Vitamin Bar Açmak: Bayilik Veren Firmalar

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Vitamin bar açmak özellikle yürüyüş yollarında küçük bir dükkan bulabilecekler için oldukça karlı bir iş fikridir.

Vitamin bar açmak isteyen girişimci ve yatırımcılar için bu rehberde adım adım süreç hakkında bilgiler yer almaktadır. Siz de vitamin bar açmak üzere harekete geçmek istiyorsanız, rehberimizdeki adımları kullanabilirsiniz.

Vitamin bar açmak isteyen girişimci ve yatırımcılar için hazırlanan bu rehberde, vitamin bar açmanın maliyeti, bayilik veren firmalar ve kazancı gibi ek bilgiler de yer almaktadır.

VİTAMİN BAR NEDİR?

vitamin bar açmak

Vitamin bar genel olarak meyve ve sebzeler ile üretilen içeceklerin ve çeşitli sağlıklı gıda ürünlerinin satıldığı işletmelerdir. Vitamin bardalarda genellikle meyve ürünleri satılıyor olsa da çeşitli farklı ürünler de satılabilmektedir.

Vitamin barda ne satılır?

  • Smoothie
  • Meyve suyu
  • Enerji barı
  • Granola
  • Vitamin takviyeleri
  • Enerji içerikli organik besinler

İNCELEYİN: Farklı İş Fikirleri

VİTAMİN BAR NASIL AÇILIR?

Vitamin bar açmanın 2 farklı yolu bulunmaktadır. Kendi işletmenizi kurabilirsiniz ya da bir bayilik alarak anahtar teslim işletme sahibi olabilirsiniz. Her iki fikirde de vitamin bar açmak için uygun bir dükkan ya da seyyar işletmenin kurulacağı uygun bir alan bulmanız gerekiyor.

Vitamin bar işletmelerinin ana ihtiyacı müşteri potansiyeli yüksek olan bir lokasyondur. İşletmenizi kuracağınız alanın mutlaka ana yürüyüş yollarında olması önerilir. Bu tür işletmelerin müşteri genellikle yürüyüş yapan kişilerdir.

Vitamin barı açmak için önemli ihtiyaçlardan biri ahşap veya metalden yapılan seyyar bir stand yapı yada doğrudan bir dükkandır.

Her ikisi arasındaki önemli fark sermaye düzeyidir.

Genellikle metalden yapılan ve 5-10 metrekare alana sahip olan bir standı tasarlayabilir ya da hazır olanları satın alabilirsiniz.

Vitamin bar bayiliği veren firmalardan bayilik alarak bu standı ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.

İşletmenin standını aldıktan sonra ya da dükkan tuttuktan sonra gerekli malzemeleri satın almanız gerekiyor. İşletmenin potansiyelini bir üst seviyeye çıkarmak amacıyla gerekli olan malzemeleri eksiksiz almanızı öneririz. Genel olarak meyve ve sebzeler için sıkacaklara ihtiyacınız var. Bu tür ürünlerin profesyonel versiyonlarını satın almanız tavsiye edilir.

Ek olarak işletmeniz için standart mutfak ürünleri ile bardak ve pipet gibi ihtiyaçlarınız bulunuyor.

VİTAMİN BAR BAYİLİĞİ VEREN FİRMALAR

Vitamin barı anahtar teslim olarak başka bir firmanın bünyesi altında kurmak isteyenler aşağıdaki firmalar ile iletişime geçebilir. İlgili firmalar belirli bir bedel karşılığında size anahtar teslim vitamin bar kurulumu sağlamaktadır.

Vitamin bar bayiliği veren firmalar:

  • Juice Planet
  • Waffle Art
  • Naz Fruit Juice

İNCELEYİN: Farklı İş Fikirleri

NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Vitamin bar işletmelerinde dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri taze meyve bulundurmaktadır. Meyveleri düzenli olarak bağlı bulunduğunuz il veya ilçedeki meyve-sebze hallerinden almanız gerekir. Bir dükkan ile anlaşma yaparak size düzenli olarak meyvelerin ulaştırılmasını da sağlayabilirsiniz.

İşletmenizin her zaman düzenli ve hijyenik olmasına özen gösterin. Müşterilerin taleplerini eksiksiz olarak karşılamak önemlidir. Bu nedenle tüm meyveleri düzenli olarak barındırmak işletmenizin iş hacmini büyük oranda artıracaktır.

Bu tür işletmelerde son yıllarda tost satışı da gerçekleştiriliyor. Eğer anlıyorsanız bir tost makinesi alabilir ve tost satışı da yapabilirsiniz.  Bu işletmenizin gelir potansiyelini artırmak için önemli bir fırsat sağlayacaktır.

Ayrıca vitamin bar işletmelerinin çalışma saatini olabildiğince uzun tutmak önemlidir. Günün 24 saati hizmet vermeniz zor olsa da minimum 15, 16 saat açık kalmanız tavsiye edilmektedir.

Hangi meyveler bulunmalı:

Portakal C vitamini bakımından zengin olan portakal, bağışıklık sistemini güçlendiren ve antioksidan etkisi olan bir meyvedir.
Limon Limon da C vitamini açısından oldukça zengin bir meyvedir. Ayrıca sindirim sistemine yardımcı olur ve detoks etkisi sağlar.
Ahududu Ahududu, antioksidan bakımından zengin olan bir meyvedir. Hücreleri korur, bağışıklık sistemini güçlendirir ve sindirimi düzenler.
Yaban mersini: aban mersini, antioksidan etkisi ile bilinen bir meyvedir. Aynı zamanda göz sağlığını destekler, kolesterolü düşürür ve beyin fonksiyonlarını iyileştirir.
Çilek Çilek de C vitamini açısından zengin olan bir meyvedir. Antioksidan etkisi vardır, kalp sağlığını destekler ve cilt sağlığını iyileştirir.
Ananas Ananas, sindirim sistemi üzerinde olumlu etkileri olan bromelin enzimi içerir. Ayrıca C vitamini ve manganez açısından da zengindir.
Meyve suyu karışımları Enerji ve besin öğeleri açısından zenginleştirilmiş, farklı meyve suyu karışımları da vitamin bar dükkanında bulunmalıdır. Örneğin, portakal-ananas veya çilek-yaban mersini karışımları gibi.
Nar Doğal bir kalp ilacı olarak tanımlanan nar, kalp ve damar hastalıklarına karşı önemli bir koruma kalkanıdır.
Avokado Avokado sindirim sisteminin desteklenmesine yardımcı olur.
Elma Elmada C, A, K, B6 ve E vitaminleri bulunur.
Greyfurt Greyfurt C vitamini gibi antioksidanlar bakımından zengin bir meyvedir.
Muz Hem kan basıncını dengelemeye yardımcı olan hem de kalp kasının faaliyetlerini düzenleyen potasyum minerali, muzda bol miktarda yer alır.
Havuç Beta karoteni A vitaminine dönüştüren havuç, bağışıklık için önemli bir besin kaynağıdır.

NE KADAR SERMAYE LAZIM?

Vitamin bar dükkanı açmak için gerekli sermaye düzeyi çok yüksek değildir. İşletmenin seyyar çapta stand olarak açılması durumunda gerekli olan sermaye düzeyi 150 bin liraya yakındır. Bir dükkan kurulumu yapmak isteyenlerin karşısına da dekorasyon masrafı çıkacaktır. Dükkanın büyüklüğüne göre vitamin bar dükkanı açmak için de yaklaşık 220 bin liralık sermaye ihtiyacınız olacaktır.

NE KADAR KAZANDIRIR?

Vitamin bar işletmelerinin gelir potansiyeli yüksektir. Bu tür işletmelerde kazanç genellikle meyve sularından elde ediliyor. Ortalama olarak 8 ile 10 TL arasında maliyet oluşturan bir meyve suyu karışımının satış fiyatı 60 ile 80 TL arasında değişiklik gösteriyor. Dolayısıyla yüksek kar marjı sağlayan bir ürüne sahip olacaksınız.

Ortalama iş hacmine sahip olan bir vitamin barın aylık geliri 70 ile 100 bin lira arasında değişiklik gösteriyor.

İNCELEYİN: Fizik Tedavi Merkezi Açmak

İNCELEYİN: En Karlı Tarım Ürünleri

İNCELEYİN: Çorap Satış Dükkanı Açmak

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın