En Çok İşleyen – İş Yapan Dükkanlar (12)

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

En çok işleyen dükkanlar listemiz genel olarak bir işletmenin hızlı nakit dönüşümü sağlayıp sağlamadığını hedef alınmaktadır. Bir girişimci ve yatırımcı olarak en çok işleyen ve iş yapan dükkanları incelemeniz önemlidir. Özellikle işletmenizi borç veya kredi ile açmanız durumunda; işletmenizin size hızlı bir nakit dönüşümü sağlaması son derece önem arz eden bir konudur. Bu nedenle en çok işleyen ve dolayısıyla en çok iş yapan dükkanlar sizin hedef iş fikrinizin temelini oluşturuyor olabilir.

Türkiye’nin hemen hemen her noktasında en çok işleyen ve iş yapan genel dükkan fikirleri rehberimizde yer almaktadır.

Rehberde ilgili iş fikirleri için detaylı bilgilere de yer verdik. Aklınızdaki soruları YORUM bölümünden uzmanlarımıza yöneltmeyi ihmal etmeyin!

en çok iş yapan dükkanlar

1. CAFE

Nakit Dönüşüm Performansı: 10/10

Ülkemizde en çok işleyen dükkanlar arasında ilk sıralarda yer alan firmalardan biri cafelerdir. Bu işletmelerde genellikle borç gibi durumlar pek söz konusu olmaz. Dolayısıyla iş yaptığınız anda nakit kazanır ve varsa kredi ya da borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Cafe işletmelerini doğru bir şekilde yönetebilirseniz, para kazanma potansiyelleri oldukça yüksektir. İlgili süreçten para kazanmak için Cafe Açmak rehberimizi kullanmanızı öneririz.

2. MANAV

Nakit Dönüşüm Performansı: 7/10

En çok işleyen dükkanlar sıralamasında ilk sıralarda olan bir işletme türüdür. Standart olarak sebze ve meyve halinden ürünleri taze olarak alıp; işletmenizde bunları raflarınıza yerleştirmeniz gerekiyor. İşletmeyi kurmak için 40 bin liralık sermaye dahi yeterlidir. Sektör tecrübesine ihtiyacınız yok ancak meyve ve sebzeleri tanımalı ve iyi ürünleri ayırt edebilmelisiniz. Bunu sağladıktan sonra fiyat avantajı sunarak hızlı nakit dönüşümü elde edebilirsiniz.

İNCELEYİN: Acil Para Kazanma Yolları

3. ŞARKÜTERİ

Nakit Dönüşüm Performansı: 8/10

Şarküteri işletmelerinde satılan ürünler de genellikle konutların yoğun ihtiyaç duyduğu ürünlerdir. Dolayısıyla nakit dönüşümü hızlıdır ve en çok işleyen statüsünde yer almaktadır. Tecrübe ve deneyim önemli olsa da tam anlamıyla bir elzem durum değildir. Kahvaltılık ürünleri ile et ürünlerinin satışına odaklanaksınız. İşletmenizde sadece müşterilerinizin isteyeceği düzeyde ürünleri bulundurmak yeterlidir. Dolayısıyla market işletmelerinden çok farklı bir işletme türü değildir.

4. ÇİĞKÖFTE BAYİLİĞİ

Nakit Dönüşüm Performansı: 9/10

Çiğköfte ülkemizde en çok sevilen lezzetler arasında bulunuyor. Ülkenin hemen hemen her noktasında hızlı bir nakit dönüşümü sağlayan işler arasındadır. Çok işler dükkanlar arasında mutlaka yer alan işletme türlerindendir. Çiğköfte dükkanları zaten bayilik ile kurulmaktadır. Tecrübe kısmındaki sorun için ana şirketler bayileri için zaten eğitim programları düzenlemektedir. Bu eğitimler aracılığıyla işletmenizde çiğköfte satışı yapmak için gerekli bilgileri ücretsiz olarak alabiliyorsunuz. İşletmenizi kurmak, geliştirmek ve müşteri memnuniyeti sağlamak için ciddi bir deneyime ihtiyacınız yok.

İNCELEYİN: En İyi Çiğköfte Markaları

5. KANTİN

Nakit Dönüşüm Performansı: 9/10

Kantinler bağlı bulundukları eğitim kurumlarındaki tek alışveriş noktalarıdır. Bu nedenle çok iş yapan dükkanlar arasında bulunmaktadır. Bir ihaleye giriş yaparak kantin işletmesini alabilir ve ardından eğitim kurumunun talepleri doğrultusundaki listedeki ürünleri satışa sunabilirsiniz. Standart bir market işletmesi tarzında faaliyet gösteren işletmeler arasında yer almaktadır. Okulun potansiyeli çerçevesinde para kazandırma potansiyeli yüksektir. Özellikle binden fazla öğrencisi bulunan eğitim kurumlarındaki kantinleri mutlaka öneririz.

6. SPOTÇU

Nakit Dönüşüm Performansı: 8/10

Para kazanma potansiyeli son derece yüksek olan iş fikirleri arasında yer almaktadır. Sıfır ürünlerin son dönemde fiyatlarının artması nedeniyle spotçular çok iş yapıyor. Spotçuluk standart olarak ikinci el eşyaların satın alınmasını ve müşterilere daha yüksek fiyatlardan satılmasını içeriyor. Bunun için ihtiyacınız olan şeyler ise; Letgo ve bir depo. Ürünleri satın almak ve satmak için Letgo hemen hemen tüm ihtiyaçlarınızı büyük oranda karşılayacak. Eğer ürünleri satın almak ve satmak durumundaki nakliye süreci için sermayeniz varsa bir araba alın ama sermayeniz yeterli değilse; bir nakliyeci ile anlaşarak nakliye sürecini de kolaylıkla çözebilirsiniz.

7. PARFÜM BAYİLİĞİ

Nakit Dönüşüm Performansı: 7/10

En çok işleyen dükkanlar arasında yer alan parfümeri işletmelerini kurmak için çok fazla sermayeye de ihtiyacınız yok. İşletmeyi kurmak için bayilik süreci üzerinden hareket etmenizi öneriyoruz. Standart olarak parfümeri işletmelerini kurmak için 40 bin liralık sermaye dahi yeterlidir. Bayilik alındıktan sonra müşterilerin talepleri doğrultusunda parfümleri raflarınızdan müşteriye sunmanız yeterli.
Parfüm işletmeleri ile ilgileniyorsanız; en iyi lokasyonun AVM olduğunu belirtmek isteriz.

İNCELEYİN: Parfüm Bayiliği Veren Firmalar

8. TUHAFİYE DÜKKANI

Nakit Dönüşüm Performansı: 6/10

Mahalle arasında açılabilecek iş fikirleri arasında yer almaktadır. Doğru lokasyona açıldığı takdirde çok para kazandırır. Tuhafiye ürünlerinin bir nevi marketi olacaksınız. Ürünleri satın alıp raflara yerleştirdikten sonra basit reklam çalışmaları ile müşteri çekmeye çalışacaksınız. İşletmeyi kurmak ve geliştirmek kolaydır. Genellikle bir veya 2 kişi ile faaliyet gösterirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Tuhafiye Dükkanı Açmak

9. TAKI DÜKKANI

Nakit Dönüşüm Performansı: 8/10

Ülkemizin her noktasında açılabilecek basit ama etkili performans işletmeler arasında yer almaktadır. Takı ürünlerinin sergilendiği bu işletmeleri kurmak oldukça kolaydır. Ürünleri ise genel olarak ülkemizin büyük takıcılarından toptan olarak satın almanız gerekiyor. Bu tür ürünlerde kar marjı çok yüksektir. Toptan olarak 1-2 liraya satın alınan kolyeleri 40-50 liralık fiyatlar ile müşterilerinize sunabilme potansiyeli taşıyan bir işletme türüdür.

İNCELEYİN: Toptan Takı Firmaları

10. NALBUR

Nakit Dönüşüm Performansı: 5/10

Hemen hemen her ev ve iş yerinin ihtiyaçlarının satıldığı işletmeler arasında bulunmaktadır. Nalbur işletmeleri çok işler. Ciddi bir deneyim ve tecrübeye ihtiyacınız yok. Genellikle müşteri zaten neye ihtiyacı olduğunu bilmektedir. Bu nedenle size kasada oturmak ve müşterilere ürünleri göstermek dışında ciddi bir ihtiyaç gerekmiyor.

11. BÖREK

Nakit Dönüşüm Performansı: 6/10

Türkiye’de en çok iş yapan dükkanlardan biri de börekçilerdir. Ülkemizin en çok sevilen lezzetlerinden biri olması hasebiyle börek ve benzeri ürünleri satan şirketler yıllardır birçok benzer sektörün üzerinde bir büyüme potansiyeli göstermektedir.

İNCELEYİN: Bülent Börek Bayilik & Chef Börek Bayilik

12. MARKET – BÜFE

Nakit Dönüşüm Performansı: 10/10

En çok işleyen ve en hızlı nakit dönüşümü sağlayan iş fikirleri arasında bulunmaktadır. Tecrübe ve deneyim de istememesi hasebiyle son derece kurulumu ve geliştirmesi birçok benzer iş fikrine göre daha kolaydır. Bu tür işletmelerde konut ve iş yerlerinin günlük ihtiyaçları bulunur. Dolayısıyla çeşitliliği artırmak iş hacminin artırılması için son derece önemlidir. Özellikle marketlerin de mutlaka eve sipariş götürmesi için altyapı oluşturması önemlidir.

İNCELEYİN: Kendi İşini Kurmak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Chef Börek Bayilik

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Tecrübe Olmadan Açılabilecek Dükkan ve İş Fikirleri

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın