Boş Depom Var Ne İş Yapabilirim: 7 Fikir

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Boş depoya sahip olan girişimci ve yatırımcılar için kısa vadede para kazandıracak 5 süper fikir var. Bu fikirlerden size en uygun olanına yönelik faaliyet başlatarak kısa sürede para kazanabilirsiniz.

Boş depo genel olarak bir işletme kurmak için yetersiz özelliklere sahiptir. Ancak bu ondan para kazanamayacağınız anlamına gelmez. Özellikle ilgili depoya işyeri açma ruhsatı alabilirseniz; her türlü iş fikri için değerlendirebilirsiniz.

boş depo iş fikirleri

Bu rehberde boş deponuzda hangi yöntem ile para kazanabileceğinize dair etkili 7 yöntemi aktaracağız.

1. İŞ FİKİRLERİNİ DEĞERLENDİRİN

Boş bir depo bir işletmeye dönüştürülebilir. Dolayısıyla öncelikli olarak ilgili depoyu bir dükkan açmak için değerlendirebilirsiniz. Ne dükkanı açabileceğinizi düşünüyorsanız, yüzlerce fikir var!

Süper İş Fikirleri’nin DÜKKAN AÇMAK kategorisindeki fikirlere göz atarak, kısa sürede boş deponuza potansiyeli yüksek ve karlı bir dükkan kurabilirsiniz.

Boş deponuzu bir dükkan açarak değerlendirmek en iyi boş depo değerlendirme fikridir. Elbette açacağınız dükkan için iyi bir araştırma gerçekleştirmenizi öneririz. Özellikle depo etrafında yeterli müşteri potansiyeli bulunmuyorsa; bu ilgili işletmenin potansiyelinin oldukça düşük olmasına neden olabilir. Bu durumda diğer fikirlere göz atmanızı öneririz.

2. MARKETLERE KİRALAYIN

Boş deponuzu kiraya vermenin en iyi yolu marketlerdir. A101, BIM, ŞOK gibi market zincirleri bir şube açacakları zaman depoya sahip dükkanları değerlendirirler. Ancak bu her zaman mümkün bir seçenek değildir. Özellikle potansiyeli yüksek alanlardaki deposuz dükkanları da değerlendirmek zorunda kalırlar. Bu sebeple ilgili deponuzu marketlere kiralayabilirsiniz.

3. LOJİSTİK – NAKLİYE FİRMALARINA KİRALAYIN

Ülkemizde lojistik ve nakliye sektörü gün geçtikçe büyüme kaydediyor. Sektöre her geçen gün yeni firmalar dahil olurken; ilgili şirketlerin en büyük ihtiyaçlarından biri de depolamadır.

Bölgenize yönelik çalışan lojistik ve nakliye firmalarına ulaşarak; boş deponuzu kiralayabilirsiniz.

İNCELEYİN: Kendi Aracımla Ne İş Yapabilirim?

4. SOĞUK HAVA DEPOSU AÇIN

2023 yılının ikinci yarısı itibarıyla potansiyeli en yüksek iş fikirlerinden biri de soğuk hava deposu açmaktır. İşletmenize çok yüksek bir mesai harcamak istemiyorsanız bir soğuk hava deposu açabilirsiniz. Boş depolar, soğuk hava deposu açmak için en iyi seçenektir. Özellikle şehirden uzak veya müşteri potansiyeli düşük olan bodrum katlar bu iş fikri için oldukça uygundur.

5. MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ

Boş deponuzu değerlendirmek için yapabileceğiniz bir diğer iş fikri de mantar yetiştiriciliği yapmaktır. Özellikle bodrum kattaki bir depo, nem oranı yüksek olacağı için mantar yetiştiriciliği yapmaya oldukça elverişlidir.

Mantar yetiştiriciliği iş fikrinin potansiyeli yüksektir. İşletme için başlangıç sermayesi oldukça düşük olması hasebiyle az sermayeli iş fikirleri arasında yer almaktadır.

Özellikle kuzu göbeği mantarı yetiştiriciliği yaparak para kazanma potansiyelinizi büyük ölçüde artırabilirsiniz.

Son dönemde potansiyeli en yüksek mantar yetiştiriciliği fikirleri:

  • İstiridye mantarı
  • Kuzu göbeği mantarı
  • Kanlıca mantarı

6. HURDACILIK

Boş depo eğer şehirden ya da konutlardan uzak bir alanda bulunuyorsa hurdacılık yapmak için değerlendirilebilir.

Son dönemde hurda fiyatlarında yaşanan artış sebebiyle hurdacılık faaliyeti önemli potansiyel içeriyor. Sektördeki işletmeler düşük gider hasebiyle yüksek kar marjlarına ulaşıyor. Özellikle birkaç kişilik ekip kurabilecekler için boş depoyu hurdacılık amacıyla bir faaliyete dönüştürmek oldukça mantıklı bir iş fikridir.

7. ÜRÜN DEPOLAMA HİZMETİ

Boş bir deponuzu kişiler veya işletmeler için güvenli bir depolama merkezine dönüştürebilirsiniz. Oldukça niş bir iş fikridir. İlk etapta büyük şehirlerdeki depolar için değerlendirilmesi tavsiye edilmektedir.

Ürün depolama hizmeti şu anda ABD başta olmak üzere birçok büyük ülkede aktif olarak para kazandıran bir iş fikridir. Ancak Türkiye’de henüz ilgili sektörde büyük bir talep yaşandığını belirtmek oldukça güç. Bu sebeple ciddi bir yatırım yapılmadan denenebilecek iş fikirleri arasında yer almaktadır.

Bu iş fikrinde; bireyler veya işletmeler kısa, orta veya uzun vadeli olarak ürün depolama hizmeti alırlar. İlgili ürünlerinin kapladığı alanın büyüklüğüne ve ürünü depoda tutmak istediği süreye göre bir kiralama ücreti ödeler.

İNCELEYİN: Para Kazandıran Hobiler

İNCELEYİN: Günlük Para Kazanma

İNCELEYİN: En Çok İş Yapan Dükkanlar

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın