Ejderha Nefesi Satışı Yapmak: Bayilik ve Kazanç

Tatil bölgelerinde yoğun bir satış rakamına sahip olan Ejderha Nefesi satışı yapmak ister misiniz? Üstelik ilgili sektöre giriş fırsatları düşük sermaye bedelleri ile oldukça cazip seviyede bulunuyor. Siz de ilgili sektöre giriş yaparak önemi bir gelir akışı elde etmeye başlayabilirsiniz.

Ejderha Nefesi son dönemde ülkemizde oldukça sevilen lezzetler arasına girmeye başlamıştır. Türkiye’de Ejderha Nefesi olarak bilinen ürün piyasada ayrıca Dragon Breath ve Nitrojen Dondurma olarak da satışa sunulmaktadır. Ejderha nefesi işini yapmak için rehberimizdeki bilgileri kullanabilir ve son dönemin karlı ve potansiyeli yüksek bu iş fikrini hayata geçirebilirsiniz.

Ejderha Nefesi işini yapmak oldukça düşük maliyetlidir. Dolayısıyla az sermayesi bulunan girişimciler için düşük bir risk ile bu işe girmek mümkündür. Ayrıca Ejderha Nefesi oldukça yüksek kar marjı fırsatı sağlayan bir ürün. Dolayısıyla az da olsa sürüm yakalanabilirse; ciddi bir gelir elde etmek mümkün olacaktır. İşi en iyi şekilde ele aldıktan sonra girişiminizi başlatmak çok daha yüksek fırsat sağlayacaktır.

İlk olarak Ejderha Nefesi işini yapmak için harika bir lokasyon bulmalısınız…

1. SATIŞ ALANI BELİRLEYİN

ejderha nefesi stant

Ejderha Nefesi’ni üretmek ve satışa sunmak oldukça kolaydır. Bir dondurma dolabı kadar yere ihtiyacı bulunan ve stant olarak değerlendirilen bu iş için en iyi alan elbette AVM’lerin giriş katları ve eğlence parklarıdır. Bu alanlar dışında iliniz ve ilçenizdeki popüler yürüyüş yolları, çocuk parkları ve eğitim kurumlarının kesiştiği ana lokasyonları da değerlendirebilirsiniz.

Genel olarak seyyar olarak da ele alabileceğiniz bir iş fikridir. Dolayısıyla sürekli hareket halinde olmak için küçük bir araç ile de standınızı değerlendirebilirsiniz.

Satış alanı bu iş fikrinde para kazanmak için en önemli unsurlar arasında yer almaktadır. En iyi yeri seçene kadar işletmeniz için para harcamaya başlamanızı önermiyoruz.

İNCELEYİN: Hediyelik Eşya Dükkanı Açmak

2. EJDERHA NEFESİ NASIL ÜRETİLİR

ejderha nefesi iş fikri

Ejderha Nefesi satışı yapmak için birçok ihtiyacınız olacak. Bu ihtiyaçları bir bayilik alarak da gerçekleştirebileceğiniz gibi ekipmanları kendiniz de alarak bayilik almadan da ilerleyebilirsiniz.

Öncelikli olarak Ejderha Nefesi’nin nasıl yapıldığını öğrenmeniz gerekiyor. Ejderha Nefesi’ni üretmek kolaydır. Genel olarak Ejderha Nefesi’nin üretilmesi için küçük şeker bezelere ihtiyacınız var. Bunlar maalesef ülkemizde üretilmiyor, yurt dışından ithal ediliyor. Bu bezeleri kendinizin üretmesi oldukça sorunludur. Dolayısıyla bezeler üzerinden ilerlemek yerine dondurma kaplarını da kullanabileceğinizi belirtelim. Ardından bu bezelere veya dondurma üzerine sıvı azot dökülüyor ve ürün elde edilmiş oluyor. Üretimi oldukça kolaydır. Bezeleri ve sıvı azotu ülkemizde ithal edip satışa sunan çok sayıda şirket var. Bunlardan kolaylıkla temin ederek Ejderha Nefesi satışına başlayabilirsiniz.

Sıvı azot oldukça uçucu bir maddedir. Bu nedenle maksimum 2-3 dakika içerisinde ürünün tüketilmesi gerekiyor. Aksi taktirde istenilen dumanı tam olarak vermez, etkisi düşük kalır.

Son dönemde Ejderha Nefesi farklı meyve tatları ve çeşitli çikolatalar ile de servis edilebilmektedir. Sıvı azot ile istenilen düzeyde etkiyi bırakmanız oldukça kolaydır.

Aşağıdaki videolar aracılığıyla da Ejderha Nefesi’ni nasıl üreteceğinizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

3. NE KADAR SERMAYE LAZIM

ejderha nefesi işi

Ejderha Nefesi işi oldukça kolay bir şekilde hayata geçirilebilmektedir. İhtiyacınız olan bir stant, sıvı azot ve şeker bezeleri, çikolata ya da meyvelerden fazlası değildir. Ayrıca sipariş için de küçük kutu veya kaseler ile standart olarak peçete, tatlı kaşığı gibi ihtiyaçlarınız olacak.

Bunları temin etmek için çok fazla sermayeye ihtiyacınız yok. Ortalama olarak 32 bin lira ile kendi standınızı kolaylıkla kurabilir ve satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Bu tür işlerde en önemli sorun stant kirasıdır. Çok yüksek kira bedelleri istenen yerlere karşı dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Özellikle AVM Kira Ücretleri rehberinden bu konuda net bilgi alabilirsiniz.

Unutmamalısınız, AVM’lerde 2024 yılı itibarıyla kira fiyatları oldukça yüksek seviyelere ulaşmıştır. Dolayısıyla Ejderha Nefesi satarak ilgili AVM’lerdeki kira fiyatlarına ulaşmak zorlu bir süreç olabilir. Bu sebeple AVM’lerdeki alanlar yerine yürüyüş yollarındaki ücretsiz alanlarda satış yapmaya odaklanamanız tavsiye edilir. Aksi durumda kira konusunda sorun yaşayabilir ve işletmenizin karlılığı önemli düzeyde azalma gösterebilir.

4. NE KADAR KAZANDIRIR

Ejderha Nefesi’nin üretimi çok düşük maliyetlidir. Ancak satıştaki kar payı oldukça yüksektir. Genel olarak bir kutu Ejderha Nefesi yaklaşık 65 kuruşa mal edilmektedir. Satış fiyatı ise çoğu lokasyonda 50 liranın üzerindedir. Dolayısıyla kar marjı çok yüksektir ve ortalama düzeyde iş yapan bir stant bile ciddi düzeyde para kazanma fırsatına sahiptir.

Ejderha nefesi satan işletmelerin gelir potansiyeli genellikle stantların önündeki müşteri potansiyeli ile doğru orantılıdır. Dolayısıyla insanların yoğun olarak kullandığı bir yürüyüş yolunda bulunan ejderha nefesi standı daha fazla gelir potansiyeli içerecektir. Özellikle turistik alanlarda bulunan lokasyonlarda ilgili işletmeler daha fazla gelir elde ediyor.

İNCELEYİN: Dondurma Dükkanı Açmak

İNCELEYİN: Oyun Evi Açmak

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın