Çocuklara Yönelik Yapılabilecek Karlı 7 İş Fikri

Çocuklara yönelik iş fırsatlarını değerlendiren girişimci ve yatırımcılar için yüksek kar fırsatı sağlayan çok sayıda iş fikri bulunuyor. Siz de çocuklara yönelik bir iş fikrini hayata geçirmeyi planlıyorsanız, rehberimiz aracılığıyla aradığınız iş fikrine kolaylıkla ulaşma imkanı elde edebilirsiniz.

Çocuk sektöründe iş kurmak isteyen girişimci ve yatırımcılar için yüksek kar imkanı sağlayan 7 iş fikri…

1. OYUNCAK E-TİCARET MAĞAZASI

Son dönemde oyuncak sektörü büyük bir kabuk değiştirdi. Sektör fiziki mağazalar yerine online dünyaya yöneldi.

Çocuklara yönelik karlı bir iş fikrini hayata geçirmek isteyen girişimci ve yatırımcılar için oyuncak satışı yapan bir e-ticaret mağazası açmak oldukça karlı bir iş fikridir. Sektöre giriş yapmak isteyen girişimci ve yatırımcılar için 500 bin lira düzeyinde sermaye ihtiyacı bulunuyor.

2. ÇOCUK OYUN ALANI

AVM gibi lokasyonlarda çocuk oyun alanları oldukça ilgi çekiyor. Son dönemde ilgili çocuk oyun alanlarında artış kaydediliyor.

Çocuk oyun alanları yüksek kar imkanı sağlayan bir iş fikridir. Genellikle işletmeyi kurmak için 200 bin lira yeterlidir ve ilgili işletmeler bir personel ile aylık 100 bin liraya yakın ciro elde edebiliyor. Sektöre girmek için Çocuk Oyun Alanı Açmak rehberini inceleyebilirsiniz.

3. ÇOCUK GİYİM MAĞAZASI

Giyim sektörünün en karlı alanlarından biri çocuklara yönelik ürünlerdir. Son dönemde ülkemizin her noktasında sadece çocuklara yönelik giyim ürünlerini satan mağaza zincirleri ortaya çıktı. Ortalama olarak yüzde 45 kar marjı ile çalışan bu mağazaları kurmak için 600 bin liraya yakın sermayeye ihtiyaç bulunuyor.

4. KIRTASİYE

Çocuklara yönelik iş fikri kurmak isteyenler için kırtasiye açmak önemli bir fikir olabilir. Özellikle rekabetin olmadığı okul gibi alanların çevresinde bu iş fikri oldukça karlı olabilir.

Kırtasiye açmak isteyen girişimcilerin özellikle rekabet seviyesine yüksek önem vermesi tavsiye edilir. Çünkü ülkemizdeki BIM, A101 ve ŞOK gibi mağazalar da kırtasiye ürünlerinin satışı konusunda önemli bir tercih olarak değerlendirilmelidir.

5. ÇOCUK SPORLARI

Yüzme, tekvando gibi çocuk sporları ebeveynler tarafından oldukça dikkat çekiyor. Bu konuda yetenekli bir ekip kurabilen girişimci ve yatırımcılar bir çocuk spor ekibi kurabilir.

Verilen hizmetlerin sayısına ve kapasitesine göre işletmeyi kurmak için gerekli sermaye düzeyi yükselecektir. Ortalama olarak sektöre giriş için minimum sermaye düzeyi 1.2 milyon liradır.

6. KREŞ

Kreş açmak, çocuklara yönelik bir iş fikrini hayata geçirmek isteyenler için oldukça cazip ve popüler bir seçenektir.

Son dönemde sektördeki firmaların karlılık düzeyi oldukça yükseliyor. Kreş Açmak rehberinden sektöre giriş yapmak için gerekli olan tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

7. LUNAPARK

Eğlence sektörünün en çok para kazandıran ve karlı iş fikirlerinden biri de lunaparklardır. Ancak sektöre girmek isteyen girişimcileri oldukça yüksek bir sermaye düzeyi bekliyor. Ortalama düzeyde bir lunapark açmak isteyenlerin minimum 6 milyon lira düzeyinde sermayeye sahip olması gerekiyor.

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın