Dünyadan En Farklı 10 İlginç İş Fikirleri

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Dünyanın her noktasında girişimciler farklı ve ilginç iş fikirleri ile sermayelerinin bir kısmını riske ediyorlar. Bazıları önemli başarılar elde ederken elbette bazıları da sermayelerini kaybediyorlar. Sizler için dünyanın farklı noktalarındaki ilginç iş fikirleri ile başarılı olmuş 10 girişimciyi inceledik.

Bu girişimcilerin iş fikirleri size ilham verebilir. Aynı zamanda kendi bölgenizde de benzer bir iş fikrine başlayabilirsiniz.

1. Otopark Temizliği

Brian Winch, Cleanlots

Brian Winch

Otoparkları temizlemenin mülk sahipleri için genellikle ciddi bir soruna dönüştüğünü fark eden girişimci Brian Winch, ülkenin her yeri için günlük otopark temizleme işini başlattı. Şuanda yıllık 2 milyon dolardan fazla ciro elde ediyor.

2. Sağlıklı Hikayeler

Fab Giovanetti, Sağlık Blogcuları Topluluğu

fab

Sağlıklı yaşamak için insanların motivasyona ihtiyacı olduğunu fark eden ABDli girişimci Fab Giovanetti, bunu bir işletme fikrine dönüştürdü. Dünyadaki birçok bölgeden sağlıklı yaşayan insanların hikayelerini bir markaya dönüştüren Fab, bugün sektörünün tek aranan işletmesi konumunda bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Almanya İşçi Alımı

3. Videolu Mezar Taşı

Robert Barrows, RM Barrows, Inc.

Robert-Barrows

Standart mezar taşlarının bir beton yapı olduğunu biliyorsunuzdur. Farklı bir iş fikri olarak girişimci Robert Barrows, mezar taşına bir video ekranı yerleştirme fikrini ortaya koydu. Bunu mevcut şirketi üzerinden satmaya başlayan Robert, geride kalan 7 yıllık sürede halen önemli bir iş hacmini elinde bulunduruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Yok Artık Diyeceğiniz Zengin Eden 16 İlginç İş Fikirleri

4. Evcil Hayvan Oteli

Marc Prosser

Marc-Prosser

Bugün dünyada bu tür otellerin daha fazla açıldığına tanıklık ediyoruz. Sektörde farklı bir iş fikri olarak bu projeyi başlatan ilk isimlerden biri de Marc Prosser’dir. İlginç bir iş fikri arayanlar için kesinlikle değerlendirilmesi gereken potansiyeli yüksek iş fikirleri arasında bulunuyor.

5. Köpek Taytı

Lisa Baronoff, Walkee Paws

lisa

Köpeklerini çok seven girişimci Lisa Baronoff, bir insanın giyebileceği her şeyi bir köpek de giyebilir fikriyle yola çıkarak onların bir tayt ile daha rahat edebileceği fikri üzerine bunu bir işletmeye dönüştürmeye karar verdi. Kurduğu Walkee Paws şirketi aracılığıyla bugün dünyanın birçok ülkesine köpek taytı satışı gerçekleştiriyor.

6. İlginç Pastalar

Maggie Aland

Maggie-Aland

Kutlamalar için standart pastalar yerine daha ilginç tasarımların kişiler tarafından tercih edilebileceğine inanan girişimci Maggie Aland, bunu bir iş fikrine dönüştürdü. Farklı tarzlarda görünen pastalar üzerine yoğunlaşan işletmesi ile bugün ABD’nin birçok bölgesindeki pastaneye doğrudan toplu pasta satışı gerçekleştiriyor.

7. Etkinlik Yeri Kiralama

Sarah Parlos, Events at HOME

sarah

Çeşitli etkinlikler için insanların sıklıkla doğru yere sahip olmakta sorun yaşadığını fark eden ABDli girişimci Sarah Parlos, Events at HOME adlı girişimi ile insanların uygun yerlerini ihtiyaç duyan kişilere kiralayabilmesi için bir platform geliştirdi. Son derece farklı bir iş fikri olarak sunduğu projesi bugün orta düzeyde talep görüyor.

8. Tuhaf Web Sitesi Tasarımı

Gavin Graham

gavin

Herkesin ilginç ve resmi görünen bir web siteye sahip olmak istemediğini belirleyen girişimci Gavin Graham, bunu bir fikre dönüştürerek ajansı üzerinden hizmet olarak satmaya başladı. Bugün 1000’den fazla müşteriye sahip. Yaptığı tek şey ise tuhaf görünen web siteleri kurmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Para Kazandıran Siteler

9. Yetişkin Gündüz Bakım Evi

Matthew Ross

Matthew Ross

Son derece popüler farklı iş fikirleri arasında yer almaktadır. Yetişkin insanlar için gündüz bakım hizmeti sağlama fikri üzerinden hareket ederek önemli bir potansiyele erişebilirsiniz. Sektörün öncü isimlerinden biri ise The Slumber Yard’ın kurucusu Matthew Ross’dur.

10. Düğün Görevlisi Hizmeti

Diane Huth

diane

Düğünler için çok sayıda hizmet edecek kişiye ihtiyaç duyuluyor. Genellikle küçük ailelerde bu süreç probleme dönüşebiliyor. Bunu fark eden girişimci Diane Huth, düğünler için görevli hizmeti başlattı. Kısa sürede çok sayıda düğün programı yapan işletme ile anlaşmalar dahi gerçekleştirdi.

İNCELEYİN: Türkiye’de Olmayan ve Yapılmamış Zekice İş Fikirleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Organizasyon Şirketi Kurmak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Boş Depom Var Ne İş Yapabilirim?

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Dünyadan En Farklı 10 İlginç İş Fikirleri” üzerine bir yorum

Yorum yapın