Sahibini Zengin Eden 19 Patlayacak İş Fikirleri

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Kısa sürede patlayacak iş fikirleri özelinde araştırma gerçekleştiren girişimci ve yatırımcılar için hazırlanan bu rehberimizde; para kazanmanıza olanak sağlayacak olan en iyi iş fikirlerini keşfedebilirsiniz. Listede yer alan iş fikirleri özellikle 2024 yılında yüksek büyüme beklentisine sahiptir. Dolayısıyla önümüzdeki yıl da önemli bir büyüme fırsatına ulaşmak için sahibini zengin eden en iyi 19 iş fikirlerini incelemeniz tavsiye edilir.

Patlayacak iş fikirleri tanımı genellikle iş dünyasında hızlı bir büyüme fırsatı elde eden işlere yönelik kullanılmaktadır. Sahibini zengin etme potansiyeli taşıyan ve önemli düzeyde yıllık büyüme fırsatı sağlayan bu iş fikirleri üzerinden ilerleyen girişimci ve yatırımcılar yeni bir dünya keşfetmeden; mevcutta olan ve hızlı bir büyüme elde eden iş fikirleri ile yola koyulabilmektedir.

Süper İş Fikirleri tarafından Türkiye ve dünya genelinde yapılan araştırmalar ışığında, patlayacak düzeyde girişimci ve yatırımcısını zengin eden; en iyi yıllık büyüme elde eden iş fikirleri ve sektörleri bu rehberde sizlere sunuyoruz.

Her iş fikri ve sektör elbette sadece yıllık büyüme bazı üzerinden değerlendirilmemelidir. Bir iş fikrinin size uygun olup olmadığını belirlemek son derece önemlidir. Bu konuda daha emin hareket etmek için; daha önce yaptığınız işleri, deneyimlerinizi, tecrübenizi, sermaye düzeyinizi ve bir iş için ayırabilecek mesai sürenizi mutlaka göz önüne alın. Ayrıca işi yapacağınız lokasyonda da bir pazar ile rekabet araştırması yapmak son derece kıymetlidir.

Sahibini zengin eden en iyi 19 patlayacak iş fikirleri…

1. MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ

Yıllık Büyüme Beklentisi: 110

mantar

Son yıllarda en çok para kazandıran iş fikirleri arasında yer almaktadır. Tarımsal alanda patlayacak bir iş fikri arayanlar için en iyi fırsatlar mantar sektöründe yer almaktadır. Ortalama 1 dönümlük araziye sahip olanlar ya da bu büyüklükte bir araziyi kiralayabilecek ya da satın alabilecek olanlar için tavsiye edilen işler arasında bulunuyor.

Mantar sektörü her yıl Türkiye’de yüzde 100‘den fazla büyüme kaydediyor. Orta Asya ve Avrupa’da da büyüme performansı oldukça yüksek bir sektördür. İlgili alanda yatırım yapmak isteyen girişimci ve yatırımcıların minimum 200 bin lira düzeyinde yatırım sermayesine sahip olması tavsiye edilir.

İş fikri ile ilgilenenler Mantar Yetiştiriciliği rehberinden ek bilgi alabilir.

2. BEBEK VE HAMİLE GİYİM

Yıllık Büyüme Beklentisi: 80

bebek giyim

Giyim sektörleri arasında en hızlı büyümenin yaşandığı kategori ise bebek ve hamile giyimdir. Üstelik büyüme rakamlarına ek olarak yüksek kar marjı fırsatı sağlayan bu kategorideki işletmeler önemli bir gelir kaynağına ulaşma imkanı elde ediyor.

3. KARAVAN KİRALAMA

Yıllık Büyüme Beklentisi: 550

karavan

Son yıllarda ülkemizde artan turizm potansiyeli en çok araç kiralama sektöründe büyüme sağlanmasına da destek oldu. Son dönemde ise araç kiralama sektöründe karavanların yıldızı parlamaya başladı. Üstelik araç kiralama sektörüne göre karavan kiralama sektöründe rekabet oldukça hafif şartlar taşıyor. Ortalama 2 milyon liralık bir sermaye ile karavan kiralama işine giriş yapabilir ve ciddi düzeyde patlayacak iş fikirleri arasında önemli potansiyel taşıyan bir sektöre  yatırım yapabilirsiniz.

4. KONTEYNER EV ÜRETİMİ

Yıllık Büyüme Beklentisi: 400

KONTEYNER EV

Ne yazık ki 6 Şubat akşamı ülkemizin 11 ilinde ciddi bir deprem hissedildi ve deprem sonrasında 50 bine yakın vatandaşımızı kaybettik. Bu süreçte hayatta kalan vatandaşlar için de milyonlarca konteyner ihtiyacı ortaya çıktı. Hem deprem yaralarının sarılması hem de karlı bir iş fikrini hayata geçirmek için değerlendirilebilecek iş fikirleri arasında yer almaktadır. Konteyner üretimi sektöründe bu yıl yüzde 4000 bin büyüme beklenmektedir.

İNCELEYİN: 2024 İş Fikirleri

5. YAPI DENETİM FİRMASI

Yıllık Büyüme Beklentisi: 240

yapı denetim

Yine deprem sonrasında yükselişe geçen iş sektörlerinden biri de yapı denetim hizmeti olmuştur. Aktif durumda 400’den fazla fay hattının bulunduğu ülkemizde yapı denetim firmalarının iş hacmi de gün geçtikçe artmaya devam edecektir. 2023 yılının Şubat ayında yaşanan deprem de yapı denetim hizmetine olan farkındalığı büyük oranda artırmıştır.

6. KARGO

Yıllık Büyüme Beklentisi: 11

kargo

E-ticaret başlı başına patlayacak iş fikirleri arasında yer alırken; e-ticaretin yükselişi ile birlikte birçok sektörde de ciddi hareketlenmeler var. Şuanda sahibini zengin eden iş fikirleri için araştırma yapanların en çok üzerine kafa yorması gereken sektörlerden biri de kargodur.

Bir nakliye firması açmak, kargo acentesi açmak veya yereldeki işletmelere ve kişilere yönelik eve sipariş hizmeti(kurye) sağlamak da bu sektörde değerlendirilebilir.

Kargo sektöründe faaliyet gösterecek girişimci ve yatırımcıların sermaye konusuna mutlaka dikkat etmesi gerekiyor. Yaklaşık olarak 400 bin liralık alt sermaye tabanı ile hareket etmekte fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kargo Bayiliği Veren Firmalar

7. YEDEK PARÇA İMALATI

Yıllık Büyüme Beklentisi: 12

yedek parça

Otomotiv sektörünün yıllık büyümesinin çok üstünde bir başarı gösteren sektördür. Özellikle araç fiyatlarının hızla yükseldiği ülkemizde; eski araçlara yönelik ilgi artıyor. Bu da araç tamir ve bakım sektörünün büyümesini destekliyor. Dolayısıyla sektöre giriş yapacak olan girişimci ve yatırımcıları önemli düzeyde karlı bir sektör bekliyor.

Son yıllarda sektör, motor verimliliğine odaklanırken, elektrikli ve hibrit araçlar gibi yeniliklerin popülerlik kazanmasıyla birlikte sektördeki yedek parça taleplerinde de ciddi değişimler yaşanıyor. İmalat sektörünün tamamı ülkemizde önemli destekler almaktadır. Sektöre giriş yapmayı planlamadan önce alabileceğiniz destekler hakkında araştırma yapmanız mutlaka önerilmektedir.

8. YIKIM MÜTEAHHİTLİĞİ

Yıllık Büyüme Beklentisi: 13

bina yıkım

Kentsel dönüşüm çerçevesinde son 6 yılda en çok büyüyen sektörlerden biridir. Henüz ülkemizde kentsel dönüşüm yasası devam etmektedir. Sektördeki büyümenin yasa çerçevesinde devam etmesi bekleniyor.

Yıkım müteahhitliği genel olarak binaların güvenilir bir şekilde yıkılmasını içeriyor. Bu tam anlamıyla kapsamlı ve uzun soluklu olarak değerlendirilmesi gereken iş fikirleri arasında yer almaktadır. Genel olarak büyük bir sermaye düzeyi ile giriş yapılması gereken ana sektörlerden biridir.

Patlayacak iş fikirleri kategorisinin son dönemde en çok öne çıkan işleri arasında yer almaktadır. Sektör ülkemizde özellikler Marmara ve Ege Bölgesi’nde yüksek büyüme rakamlarına erişiyor.

9. BULUT DEPOLAMA

Yıllık Büyüme Beklentisi: 14.5

bulut depolama

Bilgisayar ve diğer teknolojik aletler arasında her türlü veri iletişimim sağlanabilmesi için internet tabanlı bir veri depolama hizmetidir. İşletmeler ve kişiler bu yönde ciddi bir hizmete erişmek için her yıl milyarlarca dolarlık ödeme yapmaktadır. Özellikle veri güvenliği ve erişilebilirliliği söz konusu olduğunda; sektörün gün geçtikçe büyüme kaydetmesi de beklenmektedir.

Şuanda ülkemizde bulut depolama konusunda yerli işletmelerin payı son derece düşük. Dolayısıyla sektörde yerli büyüme fırsatlarına yönelik ilerlemek son derece kolay. Bu yönde ciddi destekler alma fırsatınız da bulunmaktadır.

10. EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ

Yıllık Büyüme Beklentisi: 16

evde sağlık

Covid-19 döneminde patlayan iş fikirleri arasında yer aldı. Önümüzdeki dönemde de bu yönde oluşan kültürel birikimin etkisinin sürmesi beklenmektedir. Evde sağlık hizmetleri özellikle sağlık hizmetlerine erişmenin güç kazandığı bir noktada son derece talep görmeye davet edecek.

Büyük ve kapsamlı bir sektördür. İşe girmek için sayısız lisanslama ihtiyacı bulunmaktadır. Bu nedenle uzun soluklu olarak harekete geçmeniz gerekiyor. Bunu sağlamak için de sermaye açısından güçlü olmanız gerekiyor. Ortalama olarak 800 bin liralık bir yatırım ile kapsamlı bir işletme kurulabilir.

11. OTO EKSPERTİZ

Yıllık Büyüme Beklentisi: 18

ekspertiz

Patlayacak iş fikirleri tanımını tam olarak karşılayan harika bir iş fikirleri sektörüdür. Ülkemizde bu yönde ilerleyen şirketler her yıl yaklaşık yüzde 18 büyüme elde ediyor. Özellikle araç fiyatlarının yükselmesi ve ekspertiz hizmetlerinin birçok araç türü için artık zorunlu olması nedeniyle oto ekspertiz sektöründe ciddi bazda büyüme elde ediliyor. Sektöre giriş yapacak olan girişimcilerin özellikle büyük ve kapsamlı bir oto ekspertiz firmasının bayiliğini alarak ilerlemesi önerilmektedir.

Şirketlerden alınan bayilikler sonrasında personelinize verilecek eğitimler son derece kıymetlidir. Bu alanda ilerleyecek olan işletmelerin personelinde bu düzeyde bir bilgi birikimine mutlaka ihtiyaç duyulacaktır.

12. BALIK ÇİFTLİĞİ

Yıllık Büyüme Beklentisi: 18

balık çiftlik

Tüm dünyada gıda ürünlerine yönelik taleplerde artış kaydediliyor. Özellikle küresel ısınma ile birlikte balık veriminin azalması da yapay göletlerde veya mevcut su havzalarında kurulan balık çiftliklerinde balık yetiştiriciliğine yönelik ilgi artışı bulunuyor. Sektör ülkemizde de önemli bir büyüme kaydediyor. Özellikle yapay havuzlarda balık yetiştiriciliği gün geçtikçe artıyor.

Sektöre girmek birçok benzer iş alanına göre daha kolay. Özellikle Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilen destekler ile işletmenizi ciddi destekler ve teşvikler ile kurabilirsiniz. Bu yönde ilerleyecek olan girişimci ve yatırımcıların sektör deneyimine sahip olması ve bu yönde deneyime sahip olan bir girişimci ya da yatırımcı ile ortak olması önerilir.

İLGİLİ: Balık Çiftliği Kurmak

13. SU BAYİLİĞİ

Yıllık Büyüme Beklentisi: 21

su bayiliği

Sağlık endişelerinin artışına paralel olarak son derece basit bir şekilde giriş yapılma imkanı olan ve sahibini zengin eden en iyi iş fikirlerinden biri de su bayiliği almaktır. Şebeke sularına yönelik endişelerinin arttığı bir ortamda yıllar boyunca düzenli bir büyüme kaydeden iş fikirlerinden biridir.

Su bayiliği alarak sektörde önemli bir başarı elde etmek mümkündür. En çok dikkat etmeniz gereken konulardan biri ise müşterilere çok hızlı bir şekilde sipariş sağlamaktan geçiyor. Bunu sağladığınız takdirde kısa sürede ciddi bir başarı elde etme fırsatınız var.

Su bayiliği açacak olan girişimci ve yatırımcıların online perakende kanallarında da yer alması önemlidir. Özellikle Getir ve Yemeksepeti’ne dahil olmak önceliğiniz olmalı.

İLGİLİ: Su Bayiliği Veren Firmalar

14. MOBİL UYGULAMA

Yıllık Büyüme Beklentisi: 21.5

mobil uygulama

Cep telefonlarının gün geçtikçe daha fazla kullanıldığı bir dönemden geçiyor. Haliyle artık her türlü mobil ihtiyacımız için mobil uygulamalara yönelmeye başladık. Süreç dolayısıyla mobil uygulama sektöründe ciddi büyüme rakamlarına erişilmesini sağlıyor. Hem Türkiye hem de dünyada en fazla büyüme kaydeden ana sektörler arasında yer alıyor.

Mobil uygulama sektörüne giriş yapmayı planlayan girişimci ve yatırımcıların En İyi Mobil Uygulama Fikirleri rehberine göz atmasını mutlaka öneriyoruz.

15. İNSAN KAYNAKLARI ve İŞE ALIM HİZMETLERİ

Yıllık Büyüme Beklentisi: %7

insan kaynakları

Dünyada iş dünyası hızla gelişirken en nitelikli personellere ulaşmak artık daha zor. İşletmeler özellikle bu konuda gelişim göstermek ve daha nitelikli hizmet sağlamak için her yıl milyonlarca dolarlık harcamalarına rağmen diledikleri sonuçlara erişemeyebiliyor. Dolayısıyla birçok işletme İK departmanını sonlandırıp bu konuda hizmet veren devasa şirketlerden hizmet almaya başladı. Bu süreç de sektörün hızla büyümesine olanak sağladı.

Patlayacak ve sahibini zengin edecek en iyi iş fikirleri söz konusu olduğunda; insan kaynakları ve işe alım hizmetlerine yönelik bir işletme başlatılabilir. Dünya genelinde istihdam artışına paralel olarak özellikle nitelikli bir kitleyi elde tutan işletmelerin iş hacmi gün geçtikçe artış gösterecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Zengin Olmak İçin Ne İş Yapabilirim

16. KARTON KUTU ve KONTEYNER İMALATI

Yıllık Büyüme Beklentisi: 8.5

karton kutu

Dünya çapında yaklaşık 66 milyar dolarlık dev bir sektördür. Sektörün yıllık büyüme oranı yıllık bazda yüzde 8’in üzerindedir. Türkiye’de ise geri dönüşüm sektörünün büyümesine paralel olarak daha yüksek artışlar yaşandığı uzmanlar tarafından ifade edilmektedir. Ne yazık ki ülkemizdeki durumu gösteren resmi bir istatistik bulunmamaktadır.

Karton Kutu ve Konteyner İmalat Sanayi’nin gelişimini sağlayan en öncelikli unsurlardan biri de KOSGEB tarafından sağlanan desteklerdir. Bu kapsamda işletme kuracak olan girişimci ve yatırımcıları KOSGEB aracılığıyla önemli destekler bekliyor.

17. ONLİNE REKLAMCILIK

Yıllık Büyüme Beklentisi: 24

video izle reklam izle

Online reklamcılık sektörü de 2023 yılı itibarıyla patlayacak sektörler arasında yer alıyor. Özellikle online varlıklardaki artış ve kullanımının da büyük oranda artmasına paralel olarak online reklam sektörünün önemli bir büyüme kaydetmesi beklenmektedir. Karlı ve potansiyeli yüksek bir sektöre giriş yapmak isteyenler için online reklam ve pazarlama sektörü oldukça yüksek potansiyeller içeriyor.

Online reklam ve pazarlama sektörünün bir diğer avantajı da nitelikli personeller ile düşük sermayeli bir başlangıç fırsatı sağlamasıdır.

İNCELEYİN: 100 Bin TL İle Ne İş Yapılır?

18. TURİZM

Yıllık Büyüme Beklentisi: 10.4

turizm

Türkiye söz konusu olduğunda girişimcilik ve yatırımcılık açısından en çok dikkat edilmesi gereken sektörlerden biri turizmdir. Turizm çok geniş bir sektördür ve ülkemizin her noktasında farklı düzeyde girişimcilik fırsatları barındırmaktadır.

Bir otel açmak da turizm faaliyetidir; otel bileti satmak da turizm faaliyetidir. Dolayısıyla çok geniş bir sermaye aralığında fırsatlar barındırmaktadır. Önemli olan kendi girişimcilik yeteneklerinizi ve sermayenizi; iş potansiyeli ile buluşturabilmekten geçiyor. Bunu yaptığınız takdirde önemli bir potansiyele erişme imkanı elde edeceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Organizasyon Şirketi Kurmak

İNCELEYİN: Yerli Yapay Zeka Şirketleri

İNCELEYİN: 2024 İş Fikirleri

İNCELEYİN: Otel Açmak

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Sahibini Zengin Eden 19 Patlayacak İş Fikirleri” üzerine 14 yorum

Yorum yapın