Şaşırtıcı Derece Kolay 12 Adımda Nasıl Ünlü Olunur?

Ünlü olmak isteyenler için hazırlanan bu rehber aracılığıyla siz de hayallerinizi süsleyen bu yola giriş yapabilirsiniz. Üstelik nasıl ünlü olunur rehberi aracılığıyla hayatınıza değer de katabilirsiniz. Özellikle kendini geliştirmek ve değiştirmek isteyenler için de tercih edilebilir.

Para kazanmanın bir yolu da belirli bir alanda ünlü olmaktır. Siz de ister para kazanma amacında olun, isterseniz sadece tanınmak istiyor olun; nasıl ünlü olunur sorusu etrafındaki fikirleri inceliyorsanız; bu rehberimiz size şaşırtıcı derecede kolay fikirler sağlayacağız.

Sadece yetenekli insanların ünlü olduğunu düşünmeyin. Günümüz dünyasında birçok insan hiçbir yeteneği olmadığı halde doğru işleri yaparak ünlü olmaktadır. Şöhret dünyasında gerçekten hepimize yer var. Sadece doğru zamanda doğru işlere ihtiyacınız olacak.

Ünlü olmak kesinlikle kulağa hoş geliyor. Dünyadaki herkes kim olduğunuzu biliyor. İnsanlar sizi takip etmek, ne söylediğinizi duymak istiyor. Büyük ihtimalle hayal dahi edemeyeceğiniz kadar para kazanıyorsunuz. Evet, hepsi oldukça ilgi çekici…

Peki ama bunu nasıl yapacaksınız? 

Instagram‘dan, YouTube‘dan, Tiktok‘tan veya başka bir yerden ünlü olmak istiyorsanız, uzmanlar tarafından onaylanmış 12 adımı incelemenizi ve harekete geçmenizi tavsiye ederiz.

1. KİMLİK OLUŞTURUN

kimlik

Ünlü olmanın en iyi yolu bir kimlik geliştirmektir. İster kendi adınız ve soyadınız, isterseniz de sosyal medyada kullandığınız bir Nickname olsun. Amacınız o kimliği olabildiğince yaymak üzere çalışmak olmalıdır.

İster bir şarkıcı olun, ister blog yazarı, ister basit çizimler yapan biri, isterseniz de örgü yapan biri…

Kimsenin seni inandığın şeyi yapmaktan alıkoymasına izin vermeden kimliğini geliştirmek için her seferinde yaptığın işi daha iyi yapmaya çalışarak kimliğinizi geliştirmeye çalışın.

Nasıl ünlü olabilirim sorusunun en iyi yanıtı her seferinde daha fazla çalışmaktır.

2. YETEĞİNİZİ GELİŞTİRİN VE GÖSTERİN

yetenek

Bir yeteneğiniz varsa, ünlü olmak hususunda oldukça fırsat sahibisiniz. Yeteneği olan insanların ünlü olma potansiyeli çok daha yüksektir. Eğer yeteneğiniz varsa ama hiç tanınmıyorsanız, büyük bir eksikliğiniz var! Onu yeterince geliştirmek ve göstermek.

Sizi diğerlerinden ayıran özel bir yeteneğin varsa, onu meslek edin ve o konuda uzman ol ve yeteneğinizi toplum önünde gösterin/sergileyin.

Örneğin, sesiniz iyi ise; sevdiğiniz şarkıları daha iyi söylemek üzere çalışın ve bir kitleye ulaşmak ve becerilerinizi sergilemek için canlı performanslara, farklı etkinliklere veya YouTube, Instagram ve TikTok gibi sosyal medya platformlarına katılın.

İNCELEYİN: Sahibini Zengin Eden İş Fikirleri

3. YETENEĞİNİZ YOKSA BİR ALANDA UZMANLAŞIN

uzmanlaş

Bir yeteneğe sahip olmadan nasıl ünlü olabilirim diye sorduğunuzu düşünüyorum. Endişelenmeyin. Bir insanın mutlaka bir şeye yeteneği vardır. Bunun mutlaka hayal ettiğiniz gibi spor, müzik, resim veya oyunculuk olması gerekmiyor.

Çok iyi çizim yapıyor olabilirsiniz, çok iyi örgü yapıyor veya blog yazısı yazıyor olabilirsiniz. Ya da iyi anlatıcı olabilir veya şiir okuyor olabilirsiniz.

Yeteneğin sınırı yoktur. Çok iyi yaptığınız şeyleri düşünün. Eğer aklınıza hiçbir şey gelmediyse, yapmaktan zevk aldığınız şeyleri düşünün ve o konuda uzmanlaşmaya çalışın. Bir insan severek yaptığı bir iş söz konusu olduğu zaman harikalar yaratabilir.

Ünlü olmak istiyorsanız tutkunuzu keşfetmeniz ve peşinden gitmeniz gerekir. Bir beceride ustalaştıktan sonra ünlü olmak daha basit olacak.

4. SOSYALLEŞİN

sosyalleş

Sosyalleşmek ünlü olmanın önemli bir adımıdır. Nazik ve kibar biri olarak sosyalleşmek oldukça önemli. Düşüncelerinizi ve fikirlerinizi paylaşabileceğiniz insanlar ile bir araya gelin. Bunun sonunda insanlar sizi dikkate almaya ve size önem göstermeye başlayacak. İyi iletişim kurmayı başaran insanlar başkalarının dikkatini de çekmeyi başarabilir. Ünlü olma sürecinde toplumla bağlantı kurmak esastır.

Dikkatinizi genel olarak 2 şeye vermelisiniz:

  1. İnsanlar ile etkileşim kurmak
  2. İyi bir ilişki geliştirmek

5. YARATICI OLUN

yaratıcı

Herkes gibi düşünen insanların ünlü olma ihtimali daha düşüktür. İnsanların sizi takip etmesi için onlara bir sebep vermelisiniz.

21’nci yüzyılda bunu sağlamanın en kolay yollarından biri de yaratıcı olmak ve bir konuda fark yaratmaktır. Yaratıcı olmak, dünyayı değiştirme potansiyeline sahip olduğunuz anlamına gelir. Viral olma potansiyeline sahip tek bir video bile oluşturarak, bir gecede sosyal medya ya da Youtube’de ünlü birine dönüşebilirsiniz.

Yaratıcı olmak için trendleri takip etmeli ve güncel konular hakkında mutlaka bilgi sahibi olmalısınız. Kendini odasına kapanan birinden çok fazla yaratıcılık beklenemez, öyle değil mi?

6. BİR SORUNU ÇÖZÜN

sorun çöz

İnsanlar sorun yaşadığı bir konuda çözüm üretmeyi başarmak da ünlü olmanın şaşırtıcı derecede kolay yollarından biridir. Bugün sık sık gördüğünüz ünlüleri düşünün. Birçoğu bir alanda ürettiği çözüm nedeniyle tanınmaktadır.

Çözüm üretecek sorunları araştırırken, kendi yaşadığınız sorunlardan yola çıkabilirsiniz. Ya da Google Trends‘de “nasıl yapılır” aramasının alternatiflerine göz atarak, insanların hangi konuda sorun yaşadığını bulmaya çalışın. Elbette küresel çapta bir ünlü olmak için bu sorunlardan çok daha büyükleri için çözüm üretmelisiniz. Bunun yolu da bilimden geçiyor.

Örneğin, Prof. Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin’i tanımayanınız neredeyse yoktur. Onlar Covid-19 aşısını buldu ve bugün tüm dünyada tanınıyor ve oldukça saygı görüyor.

İNCELEYİN: Kendini Geliştirmek

7. İLGİ ÇEKİN

ilgi çek

Ünlü olmanın en kolay yollarından biri de ilgi çekmektir. Yaptığınız iş ne olursa olsun, ilgiyi üzerinize çekmeniz gerekiyor. Sosyal medyada bazı kişileri neden takip ettiğinizi düşünün, çünkü herkesten farklı bir şeyler sunuyorlar. Bu da ilgi çekmelerine olanak sağlıyor. Bazısının hiçbir yeteneği olmadığı halde; farklılığın getirdiği ilgiyi üzerlerine çekmeyi başarıyorlar.

Kolay yoldan ünlü olmanın en iyi yollarından biri ilgiyi üzerinize çekmektir. Fikirlerinizde veya yaptığınız işlerde mutlaka farklı bir ayrıntı olmasını sağlamaya özen gösterin. Bazen insanların sizi kınamasına ya da tepki göstermesine bile izin verebilirsiniz.

8. KALABALIKLARDAN UZAKLAŞIN

kalabalıklar

Aslında ilgi çekmek ile aynı süreçtir. Herkesin yaptığı şeyleri yaparak ünlü olmanız sadece şanstır.

Kendi şansınızı yaratmak için kalabalıklardan uzaklaşmanız gerekir.

Stereotipik yani basmakalıp fikirlerden uzaklaşın. Bir şeyi en iyi şekilde yapabileceğiniz hususunda sizi sınırlayan şeylere takılmayın. Kısaca, çok iyi yemek yapmayı biliyorsanız ve bu alanda ünlü olmak istiyorsanız, kendi tariflerinizi hazırlamalısınız.

9. SOSYAL MEDYAYI İHMAL ETMEYİN

sosyal medya

İçinde bulunduğumuz yüzyılda ünlü olmanın en kolay yollarından biri sosyal medyadır.

Ünlü olmak için başta Instagram, Twitter, Youtube ve Tiktok olmak üzere, tüm sosyal medya hesaplarında erişilebilir olmaya özen gösterin. Birini ana odak noktanız yaparak blog yazmaya ve fotoğraf çekmeye ek olarak, markanızı geliştirmeye yardımcı olacak videolar da oluşturabilirsiniz.

İnsanların sizi takip etmesini sağlamak için onlara bir sebep vermeniz gerekir. Bu sorunun en iyi yanıtı, sizin takip ettiğiniz sayfaları “neden takip ettiğiniz” sorusunda yatmaktadır.

10. AĞ OLUŞTURUN

arkadaş

Ünlü olmak için ünlü insanlar tanımak çok önemlidir. Her gün ünlü Youtuberler ile tanınan insanlara tanık olursunuz.

Hiç onların sosyal medya hesaplarına göz attınız mı?

Çoğunun yüz binlerce takipçisi var ve bunun için sadece ünlü insanlarla takıldılar. Dolayısıyla bir ağ oluşturmak oldukça önemlidir. İlk etapta çok ünlü insanlarla bir araya gelemezsiniz ancak sosyal medya platformlarında on binlerce takipçisi olan insanlar ile iletişim kurarak bir yerden başlama imkanı elde edebilirsiniz.

Eğlenceli, nazik ve yaratıcı bir kişiliğe sahipseniz, ağ oluşturmanız oldukça kolaydır. Üstelik insanlarla tanışmak için bir DM de çoğu zaman yeterlidir.

11. PES ETMEYİN

pes etme

Hedeflerinize ulaşmak için motivasyonunuzu daima diri tutun. Pes etmeyi bir an olsun aklınıza dahi getirmeyin. Çok çalışın ve adım adım ilerleyerek sabırlı olun. Bir gün de ünlü olmak için çok ekstra bir şeye sahip olmalısınız. O ekstra’ya ulaşmak konusunda çok zaman harcamak yerine adım adım ilerlemenizi tavsiye ederiz.

Ünlü olmak zor değil. Ünlü olmak, insanların size ihtiyaç duymasıdır. Konudan bağımsız olarak, onlara bir konuda çözüm üreterek bunu başarmak konusunda gün geçtikçe eliniz güçlenecektir.

12. MEDYA VE BASIN İLİŞKİLERİ

medya ve basın

Nasıl ünlü olunur sorusunun en iyi yanıtlarından biri de basın ve medya ilişkileri konusunda ilerleme kaydetmektir. Basın ve medya ilişkileri konusunda iyi bir seviyeye ulaşmadan arzu ettiğiniz seviyeye ulaşmanız oldukça güçtür.

Medya ve basın sizi tanımak ve sizi daha fazla insana ulaştırmak için güçlü bir araç olabilir. Basın bültenleri göndermek, röportajlar yapmak ve medyayla ilişkilerinizi güçlendirmek için çaba gösterin.

İNCELEYİN: Zengin Olmak İçin Ne İş Yapabilirim?

İNCELEYİN: Tarihi Değiştiren Girişimcilerin Başarı Hikayeleri

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın