Küçük Yerlerde (İl – İlçe) Açılabilecek Dükkanlar

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Küçük il ve ilçelerde kurulabilecek dükkan fikrine ihtiyacı olanlar için bu rehberde 10 potansiyeli yüksek iş fikri yer almaktadır. İş potansiyelinizi artırmak için her halükarda bölgenize yönelik bir araştırma yapmanız önerilse de bu tür iş fikirleri genellikle küçük yerlerde açılabilecek dükkanlar arasında potansiyel taşımaktadır.

Hangi işi kuracağınızı belirlemek amacıyla daha önce kurduğunuz işleri, sermaye düzeyinizi ve bölgenizdeki rekabet ortamını ele almanızı öneririz.

Küçük yerlerde açılabilecek dükkanlar…

1. DONDURMA DÜKKANI

Sermaye İhtiyacı: 150.000 TL
Potansiyel: 5/10
Detaylar İçin: Dondurma Dükkanı Açmak

En hızlı satılan ürünlerden biri olan dondurma için bir dükkan kurabilirsiniz. Sermaye düzeyiniz nispeten daha yüksekse; bir cafe olarak da değerlendirebilirsiniz.

Dondurma dükkanlarında satış potansiyeli yaz aylarında yüksektir. Bu iş fikrini yalnızca yaz ayları için değerlendirmeniz önerilir. Özellikle turistik ve yaz aylarının yüksek olduğu bölgelerde önerilmektedir.

2. BİLGİSAYAR SATIŞ VE TAMİR

Sermaye İhtiyacı: 650.000 TL
Potansiyel: 7/10
Detaylar İçin: Bilgisayar Satış Dükkanı Açmak

Bilgisayar satışı ve tamiri konusunda bir dükkan açarak bölgenizdeki bu yöndeki ihtiyaçlardan para kazanabilirsiniz. Bilgisayar satışı ve tamiri önemli bir ihtiyaçtır. Küçük il ve ilçelerde dahi bu iş fikrinden para kazanabilirsiniz. Önemli olan, bulunduğunuz bölgede bu yönde bir rekabet olmamasıdır. Çok az işletme varsa ya da hiç yoksa bu sizin için yüksek potansiyel anlamına gelecek.

3. BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME DÜKKANI

Sermaye İhtiyacı: 250.000 TL
Potansiyel: 6/10
Detaylar İçin: Boyasız Göçük Düzeltme Dükkanı Açmak

Küçük yerlerde yapılabilecek potansiyeli yüksek işlerden biri de boyasız göçük düzeltme dükkanı açmaktır. Özellikle bu yönde çalışan bir işletme bulunmayan il ve ilçeler için bu iş fikri yüksek kazanç fırsatı sağlamaktadır.

İşletmeyi kurmak için çok yüksek bir sermaye düzeyine ihtiyacınız yok. Detaylar bölümünden ek bilgileri edinebilirsiniz.

4. TAKI DÜKKANI

Sermaye İhtiyacı: 140.000 TL
Potansiyel: 10/10
Detaylar İçin: Takı Dükkanı Açmak

Takı ve bijuteri ürünlerinin satış potansiyeli her bölgede yüksektir. Özellikle gelir durumu yüksek olan bölgelerde daha fazla potansiyel elde edebilirsiniz. Üstelik işi kurmak için gerekli sermaye düzeyi de çok yüksek değildir.

İşi hayata geçirmek için toptan takı firmaları ile temasa geçmeniz gerekir.

5. CAFE

Sermaye İhtiyacı: 600.000 TL
Potansiyel: 10/10
Detaylar İçin: Cafe Açmak

Her bölgede yüksek potansiyel içeren bir iş fikri arayanlar için cafe oldukça önemli bir iş fikridir. Cafe açmak ortalama üzerinde sermaye için önemli bir potansiyel fırsatı sağlamaktadır.

Sektöre girmek isteyenlerin gelir durumu yüksek olan bölgeleri tercih etmesi tavsiye edilir. Ayrıca konsept cafe fikirleri üzerinden de farklı bir cafe fikrini hayata geçirmeniz faydalı olabilir.

6. PARFÜM DÜKKANI

Sermaye İhtiyacı: 200.000 TL
Potansiyel: 9/10
Detaylar İçin: Parfüm Bayiliği Veren Firmalar

Küçük yerlerde açılabilecek dükkanlar arasında parfüm işletmesi iyi bir fikir olacaktır. İşletmeyi bayilik veren firmalar üzerinden kolaylıkla kurabilirsiniz. Yaşadığınız bölgenin ana yürüyüş yollarındaki 10-15 metrekarelik dükkanları tercih etmeniz tavsiye edilir.

7. NALBUR AÇMAK

Sermaye İhtiyacı: 400.000 TL
Potansiyel: 9/10
Detaylar İçin: Nalbur Açmak

Hırdavat ve nalbur ihtiyacı her bölgede yüksektir. Yüksek potansiyel sağlayabilmek amacıyla tüm hırdavat ve nalbur ürünlerini işletmenizde bulundurmanız önerilir. Bunun için iyi bir toptancı ile anlaşmanızı tavsiye ederiz. Bu iş fikrinin ana sermayesi de toplu ürün alımlarıdır.

8. YÖRESEL ÜRÜNLER DÜKKANI

Sermaye İhtiyacı: 300.000 TL
Potansiyel: 7/10
Detaylar İçin: Organik Ürünler Dükkanı Açmak

Küçük yerlerde yöresel ürünlerin sayısı fazladır. Aynı zamanda bu tür bölgelerde organik ve yöresel ürünlere olan talep de yüksektir. Kısa sürede önemli bir satış sağlayacak bir işletme kurabilmek için bu iş fikrini değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

9. TAVUK ÇİFTLİĞİ

Sermaye İhtiyacı: 1.300.000 TL
Potansiyel: 10/10
Detaylar İçin: Tavuk Çiftliği Kurmak

Daha büyük bir iş kurmak isteyenler için tavuk çiftliği kurma işini öneririz. Son dönemde tavuk eti fiyatları ve yumurta fiyatlarında önemli düzeyde artış kaydediliyor.

Tavuk çiftlikleri 2 yıl içerisinde kendini amorti edebilen işletmelerdir. Uzun soluklu bir iş kurmak ve yıldan yıla büyüme kaydetmek için tavuk çiftliği işindeki potansiyeli değerlendirebilirsiniz.

10. KUAFÖR AÇMAK

Sermaye İhtiyacı: 400.000 TL
Potansiyel: 9/10
Detaylar İçin: Kuaför Açmak

Her bölgenin en önemli ihtiyaçlarından biri de kuaförlerdir. Siz de bu alanda yetkin biriyseniz bir kuaför açmak için faaliyete başlayabilirsiniz.

Son dönemde kuaför işletmelerinin gelir potansiyelinde artış kaydediliyor. İşletmenizi profesyonel bir düzeyde açarak müşteri potansiyelinizi artırabilirsiniz.

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın