17+ Ek Gelir Kaynakları ile Ayda 30.000 TL Para Kazanın

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Düzenli bir iş yapıyorsanız ve ek gelir oluşturmaya çalışıyorsanız bu rehberde birbirinden yüksek potansiyel içeren 17 ek gelir kaynakları aracılığıyla ayda 30.000 TL‘ye kadar para kazanma fırsatınız bulunmaktadır. Listede yer alan en iyi ek gelir fikirleri arasından kendi kişisel girişimcilik özelliklerinize uygun olanı seçerek ek gelir yaratabilirsiniz.

Ek gelir kaynakları ile para kazanmak için için son dönemde birbirinden ilginç ve etkili yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemleri kullanarak kısa sürede önemli düzeyde ek gelir elde etme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Bir işin size ne düzeyde uygun olduğunu belirlemek için; sermayeniz, bulunduğunuz lokasyon ve tecrübe-deneyim üçgeni ile işin ayrıntılarını kendiniz için kurgulamayı ihmal etmeyin. Ek gelir kaynakları her kişi için farklı potansiyelde olabilir. Bu nedenle işi her açıdan ele aldığınızı belirlemeden önce sermayenizi harcamaya başlamamanızı öneririz.

Ek gelir fikirleri her yönüyle size cazip gelse dahi; iyi bir araştırma mutlaka yapılmalıdır.

ek gelir kaynakları PARA

Ek gelir elde etmek üzere sizlere önerebileceğimiz 16 ilginç yol.

1. BUNGALOV KİRALAMA

Ortalama Sermaye Gereksinimi: 5.000 TL
Gelir Potansiyeli: 9/10

Kamp yapmaya elverişli bir yerde yaşıyorsanız; yaz aylarında bir bungalov veya sermayeniz ölçüsünde doğrudan bir kamp çadırı hazırlayıp bunu kiraya verebilirsiniz. Ek gelir sağlamak istiyorsanız oldukça etkili ve ilginç para kazanma yolları arasında yer almaktadır.

Bungalov kiralama genellikle 15 bin lira sermaye ile bile mümkün olurken, bir kamp çadırı şeklinde ilerlemek için 2-3 bin liralık sermaye yeterli olacaktır. İlgili çadırı veya bungalovu; insanların ihtiyaçları ölçüsünde hazırlayıp AIRBNB gibi platformlarda ilan açarak kolaylıkla kiralamak isteyen müşterileri edinebilirsiniz.

Ortalama olarak yaz aylarında ortalama bir lokasyondaki bungalovun gecelik fiyatının 1000 lira civarında olduğunu belirtmekte yarar var. Dolayısıyla aylık 5-6 bin liraya kiraladığınız bir bungalovu günlük kiraya vererek aylık 30.000 TL para kazanabilirsiniz. Tüm masraflarınızdan sonra tek bungalovdan 22 bin TL’ye yakın para kazanırsınız.

2. ÇOCUK BAKICILIĞI

Ortalama Sermaye Gereksinimi: Sermayesiz
Gelir Potansiyeli: 3/10

Ek gelir elde etmek için klasik yöntemlerden biridir. Facebook veya Instagram‘da bu yönde birkaç ilan oluşturduktan sonra kolaylıkla bakıcılık yapmaya başlayabilirsiniz. Özellikle yabancı dile sahipseniz veya çeşitli enstrümanları çalabiliyorsanız; ebeveynler size daha fazla para ödemeye de istekli olacaktır. Boş vakitlerinizde para kazanmanın harika yollarından biridir. Ek gelir oluşturmak için bugün bile harekete geçebilirsiniz.

3. DERS VERMEK

Ortalama Sermaye Gereksinimi: Sermayesiz
Gelir Potansiyeli: 6/10

Başkalarına aktarabileceğiniz bilgilere sahipseniz; neden onlardan para kazanmıyorsunuz? Ek gelir kaynakları söz konusu olduğu zaman ders vermek oldukça etkili bir para kazanma yöntemidir.

Özellikle yazılım, kodlama, yabancı dil , enstrümanlar konusunda başarılı bir seviyede bulunuyorsanız; bunları başkalarına aktarmak için harekete geçebilirsiniz.

Para kazanmanın basit, sermayesiz ve etkili yolları arasında yer almaktadır. Üstelik sadece boş vakitlerinizde değerlendirebilirsiniz. Düzenli bir işe sahipseniz dahi bu yol ile aylık 30.000 TL’ye yakın para kazanabilirsiniz.

4. WEB SİTESİ KODLAMA VE TASARIM

Ortalama Sermaye Gereksinimi: Sermayesiz
Gelir Potansiyeli: 8/10

Bu profesyonellerin değerlendirebileceği bir ek gelir kaynağıdır. Son zamanlarda bu yol ile ciddi gelir elde eden kişiler var. Bu alanda hiç bilgiye sahip değilseniz dahi Udemy ya da Youtube’deki çeşitli kurslar ile kendinizi 3 ayda kolaylıkla iyi bir seviyeye getirebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bir web sitesinin kodlama ya da tasarımına destek olmak internetten para kazanmanın en iyi yollarından biridir. Üstelik bunu yabancılar için de sağlayabilirsiniz. Bunun için ciddi düzeyde yabancı dile ihtiyacınız yok. Özellikle tasarım evrenseldir. Dolayısıyla dolar kazanmak için de harika bir yöntemdir. Yabancı işleri bulabilmek için Yurtdışı İşçi Alımı rehberine göz atabilirsiniz.

5. EL İŞİ

Ortalama Sermaye Gereksinimi: 1000 TL
Gelir Potansiyeli: 7/10

El işi konusunda yetenekli misiniz? Ya da kendinizi geliştirebileceğinize inanıyor musunuz? Ek gelir sağlamak için el işi yapmak oldukça iyi bir yöntem. Son dönemde el işi yaparak para kazananların sayısı hızla yükseliyor. Özellikle Etsy ve ArtFire gibi platformların kullanımının artmasıyla birlikte müşteri bulmanız çok kolay.

6. ODA KİRALAMA

Ortalama Sermaye Gereksinimi: Değişken
Gelir Potansiyeli: 8/10

Konu ek gelir kazanmaksa; kendi evinizdeki boş odaları kiraya vererek yan gelir kazanabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan şey Airbnb dışında bir şey değildir. Son dönemlerde kendi evinde boş odayı kiraya vermek yerine, 3-4 odalı evleri kiralayıp; odaları teker teker kiraya verip daha çok para kazanan girişimciler var. Siz de bu yöntemle kendinize ait eviniz olmadan bile para kazanabilirsiniz.

7. DİREKSİYON EĞİTMENİ

Ortalama Sermaye Gereksinimi: Kendi aracınız varsa sermayesiz
Gelir Potansiyeli: 9/10

Yeni ehliyet almak isteyenlerin sayısı hızla artıyor. Bu insanlara hizmet vermek üzere bir direksiyon eğitmeni olabilirsiniz. Üstelik sürücü olarak çalışmak hızlı para kazandırdığı gibi eğlenceli birçok yöne de sahiptir. Düzenli bir işe sahipseniz de; hafta sonlarında çalışarak da ek gelir elde edebileceğinizi unutmayın.

İNCELEYİN: Evde Para Kazanmak

8. FOTOĞRAFÇILIK

Ortalama Sermaye Gereksinimi: 25.000 TL
Gelir Potansiyeli: 10/10

Özellikle düğün ve nişan fotoğrafları için çiftler artık en iyi fotoğrafların elde edilmesi için bu alanda çalışan profesyoneller ile çalışıyorlar. Siz de bu alanda kendinizi geliştirerek dış çekim fotoğrafçılığı yapabilir ve para kazanabilirsiniz.

9. ŞARKI SÖYLEYİN

Ortalama Sermaye Gereksinimi: Sermayesiz
Gelir Potansiyeli: 6/10

İyi bir sese sahipseniz ek gelir kazanmak için başka bir şeye ihtiyacınız neredeyse yok. Canlı müzik hizmeti olan herhangi bir yerde şarkı söyleyerek para kazanabilirsiniz.

Bu yöntem özellikle bir ekibe sahip olanlar için harika bir yöntem. Kendi ekibinize sahipseniz hayal dahi edemeyeceğiniz tutarlarda para kazanabilirsiniz.

10. EV TEMİZLİĞİ YAPMAK

Ortalama Sermaye Gereksinimi: Sermayesiz
Gelir Potansiyeli: 5/10

Ev temizliği insanların çok sık ihtiyaç duyduğu bir hizmettir ve evin temizliğini etkili bir şekilde yapmak çok zaman istiyor. Dolayısıyla evinizi her zaman kendi başınıza temizlemek mümkün olamayabiliyor ve bu durum da ev temizliği yapan kişilere ek gelir fırsatı sağlıyor. Siz de ev temizliği yaparak para kazanabilirsiniz.

Ortalama olarak 1-2 saatlik temizlik için kazanacağınız tutar 500 liradan fazla olacaktır.

11. İKİNCİ EL EŞYA SATMAK

Ortalama Sermaye Gereksinimi: İlk etapta 5.000 TL
Gelir Potansiyeli: 10/10

İkinci el eşya satmak, para kazanmanın etkili ve oldukça kolay bir yoludur.

Kullanılmış mallarınızı satmanın farklı yolları var. Bunları bir mağaza aracılığıyla satabilir, eBay gibi web sitelerine koyabilir veya kapınızın önünden bile satabilirsiniz. Hangi yolu seçerseniz seçin, birini seçmeden önce her birinin artılarını ve eksilerini bilmek oldukça önemlidir. Çok zamanınız yoksa internet fırsatlarını kullanmanızı öneririz.

İNCELEYİN: Parasız İş Kurmak İstiyorum

12. KİTAP veya E-KİTAP YAZIN

Ortalama Sermaye Gereksinimi: Sermayesiz
Gelir Potansiyeli: 6/10

Kitap veya e-kitap yazarak ek gelir kazanabilirsiniz. Üstelik bu fikir pasif gelir olarak da kullanılabilmektedir. Kitap yazmak uzun bir deneyim ve tecrübe isteyen bir husus olsa da; e-kitap yazmak ise daha basit bir şekilde tamamlanabiliyor. Her iki fikir de başarılı bir şekilde uygulandığında ciddi bir para kazanma imkanı sağlıyor.

İNCELEYİN: 1-2 Bin TL ile Nasıl Yatırım ve İş Yapılır?

13. E-KURS HAZIRLAYIN

Ortalama Sermaye Gereksinimi: Sermayesiz
Gelir Potansiyeli: 10/10

Covid ile birlikte online kurslara olan ilgi son dönemde ciddi düzeyde ilgi görmeye başladı. Halen de e-kurs platformlarının kullanıcı sayılarında ciddi artış yaşanmaya devam ediyor. Siz de bir e-kurs hazırlayarak, e-kurs platformlarına yükleyebilir ve satıldıkça para kazanabilirsiniz. E-kurs hazırlama sürecinde, rakip olduğunuz e-kurslardan çok daha kaliteli bir halini hazırlamanız gerektiğini belirtelim.

En çok para kazandıran online dersler:

  • İngilizce
  • Matematik
  • Güzel Sanatlar
  • Fizik
  • Kimya
  • Ekonomi Yönetimi
  • Sosyal İlişkiler

14. EV BOYAMA

Ortalama Sermaye Gereksinimi: Sermayesiz
Gelir Potansiyeli: 8/10

Son yıllarda ev boyama hizmeti veren kişilerin elde ettiği ek gelir oldukça yükselmiştir. Genel olarak bir ev boyama için 4 bin liraya kadar para kazanabiliyorsunuz. İş bulabilmek için Facebook’taki yerel düzeyde açılan grupları kullanabilirsiniz.

15. TİCARET YAPIN

Ortalama Sermaye Gereksinimi: Değişken
Gelir Potansiyeli: 10/10

Al-sat yaparak da ek gelir kazanabilirsiniz. Ne alıp satacağınızı bilmiyorsanız sizler için hazırladığımız harika bir rehberimiz var. Rehbere Al Sat İşleri Yapmak İçin En Karlı 27 Ticaret Fikirleri bağlantısından kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

16. SANAL ASİSTAN OLUN

Ortalama Sermaye Gereksinimi: Sermayesiz
Gelir Potansiyeli: 6/10

Genellikle iş insanlarına hizmet veren sanal asistanlar, bu kişilerin randevularını düzenler, görüşmelerini ayarlar, sosyal medya hesaplarını kontrol eder, maillerini yanıtlar. Ayrıca çeşitli ekstra görevler için de kişilere hizmet verirler. Son yıllarda Türkiye’de de sanal asistan olarak aylık 17-18 bin lira para kazananlar var. Genellikle bu sektörde kadınların istihdamı çok daha yüksek durumda bulunuyor. Siz de iş arama platformlarında ve özellikle Sahibinden’deki ilanlara başvurarak iş bulabilirsiniz.

17. AHŞAP OYUNCAK

Ortalama Sermaye Gereksinimi: 7.000 TL
Gelir Potansiyeli: 9/10

Ahşap oyuncak yapımına odaklanarak aylık 30.000 TL’ye yakın para kazanabilirsiniz. Üstelik ahşap oyuncak yapmak düşündüğünüz kadar zor değil. Birkaç haftalık bir eğitim programı ile ahşap oyuncak yapımına başlayan sayısız kişi var. Siz de sadece Youtube’deki ücretsiz ahşap oyuncak yapımı kurslarıyla bile bu işe başlayabilirsiniz.

Ürettiğiniz ahşap oyuncakları satmak için en iyi platformlar ise Instagram ve ETSY’dir. Her iki platformda da satışa başlamak için sermayeye sahip olmanız gerekmez.

İNCELEYİN: Ödev Yaparak Para Kazanmak

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“17+ Ek Gelir Kaynakları ile Ayda 30.000 TL Para Kazanın” üzerine 2 yorum

  1. Sermayesiz, stoksuz ticaret yapabileceğiniz hem de uluslararası bir iş fırsatı arıyorsanız dxn kayıt sayfamıza göz atabilirsiniz.

    Yanıtla

Yorum yapın