Letgo’dan Para Kazanmak: En Çok Satılan 20 Ürünler

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Letgo’dan para kazanmak için Letgo satış stratejilerini ve Letgo’da en çok satılan ürünler için 2023 yılı güncelliğindeki araştırmamızı rehberde bulabilirsiniz.

Rehberdeki adımları doğru uygulayarak siz de Letgo aracılığıyla evde ek iş yaparak aylık binlerce lira ek gelir elde edebilirsiniz.

Türkiye’de son birkaç yıldır kullanımı ve aktifliği hızla artan ve özellikle ikinci el alım satım yapmak isteyenler tarafından yoğun bir şekilde kullanılan Letgo’dan para kazanmak için harika yöntemler bu rehberimizde yer almaktadır.

Özellikle platformda para kazanmanın en etkili yolu ikinci el ürün satmak olması hasebiyle; Letgo’da en çok satılan ürünler hususunda en geniş arşivi sizlere açıyoruz.

İlk olarak Letgo’da para kazanmanızı sağlayacak süper yolları keşfedelim:

letgo

1. İKİNCİ EL EŞYA SATMAK

Letgo’dan para kazanmanın en kolay ve etkili yollarından biri hiç şüphesiz ikinci el eşyalarınızı satmaktır. Bu genellikle para kazanmaktan ziyade tasarruf etmek amacıyla değerlendirilebilecek bir fikirdir. Evinizde kullanmadığınız eşyalarınızı satarak Letgo’dan para kazanabilirsiniz.

Letgo, genel olarak bu amaç ile işlevsellik kazanmış bir uygulamadır.  Tamamen ücretsiz olarak kendi eşyalarınızın fotoğraflarını çektikten sonra; ürün açıklaması ve fiyatını eklersiniz.

Letgo da ilgili ürünü çevrenizdeki (genellikle 40km2) insanlar ile paylaşır ve bu bölgedeki insanların yaptığı ürün aramalarında gösterir. İlgili aramalarda çıkan ürün ile ilgilenen müşteriler de ücretsiz olarak Letgo’nun mesaj servisi ile sizinle iletişime geçer ve ürünün satışı konusunda görüşme sağlarsınız.

2. HİZMET SAĞLAMAK

Bugün Letgo’yu kullanan sayısız işletme var. Özellikle platformu çok sık kullanan spotçular ve ikinci el araç satan galericiler için hizmet sağlamak üzere Letgo’dan para kazanabilirsiniz.

Letgo ülkemizde çok yoğun bir kullanıcı kitlesine sahip. Dolayısıyla başta beyaz eşya ve mobilya olmak üzere her türlü ürün ile ikinci el araba satmak isteyen işletmeler buradaki kitleyi kullanmak istiyor. Ancak bu yönde bir personel istihdam etmek yerine; genellikle Letgo hususunda ürünlerin fotoğraflarını çekecek, açıklamalarını ve fiyatlarını girecek ve müşteriler ile iletişim kurarak satışı gerçekleştirecek kişilerden hizmet almaktadır.

Letgo’nun stratejisi gereği ürünlerin trend olabilmesi ve müşteri aramalarında daha üst sıralarda yer alması için sıklıkla (yeniden) sisteme yüklenmesi gerekiyor.

Bu nedenle işletmeler bu konuda yoğun bir mesai harcamak zorunda kalabiliyor. Dolayısıyla bu yönde bir hizmet sağlayarak para kazanabilirsiniz.

3. UCUZ ÜRÜN ALIMI

Ticarette ana kural ucuza ürün satın alabilmekten geçiyor. Letgo tam da bu konuda size eşsiz fırsatlar sağlayan bir uygulama olarak öne çıkıyor.

Bir ürünü ucuza satın almayı başarabilirseniz; alıcı bulmak o kadar zor olmayacaktır. Dolayısıyla ticaret yaparak para kazanmak için Letgo’daki ucuz ürün fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Aldığınız ucuz ürünleri çeşitli mağazalara, etrafınızdaki insanlara, Facebook ikinci el gruplarındaki kişilere veya spotçulara satabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bit Pazarlarından Para Kazanın

4. SPOTÇULUK YAPMAK

Letgo’dan para kazanmak için en yüksek potansiyel içeren yöntem ise spotçuluk yapmaktır.

Bulunduğunuz lokasyonda depo tarzındaki bir dükkanı kiraladıktan sonra spotçuluk yapmaya başlayabilirsiniz. Letgo’dan ürünleri satın alabilir ve yine Letgo üzerinden satışa koyabilirsiniz. Son derece basit ve etkili bir para kazanma yöntemidir.

Ülkemizde son yıllarda bütün spotçular Letgo üzerinden faaliyet yürütmektedir.

Ana amaçları ucuza satışa koyulan ürünleri pazarlık ile daha ucuza satın alabilmek ve ardından daha yüksek fiyatlar ile yine Letgo üzerinden satışa koyarak para kazanmaktır.

Spotçuluk son dönemde artan enflasyon sebebiyle oldukça yüksek gelir getiren meslekler arasında yer alıyor. Tecrübe istemeyen işler arasında yer alan spotçuluk konusunda deneyimli olmak için birkaç haftadan fazlasına ihtiyacınız olmayacak.

Spotçuluk yapmaya başlamak için ilk etapta anladığınız bir veya birkaç ürün kategorisini seçin. Ardından o kategorilerdeki ürünler arasında uygun fiyatlar ile satılanlara yönelik inceleme yapın. İlk etapta çok uygun seçenekli ürünleri satın alın ve ardından yeniden satışa koyarak kar elde etmeye başlayın.

İlk birkaç ürünü; sistemi anlamak için çok düşük kar marjları ile çalışarak yapabilirsiniz. Sistemi tam olarak anlamak için kendinize biraz zaman tanıyın.

İNCELEYİN: Sermayesiz Para Kazanma Yolları

5. İKİNCİ EL ARABA SATIŞI

Türkiye’de ikinci el araba alım ve satımı konusunda bireysel olarak da hareket edebiliyorsunuz. Bu nedenle eğer sermayeniz varsa kendiniz araç alıp satabilir; sermayeniz yoksa başka insanların araçlarını satmak konusunda hizmet sağlayabilirsiniz.

Ülkemizde ikinci el araba alım ve satımı konusunda en popüler platform Sahibinden’dir. Ancak son dönemde ücretsiz olması nedeniyle Letgo’nun da yoğun olarak kullanılmaya başlandığını belirtmekte yarar var. Siz de Letgo aracılığıyla para kazanmak için ikinci el araba alım satımını bu platform üzerinden ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Acil Para Kazanma Yolları

LETGO’DA DAHA FAZLA SATIŞ YAPMAK İÇİN İPUÇLARI

letgo

Letgo’da daha fazla satış yapmak için çeşitli ipuçları vardır. Bunları kullanarak satış hacminizi büyük ölçüde artırabilirsiniz.

Letgo’da en çok ne satılır?

Letgo’da daha fazla satış yapmak daha fazla para kazanmanızı sağlayacaktır. Bunun için de Letgo’da en çok satılan ürünler için listeleme yapmanız tavsiye edilir. Letgo’nun geniş müşteri portföyünü kullanmak üzere aşağıdaki kategorileri göz önünde bulundurun.

Letgo’da en çok satılan ürün kategorileri:

 1. Bebek ürünleri
 2. Araba
 3. Emlak
 4. Mobilya
 5. Cep telefonu
 6. Tablet
 7. Bilgisayar
 8. Giyim
 9. Araç parçaları
 10. Dekorasyon ürünleri
 11. Beyaz eşya
 12. Filmler
 13. Kitaplar
 14. Ev eşyası ürünleri
 15. Aksesuarlar
 16. Çanta
 17. Bahçe eşyaları
 18. Akıllı Saat
 19. Oyun ve oyun konsolları
 20. Çeşitli kumandalar

Letgo’da Satış İpuçları

letgo

Letgo’da herhangi bir şey satmanın anahtarı diğer tüm satış uygulamaları ile aynıdır: Para harcamak isteyen alıcıları çekmeniz gerekir.

Bunu sağlamak ise çevrimiçi olarak bir ürünün fotoğrafını çekmek ve belli belirsiz bir açıklamada bulunmak yeterli olmayacaktır. Bunun yerine, tüketici için ilgi çekici olarak göründüğünden emin olmak üzere bir Letgo ürün listelemesi oluşturmanız gerekiyor.

İNCELEYİN: Sermayesiz Günlük Para Kazanma Yolları

Peki bunu nasıl yaparsınız?

1. Eşyalarının güzel görünmesini sağlayın.

Letgo genel olarak hızlı ve kimin ne sattığı ile kimin ne ile ilgilendiği konusunda eşsiz bir altyapıya sahip olduğunu belirtiyor. Ancak bu satış yapmak için yeterli bir husus değildir. Bir başka deyişle sadece hızlı bir şekilde fotoğraf çekip ilana koyarak ilerlerseniz satış yapma başarınız oldukça düşecektir. Bunu yapmak yerine gerçekten iyi fotoğraflar çekin. Letgo çok sayıda fotoğrafa ve videoya artık izin veriyor. Bu nedenle ürünün farklı noktalarından çekilmiş çok sayıda kaliteli fotoğraf ve videolar çekmeyi ihmal etmeyin.

Alıcılar; “gizli” veya “gizlenmiş” görünen öğelerden doğal ve haklı olarak şüphe duyacaklardır.

Doğuştan bir fotoğrafçı olmasanız bile iyi bir fotoğraf çekmeye çalışmanız oldukça önemlidir. Youtube’de nasıl iyi fotoğraf çekecebileceğinizi gösteren çok sayıda video var. Onları inceleyebilirsiniz.

2. Açıklayıcı Olun.

Muhtemelen siz de internetten sıklıkla alışveriş yapıyorsunuz. Alışverişleriniz esnasında da ürün fotoğrafları ile videoları dışında en çok açıklamalara önem gösterirsiniz.

Letgo’da da daha fazla satış yapmak için ürün açıklamalarını en iyi şekilde hazırlamanız gerekiyor. Bunu sağlamak oldukça önemlidir. Ürününüzün boyut, renk, kumaş, hasar, kullanım süresi, garanti gibi her türlü ayrıntısını net olarak sağladığınızdan emin olun. Gönderinize ne kadar özen gösterirseniz, alıcıların size güvenme olasılığı o kadar artacaktır.

3. Doğru Fiyatlandırma Yapın

Sattığınız ürünün sıfır ürün fiyatına yakın seyretmemesi gerektiğini bilerek doğru bir fiyatlandırma yaptığınızdan emin olun. Ürünü sıfır alıp ikinci el satıyorsanız; paranızın tamamını geri almayı beklemeyin. Öte yandan bir ürünü çok ucuz fiyat ile listelerseniz insanlar üründen şüphelenir.

Ürünün hasarlı olduğunu, çalıntı olduğunu veya bir dolandırıcı ile karşı karşıya olduklarını düşünebilirler.

Kimse iPhone 5’i 50 TL’ye almak istemez. Bu nedenle mantıklı bir fiyatlandırma sağlamanız gerekiyor.

Bunun için ürününüze benzer diğer ürünleri kontrol etmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca Ebay, Amazon ve Gittigidiyor’daki benzer ürün fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

4. Doğru Ürün İçin Doping Kullanın

Letgo, Doping adı verilen ve ürünleri aramalar ve keşfette daha yukarıda gösteren ücretli bir özelliğe sahiptir. Eğer Letgo’dan para kazanmak amacıyla platformu kullanıyorsanız; doğru ürünler için Doping kullanabilirsiniz.

Bir ürün piyasada çok rekabet edilen bir özellikte bulunuyorsa; Doping aracılığıyla onu öne çıkartarak daha hızlı bir şekilde daha yüksek fiyattan satabilirsiniz. Ancak Doping’i asla çok yoğun kullanmayın. Sadece ürünü hızlı satmanız gerekiyorsa veya üründen çok fazla para kazanıyorsanız bu yola başvurabilirsiniz.

İNCELEYİN: En Çok İş Yapan Dükkanlar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Tişört Tasarlayarak Para Kazanmak

İNCELEYİN: Telefondan Para Kazanma Yolları

İNCELEYİN: Geceleri Ek İş

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın