Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Bayiliği Veren Firmalardan Bayilik Almak: Kurulum ve Şartlar

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Elektrikli araçların sayısındaki artış ile birlikte yeni doğan sektörlerden biri de elektrikli araç şarj istasyonu kurmaktır. Son derece popüler ve karlı iş fikirlerinden birini içeren sektöre girmek ise; Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Bayiliği Veren Firmalar aracılığıyla çok daha kolay bir süreç içeriyor.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu veya noktası kurmak önemli bir potansiyel içeriyor. Tüm dünyada benzinli ve dizel araçlar yerine artık elektrikli araçlar tercih edilmeye başlandı. Birçok şirket bu tarz elektrikli araçların üretimi için ciddi bütçeler ortaya koyarak yeni yatırımlar yapıyor. Türkiye’de de dizel ve motorin fiyatlarındaki önlenemez yükseliş nedeniyle elektrikli araçlara olan talepte de önemli bir artış kaydediliyor. 2030 yılında dünya genelinde 300 milyona yakın elektrikli aracın yollarda olması bekleniyor. Türkiye’de ise söz konusu döneme kadar 100 bin araç barajının aşılması beklenmektedir.

Elektrikli araç sektöründe orta sermaye ile girilebilen iş fikirlerinden biri olan Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Bayiliği aracılığıyla kendi şarj noktanızı kurabilir ve elektrikli araçlar için benzinlik tarzındaki bir hizmeti vermeye başlayabilirsiniz.

Bu iş fikrine giriş yapmayı planlayan yatırımcılar 2023 yılı itibarıyla ilk olarak büyükşehirleri hedef almalıdır. Henüz ülkemizdeki küçük şehirlerde elektrikli araçlar için ciddi düzeyde bir pazarın bulunduğunu belirtmek mümkün değil. Dolayısıyla önümüzdeki 5 yıl içerisinde ana hedef büyük şehirler olmalıdır.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Nedir?

Elektrikli araçlar adından da anlaşılacağı üzere elektrik ile çalışmaktadır. Bu tür araçlarda yer alan batarya panelleri doldurulduktan sonra araç ilgili şarj panellerindeki elektriği kullanarak sürüş imkanı sağlamaktadır. Dolayısıyla bu tür araçların bataryalarının doldurulması için elektrik ile şarj edilmesi gerekiyor. Ancak bu şarj işlemi için evlerde kullanılan standart elektrik enerjisini kullanmak maalesef mümkün olmuyor. Elektrikli şarj ünitelerinin 7 kW ve 22 kW arasında akım gücüne sahip olması gerekmektedir.

Elektrikli araç istasyonları genellikle DC/AC akım elektrik enerjilerinin dönüşümünü ve aracın bataryasına aktarılmasını sağlamaktadır. Söz konusu şarj istasyonları şehrin her noktasındaki araçların park edebildiği alanlarda kurulabilmektedir. Genellikle stant tipinde bulunmaktadırlar ve taşınabilir ürünlerdir. İstasyon için gerekli olan şey doğru akımın sağlanması ve yere sabitlenmesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En Çok Para Kazandıran 100 Franchise

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Bayiliği Nedir?

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Bayiliği söz konusu araçların şarj edilmesi için uygun stantların üretimini, kurulumunu ve bakımını gerçekleştiren şirketlerin; daha hızlı bir büyüme kaydetmek amacıyla girişimci ve yatırımcılara verdiği bir iş ortaklığıdır. Bu tür şirketlerden bayilik alarak kendi Elektrikli Araç Şarj İstasyonunuzu kurabilir ve hizmet sağladıkça para kazanabilirsiniz. Türkiye’de birçok şirket Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Bayiliği vermektedir. Bu tür şirketlerin her birinin farklı prosedürleri vardır. Dolayısıyla tüm şirketlerden fiyat teklifi almak oldukça önemlidir.

Türkiye’de Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Bayiliği veren firmalar… Şartları, koşulları ve karlılık durumları.

1. TRUGO

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’un elektrikli araçlarına yönelik şarj istasyonu sistemi için kurulan bir şirket olan Trugo’nun da bayilik sürecinin yakın tarihte başlaması bekleniyor. Trugo şarj istasyonları son günlerde Shell ile bir anlaşma yaptı. Dolayısıyla sistemin doğrudan Shell istasyonlarında kurulması da bekleniyor ancak şirketin çeşitli franchise sistemleri ile yatırımcıları da sisteme dahil etme olasılığı bulunuyor.

2. ZES

Türkiye’nin en büyük elektrikli araç şarj istasyonu firmalarından biridir. Şirket son dönemde Türkiye’nin tüm bölgelerinde 200’ü aşkın istasyon noktasına sahip olmuştur. Şirketin şarj istasyonları 3,7 kW’tan – 22 kW’a kadar ayarlanabilir güç seviyesine sahip. Ayrıca sektördeki diğer istasyonlardan farklı olarak aynı anda 4 araç için de şarj hizmetini sağlayabilen bir ürüne sahipler. Şirketin iş ortaklığı çözümü aracılığıyla firmanın bayisi olabilir veya şarj istasyonlarını satın alarak kendi istasyon noktanızı kurabilirsiniz.

Adres: Esentepe Mah. Büyükdere Caddesi, No: 199, Levent, Şişli, İstanbul
Telefon: 0850 339 99 37

3. EŞARJ

Kişiye özel veya paylaşımlı şarj üniteleri konusunda satış yapan firmadan istasyon noktası satın alarak kendi şarj ünitenizi kurabilir ve para kazanmak için harika büyüme potansiyeli sağlayan sektöre giriş yapabilirsiniz. Şirket son dönemde Türkiye’nin 7 bölgesinde ulusal şarj noktası ağına sahip olmak amacıyla yoğun faaliyet göstermektedir. AVM’ler, havalimanları ve büyük otoparklar ile benzin istasyonlarında kurduğu şarj istasyonları ile ciddi bir büyüme potansiyeli gösteriyor.

Adres: Bağlarbaşı Mah. Refahevler Sok. Enerjisa Apt. No: 2/1/1, Maltepe, 34844, İstanbul, TR
Telefon: 0 444 83 03

İNCELEYİN: Sanayide Yapılabilecek İşler

4. VOLTRUN

Bireysel, ticari ve ağ kapsamlı şarj ünitelerine sahip olan sektördeki büyük elektrikli şarj istasyonları şirketleri arasında yer almaktadır. Zebra Elektronik A.Ş. bünyesi altında 2011 yılından itibaren sektörde hizmet veren marka; hem akıllı şarj istasyonlarının satışını hem de AR-GE kapsamında inovasyon süreci ile geliştirilmesini üstleniyor. Şirketin ürettiği elektrikli şarj istasyonlarını alarak hem sektör tecrübesini hem de hızla büyüyen marka gücünü arkanıza alarak faaliyete başlayabilirsiniz.

Adres: Şerifali Mah. Barbaros Cd. Söyleşi Sk. Tan Plaza No: 21 34775 Ümraniye / İstanbul
Telefon: 0 216 212 55 00

5. SCHNEIDER ELECTRIC (SE)

Dünyanın en büyük elektrik-elektronik şirketlerinden biri olan Schneider Electric de elektrikli şarj istasyonları konusunda Türkiye’deki rekabetçi firmalardan biridir. Kendi üretimi olan şarj istasyonları aracılığıyla sektördeki büyüme performansı son yıllarda önemli artış göstermiştir. Yeni nesil elektrikli araçların tamamı için uygun istasyonlara sahip olan firma ana franchise sistemine sahip değildir. Ancak şirketin iş ortaklığı statüsüne giriş yaparak kendi istasyonunuzu kurmak üzere ürünlerini satın alabilirsiniz.

Adres: Abdurrahman Gazi Mah., Ebubekir Cd., No:71, Samandıra / Sancaktepe
Telefon: 444 30 30

6. G-CHARGE

Türkiye’nin ilk yerli şarj istasyonu markası olan G-Charge son yıllardaki geniş elektrikli şarj istasyonu bağı ile önemli bir rekabetçi markaya dönüşmüştür. Sağladığı ekonomik şarj istasyonu çözümleri ile oldukça talep gören markanın bayilerinden biri olmak için şirket ile temasa geçebilirsiniz. Firmanın işletmeci yetkilisi olmak için önemli bir sermaye gücüne sahip olmanız da gerekmiyor. Şarj istasyon ücreti ile satın alındıktan sonra firma tüm deneyim ve tecrübesi ile bakım hizmetlerini sağlamakta ve franchisenin geliştirilmesi için yıllar süren destek sürecini yönetmektedir.

Adres: İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi Gazi Bulvarı No:39 P.K. 57 34953 Tuzla / İstanbul – TR
Telefon: 0 216 593 00 50

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kargo Şirketi Kurmak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En İyi Pasif Gelir Fikirleri

İNCELEYİN: Sürücü Kursu Açmak

İNCELEYİN: Otopratik Bayilik

İNCELEYİN: Elektrikli Araç İş Fikirleri

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Bayiliği Veren Firmalardan Bayilik Almak: Kurulum ve Şartlar” üzerine 8 yorum

  1. Tora şarj bayilik vermektedir.
    Otel avm otopark hastane restauranlar yol üzeri tesisler kafeler.
    Müşterilerinize farkındalık yaratmak ve kar etmek için arayın.

    Yanıtla
  2. g-charge bence en iyisi… hem en ekonomik oluşu ,hem yerli olması, bakım onarım ve satış sonrası hizmet alanında en iyisi

    Yanıtla

Yorum yapın