Trendyol GO Paket Ücreti ve Bonus – Kurye Maaşları

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Trendyol Go ile çalışmayı düşünen girişimci ve yatırımcılar için 2023 güncelliğinde hazırlanmış paket başı ücret, bonus sistemi ve kurye kazançları rehberinde bulunuyorsunuz.

Rehberimiz aracılığıyla Trendyol için kurye olarak çalışacak olanların en çok merak ettiği tüm konulara ayrıntılı yanıtlar sağladık.

Trendyol Go ile kurye olarak çalışmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri de Trendyol Go paket başı ücret, bonus politikası ve kurye maaşları konusudur. Siz de Trendyol Go ile kurye olarak çalışmak istiyorsanız, ne kadar kazanacağınıza ilişkin ayrıntılı bilgiler sağlayacağız.

Trendyol Go paket başı kurye kazancı, şirketin bonus sistemi ve kurye maaşlarına ilişkin bilgiler 2022 yılı güncelliğinde hazırlanmıştır. Listede kazanç durumunu net görseller üzerinden de görebilirsiniz.

TRENDYOL GO NEDİR?

Trendyol Go, Türkiye’nin 2023 itibarıyla en büyük e-ticaret platformu olan Trendyol’un kendi bünyesinde hizmet veren kargo servisidir. Şirket bünyesi altında hizmet veren motorlu ve araçları kuryeler ile müşterilerin siparişlerinin ulaştırılması amacıyla kurulan organizasyondur.

Trendyol Go sistemi genel olarak hafif ticari araçlar yerine motosikletler ile yapılmaktadır. Trendyol Go oldukça popüler bir servis olarak son dönemde hızla müşteri sayısını artıyor. Ayrıca Anadolu’daki birçok ilde de faaliyet alanını hızla geliştiriyor. Bu nedenle Trendyol Go sistemi oldukça popüler bir hale gelerek kuryelere önemli fırsatlar sağlıyor.

Trendyol GO’ya başvurmak için Trendyol Go Başvuru rehberine göz atmanızı tavsiye ederiz.

TRENDYOL GO PAKET BAŞI ÜCRET

Trendyol bünyesi altında faaliyet gösteren Trendyol Go’da kurye olarak çalışmak isteyenlerin en çok merak ettiği konuların başında şüphesiz paket başı ücret konusu gelmektir. Şirket bünyesi altında çalışarak ne kadar para kazanacağınızı öğrenmek için şirketin sağladığı net bilgiler var.

Trednyol’da sadece İstanbul için paket başı ücret 14 liradır. Kuryeler teslim ettiği her paket için İstanbul’da sabit minimum 14 TL ödeme alırlar. Bu taban ücrettir. Kuryenin sipariş için 10 metre gitmesi gerekiyorsa bile minimum14 lira ödeme almaya hak kazanır. 2 diğer büyük şehir olan Ankara, İzmir’de ise paket başı ücret 12 TL‘dir. Diğer tüm illerde ise paket başı ücret 11 TL olarak ücretlendirilmiştir. Birleştirilmiş siparişler için ek ödeme ise tüm iller için 7 lira olarak belirlenmiştir. Yani kurye bir siparişe yakın bir sipariş için 2’nci bir siparişi de alması durumunda; ek sipariş için 7 lira ödeme almaktadır.

TRENDYOL GO EKSTRA YOL ÜCRETİ

Trendyol’un paket başına ödeme dışında, ekstra yol ücreti bulunmaktadır. Şirket uzak mesafedeki kargoların daha fazla maliyet oluşturduğunu hesaba katarak Türkiye’nin 81 ilinde her bir kilometrelik ek mesafe için paket başına 3 TL‘de yol ücreti sağlamaktadır. Dolayısıyla dağıtım noktasından sipariş noktasına 5 kilometre mesafe varsa, ekstra olarak 15 lira ek ücret alınmaya hak kazanılır. Ancak bu rakam elbette yükselen akaryakıt fiyatları nedeniyle oldukça düşük kalmaktadır. Şirketin ekstra yol ücreti konusunda yeni bir düzenleme getireceği de konuşulmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Trendyol Dükkan Açmak

TRENDYOL GO KURYE BONUSLARI

Trendyol’un daha fazla çalışan kuryeleri ödüllendirmek için ekstra bir bonus sistemi vardır. Çok çalışanı özendirmek amacıyla getirilen bonus sistemi oldukça cezbedici ekstra bir ücret anlamına geliyor. Trendyol’un bonus sisteminde sürekli olarak değişiklikler yapılsa da, son veriler 14 kargo için ekstra 95 lira bonus verildiği yönünde.

Tüm iller için diğer bonuslara ilişkin bilgiler de şöyle:

SİPARİŞ SAYISI BONUS ÜCRETİ
14 120 TL
18 145 TL
22 175 TL
27 215 TL
32 260 TL
37 330 TL
43 425 TL
49 545 TL
55 635 TL
65 795 TL

KURYE MAAŞLARI VE KAZANÇLARI

Trendyol’da kuryelerin ortalama kazançlarına bir örnek sağlamak gerekirse aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz. Bu tablo 2023 yılının ilk ayları içindir. Dolayısıyla 2023 yılının sonlarına doğru geldiğimiz bu tarihte ücretlerde yüzde 50’lik bir artış yaşanmıştır.

kazanc-trendyol-kurye

Tabloda yer aldığı üzere, haftada sadece 6 gün çalışan bir kurye; günlük 32 sipariş sağlarsa 3726 TL kazanırken, 37 sipariş ulaştırması durumunda 5330 TL kazanıyor. Trendyol GO’nun kazanç ve maaş sistemi daha fazla çalışanı ödüllendirme üzerine olduğu için az da olsa daha fazla sipariş sağlayan bir kurye gelirini büyük oranda artırabilmektedir. Trendyol GO’da haftalık ortalama 5-6 bin lira tutarında para kazanmak mümkündür. Bu da aylık olarak 20 bin ile 24 bin lira arasında para kazanmak anlamına geliyor.

Elbette Trendyol Go kuryelerinin Bağkur, Benzin ve vergi ödemeleri kendilerine aittir. Bu nedenle bu masrafların ortalama 7 bin liraya kadar ulaştığını belirtmekte yarar var.

Trendyol Go kuryelerinin gerçek HAFTALIK gelir görüntüleri:

t1

T4 T3 T2

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Trendyol İnfluencer İşbirliği

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Trendyol’da Dükkan Açmak

İNCELEYİN: Trendyol’dan Para Kazanmak

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Trendyol GO Paket Ücreti ve Bonus – Kurye Maaşları” üzerine 2 yorum

Yorum yapın