Rossmann Bayilik Bedeli ve Şartları

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Almanya’nın en büyük kişisel bakım ve sağlık perakende şirketlerinden olan Rossmann, Türkiye’deki büyüme adımlarını hızlandırmak amacıyla bayilik veriyor.

Rossmann bayilik şartları, bedeli ve diğer tüm ayrıntıları en güncel bir şekilde sizler için derledik.

ROSSMANN HAKKINDA BİLGİ

rossmann franchise
Almanya’da 1972 yılında kurulan Rossmann, günümüzde Avrupa’nın ve Türkiye’nin önemli kişisel bakım markaları arasında yer almaktadır. Son yıllarda yaptığı başarılı pazarlama çalışmaları ile adından söz ettiren markanın Avrupa genelinde 4500‘ü aşkın fiziki mağazası bulunuyor.

2009 yılında ilk kez girdiği Türkiye pazarında harika başarılar elde eden Rossmann, bugün başta büyük şehirler olmak üzere; Türkiye’nin en büyük kişisel bakım, kozmetik ve sağlık markalarından biri olmayı başarmıştır.

Rossmann’ın kendine ait olan ve üretimini bizzat üstlendiği 40’ı aşkın markası bulunuyor. Genellikle kişisel bakım kategorisinde olan bu ürünler hem uygun fiyat hem de kaliteli bir seçenek olarak müşteriler tarafından oldukça seviliyor.

ROSSMANN BAYİLİK

Oldukça rekabetçi olan kişisel bakım, kozmetik ve sağlık sektöründe kendi işini kurmak isteyenler için en iyi bayilik markalarından biri de Rossmann’dır. Şirket oldukça popüler bir franchise seçeneği ile girişimci ve yatırımcıları cezbeden bir teklife sahiptir.

İlgili sektörlerde kendi mağazasını kurmak isteyenler için bayilik fırsatı sağlayan Rossmann’dan franchise alabilmenin ilk yolu; doğru bir alanda yüksek potansiyel içeren bir dükkan bulabilmektir. Şirket ortalama olarak 120 metrekare satış alanına sahip olan dükkanları değerlendirmeye almaktadır. AVM’lerde ise ilgili rakam 80 metrekare düzeyine kadar düşüş gösterebiliyor.

Rossmann, şirketin kaliteli ve rekabetçi yapısını korumak amacıyla şehrin ya da ilçenin en popüler alanlarındaki dükkanları değerlendirmeye alıyor. Dolayısıyla özellikle Anadolu’daki şehirler için en popüler yürüyüş yollarındaki dükkanları değerlendirmeye almanızda yarar bulunuyor.

Rossmann bayilik şartları:

  • İlgili sektörde tecrübe ve deneyim sahibi olmak
  • Popüler alanlarda minimum 80 ile 120 metrekare arası dükkan kiralamak
  • İlgili bayilik için deneyimli minimum 3 personel istihdamı sağlamak
  • Mağaza için minimum 50 metrekare büyüklükte bir depoya sahip olmak
  • Mağaza sahibinin tek işinin ilgili bayilik olması, zamanını bayilik ile ilgilenmek için harcaması
  • Rossmann’ın kalite düzeyini korumak için çaba göstermesi
  • Rossmann’ın bayilik ücretini karşılayabilecek yatırım sermayesine sahip olması

İNCELEYİN: En İyi Kozmetik Markaları

ROSSMANN BAYİLİK ÜCRETİ – BEDELİ NE KADAR?

Dünyanın en iyi kişisel bakım, kozmetik ve sağlık markalarından biri olan Rossmann’ın bayilik bedeli nispeten yüksektir. Şirket bayilik kurulacak alandan alana değişiklik göstermek üzere, ortalama 300.000 TL‘lik isim hakkı bedeli talep etmektedir. Mağaza kurulumuna ilişkin tüm masraflar da yine bayiliği alacak olan girişimci veya yatırımcıya aittir.

Ortalama olarak anahtar teslim bir Rossmann mağazası kurmak için 2.000.000 TL yatırım sermayesine ihtiyacınız bulunuyor. Şirket bayilik alacak olan yatırımcılardan ekstra olarak teminat isteyebiliyor. Özellikle ilk kez sektöre giriş yapacak olan yatırımcılardan 1.000.000 TL‘ye kadar teminat talep edilebiliyor.

ROSSMANN BAYİLİĞİ NE KADAR KAZANDIRIR?

Bir Rossmann bayiliğinin ortalama kazanç potansiyeli değişkendir. İlgili firmanın kazanç durumu iş potansiyeli ile doğru orantılıdır.

Büyük şehirlerde iş hacmi göreceli olarak daha yüksektir. Anadolu’daki rekabetin az olduğu bölgelerde de iş imkanı yüksek olabilmektedir. Genel olarak Rossmann bayilerinde ortalama aylık ciro düzeyi ise 600.000 TL‘ye yakındır. Şirketin ürünlerindeki kar marjları ise yüzde 20 ile 25 arasında değişiklik gösteriyor. Dolayısıyla bir mağazanın aylık net geliri 130.000 TL civarında bulunuyor.

Büyükşehirlerdeki AVM’lerde bulunan Rossmann bayilerinin aylık cirosu ise ortalamala 3 milyon liranın üzerinde bulunmaktadır.

ROSSMANN İLETİŞİM

Rossmann’dan bayilik alabilmek için başvuruları aşağıdaki iletişim adreslerine yapabilirsiniz:

Rossmann E-Mail: edestek@rossmann.com

Rossmann Telefon Numarası: 0850 259 77 66

İNCELEYİN: Gratis Bayilik

İNCELEYİN: Dilan Polat Bayilik

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın