolu bölgelerinde fiziksel satış anlamında da tatmin edici seviyede bulunuyor.

13. ANTİFRİZ

Ortalama Kar Marjı: %14

Araç sahiplerinin kış aylarında vazgeçilmez ürünleri arasında bulunuyor. Hemen hemen tüm araç sahipleri kış aylarına girmeden önce antifriz satın almaktadır. Dolayısıyla kış aylarında ne satılır diye düşünenler için bulunmaz nimet.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Zengin Eden İş Fikirleri

14. KURUYEMİŞ

Ortalama Kar Marjı: %24

İnsanların evlerinde daha fazla vakit geçirdiği kış aylarında tüketimi artan gıda ürünleri arasında bulunmaktadır. Kuruyemiş fiyatlarında yaşanan artış satış hacmini düşürmüş olsa da; genel tüketim üzerindeki kar marjı yükselişe geçmiştir.

15. MEYVE SUYU SIKACAĞI

Ortalama Kar Marjı: %22

Kış aylarında genellikle satışı daha fazla olan bir üründür. Özellikle nezle ve grip endişesi taşıyan insanlar genellikle kış aylarında çok fazla meyve suyu tüketmektedir. Bu ihtiyaca paralel olarak meyve suyu sıkacaklarının satış hacminde göreceli bir artış yaşanıyor.

16. KIŞ LASTİĞİ

Ortalama Kar Marjı: %14

Ülkemizde ticari araçlar için kış lastiği uygulaması zorunludur. Ticari olmayan araç sahipleri de daha iyi bir sürüş güvenliği açısından kış lastiği kullanmaktadır. Sektör kış aylarında çok ciddi düzeyde talep artışı elde etmektedir.

17. NEMLENDİRİCİ

Ortalama Kar Marjı: %42

Soğuk kış bölgelerinde cildi nemlendirme ihtiyacı doğmaktadır. Bu nedenle tüm yıl boyunca satışı yüksek olan nemlendiriciler kış aylarında daha fazla alıcı bulmaktadır. Nemlendiricilere yönelik bir dropshopping işi bile başlatılabilir.

18. ARABA ÖN CAM KORUYUCU

Ortalama Kar Marjı: %60

Kış aylarında araç sahipleri genellikle kar yağışından sonra kapanan ön camlarını veya soğuk hava nedeniyle buz tutan ön camlarından şikayet etmektedir. Araba ön cam koruyucular tam olarak bu sorunu ortadan kaldıran basit ürünler. Satışı özellikle İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde önemli düzeyde artış gösteriyor.

İNCELEYİN: Bit Pazarı İle Para Kazanma

19. BİTKİ ÇAYLARI

Ortalama Kar Marjı: %35

Yine nezle ve grip için genellikle bitki çaylarının satışı kış mevsiminde son derece yüksektir. Bu ürüne yönelik bir satış mağazası bile kurmak önemli bir iş fikri olarak karşımıza çıkmaktadır.

20. YENİ YIL SÜSLEMELERİ

Kış aylarında dünyanın her yerinde en çok satılan ürün kategorilerinden biri de yeni yıl süslemeleridir. Son yıllarda Türkiye’de de yeni yıl süslemelerine yönelik ürünlerin satışında önemli düzeyde artış kaydedilmektedir.

İNCELEYİN: Pazarda Ne Satılır?

İNCELEYİN: Amazon’da Satış Yapmak

İNCELEYİN: Kar Marjı Ne Kadar Olmalı

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Ne Satılır: Kışın En Çok Satılan 20 Ürün ile Para Kazanmak” üzerine 2 yorum

  • Merhaba,

   İstanbul’da Şişli’de çok sayıda firma var. Ek olarak Tahtakale’de de ucuza satış yapan toptancılardan alabilirsiniz.

   İyi çalışmalar.

   Yanıtla

Yorum yapın