Sanayide Yapılabilecek En İyi 10 İş ile Para Kazanın

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Sanayi bölgelerinde yapılabilecek işler ile kısa sürede kendi işinizi kurabilirsiniz. Türkiye’nin tüm bölgelerinde genellikle araçlara yönelik hizmet veren sanayi bölgeleri mevcuttur. Bu bölgelerde araç tamiri ve bakımının yanısıra yapılabilecek çok sayıda iş fikri ile de para kazanabilirsiniz.

Özellikle sanayide dükkanı olan veya bu bölgedeki dükkan kiralama seçeneklerini değerlendirebilecek olanlar için sanayide yapılabilecek işler hususunda harika bir rehber hazırladık. Rehberimizde sanayi bölgelerinde yapılabilecek en karlı ve potansiyeli yüksek iş fikirlerini bulabilirsiniz.

oto sanayi

1. OTO TAMİR

Sanayi bölgelerinde yapılabilecek en iyi iş fikri elbette oto tamir seçenekleridir. Araçlar için her türlü tamir hizmetinin verildiği bu dükkanların iş hacmi oldukça yüksektir.

Ülkemizde araç fiyatlarının hızla arttığı bir ortamda araçlara yönelik tamir hizmetlerine olan talepte de artış bekleniyor. Zira, Türk insanı gün geçtikçe daha eski araçları kullanmak zorunda kalacaktır. Dolayısıyla siz de bu sürecin getireceği tamir ihtiyacına paralel olarak bir oto tamir işletmesini kurabilirsiniz.

2. OTO BAKIM

Oto tamir ile benzer bir iş kolu olmasına rağmen son dönemde sadece bakıma odaklanan işletmeler kurulmuştur. Sanayi bölgelerinde de yoğun olarak bulunan bu dükkanlarda genellikle araçların performansını artıracak olan işlemler gerçekleştirilmektedir. Ayrıca bu dükkanlarda her türlü oto bakım ürünü de perakende olarak satışa sunulmaktadır.

3. EKSPERTİZ

Sanayide yapılabilecek işler söz konusu olduğu zaman değerlendirmeniz gereken en iyi iş fikirlerinden biri de oto ekspertiz hizmetidir.

Türkiye’de her yıl 30 milyona yakın araç ikinci el olarak satılmaktadır. Satılan tüm araçlar için de ekspertiz hizmeti zorunludur. Dolayısıyla çok aktif ve gün be gün artan bir iş hacmine sahip olabileceğiniz bir iş fikri olarak değerlendirebilirsiniz.

Son yıllarda ekspertiz bayiliği veren çok sayıda firma da mevcut. İşletmenizi kurmak her zamankinden daha kolay!

İNCELEYİN: Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Bayiliği

4. TUNİNG

Sanayide yapılabilecek bir diğer iş de araç modifikasyonu hizmeti veren tuning işidir. Genel olarak araç modifiyesi işini yapan bu işletmeler son yıllarda artan genç nüfus ile birlikte iş hacmini büyük oranda artırmıştır. Birçok benzer iş fikrine göre çok daha düşük sermayeli olarak giriş yapılabilen bir sektördür. Sadece sanayide değil sanayi dışındaki dükkanlarda da değerlendirebileceğiniz iş fikirleri arasında yer alıyor.

5. LPG HİZMETLERİ

Türkiye’de son 3 yılda benzin ve motorin fiyatları yüzde 300’den fazla zamlandı. Bu durum da araç sahiplerinin hızla LPG’ye yönlendirmeye devam ediyor. LPG fiyatlarının aynı dönemde çok daha düşük fiyatlarda seyretmesi sebebiyle ilgili araçlara yönelik ilginin artması bekleniyor. Bu da girişimciler için hızla büyüyen bir iş kolu anlamına geliyor.

Sanayide yapılabilecek en yüksek potansiyelli iş fikirlerinden biri de LPG Hizmeti sağlamaktır. Araçları LPG’ye uyarlamak, LPG’li araçlara bakım ve onarım sağlamak üzere bir dükkan kurabilirsiniz.

6. OTO AKSESUAR

Tuning dükkanları ile benzer bir iş kolu olmasına rağmen daha çok satış odaklı işletmelerdir. Oto aksesuarcılar genellikle ilgili aksesuarın tamiri, bakımı ve araca yerleştirilmesi konusunda destek sağlamazlar. Standart bir perakende satış koludur.

Toplu ürün alımı sebebiyle ortalama üzerinde bir sermaye gereksinimi olan bir iş fikridir. Sektöre giriş için minimum sermaye önerimiz 300.000 TL’dir.

7. YEDEK PARÇA

Sanayi sitelerinin olmazsa olmaz iş fikirlerinden biri de yedek parça satışı yapılan işletmelerdir. Sanayi sitelerinde en yüksek sermaye ile kurulan dükkanlardır. Genel olarak her türlü araç için gerekli olan ekipman, ürün, teçhizat ve parçaların satışının gerçekleştirildiği işletmelerdir. İlgili işletmeleyi kurmak için minimum sermaye önerimiz ise 3 milyon liradır.

İlgili işletmelerde rekabet seviyesi oldukça yüksektir. Dolayısıyla sektöre girmeden önce iyi bir şekilde rekabet analizi yapılması önerilmektedir. Bu tür işletmelerde fiyat avantajı sağlamak işletmenin sürekliliği için oldukça önemlidir.

İNCELEYİN: Sürücü Kursu Açmak

8. ARAÇ KİRALAMA

Sanayi sitelerinde araçları bozulan kişiler için en çok duyulan ihtiyaçlardan biri de araç kiralamadır. Araçlarını tamir için sanayiye bir veya birkaç günden uzun bırakmak zorunda kalanlar genellikle araç kiralama hizmetine ihtiyaç duyarlar. Siz de bu müşteri talebine yönelik sanayi sitesi içerisinde bir araç kiralama hizmeti sağlayabilirsiniz.

Sanayi sitesinin büyüklüğüne göre, minimum 5 araçlık bir portföy ile başlanması tavsiye edilmektedir.

9. YETKİLİ SERVİS

Sanayi sitesinde yapılabilecek en yüksek potansiyelli iş fikirlerinden biri de yetkili servis açmaktır. Bir araba şirketinin yetkili tamir, bakım ve benzeri ihtiyaçlarına yönelik yetkili servis bayiliği alabilirsiniz.

Genellikle bu tür şirketler ilgili bölgeler için yalnızca bir adet yetkili servisin bulunmasına odaklanırlar. Eğer önemli bir markaya ait yetkili servis bulunduğunuz bölgede yoksa, bu alanda bir çalışma göstererek yetkili servis açmak için girişimde bulunabilirsiniz.

Sermaye talebi oldukça yüksek bir iş fikridir. Sektöre giriş yapacak olan girişimci ve yatırımcıların mutlaka 5 milyon liralık sermayeye sahip olmasını tavsiye ediyoruz.

10. BOYA ATÖLYESİ

Sanayilerde en çok ihtiyaç duyulan hizmetlerden biri de araç boyamadır. Genellikle yaşanan küçük, büyük kazalar veya çeşitli sebepler ile boyama ihtiyacı oldukça yoğundur. Bu kapsamda bir boya hizmetini sağlamak üzere yeni bir işletme açabilirsiniz. Boyamaya yönelik bir hizmet açmak için en önemli ihtiyacınız bu alanda uzman ve deneyimli bir personel olacaktır.

İNCELEYİN: Kendi İşini Kurmak

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın