Bayilik Veren En İyi Giyim Firmaları (18)

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Bayilik veren giyim firmaları aracılığıyla ülkemizin en iyi olduğu tekstil sektöründe para kazanabilirsiniz. Ucuz işgücü fırsatı ile son derece önemli giyim firmalarına ev sahipliği yapan ülkemizde son dönemde franchise veren giyim firmaları gün geçtikçe artıyor.

Özellikle 500 bin liradan fazla bir sermayeye sahipseniz bir giyim firmasından bayilik alarak önemli bir iş fikrini hayata geçirebilirsiniz. Özellikle yüksek kar marjı sağlayan firmalardan alınabilecek bir bayilik ile önemli bir gelir elde edebilirsiniz. Sektör tecrübeniz bulunuyorsa; 2023 yılı için giyim bayilik fırsatlarını değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

Hem yurtiçi hem de yurtdışı giyim bayiliği için bir araştırma yaparak para kazanmak üzere kendi bayiliğinizi kurabilirsiniz. Giyim bayilik sektörünün en önemli avantajlarından biri de müşteri kitlesinin oldukça büyük olması ve risk açısından birçok benzer sektöre göre daha az risk içermesidir.

Sizler için ülkemizdeki en iyi 18 giyim bayilik firmasını araştırdık.

2023’te GİYİM İŞİNE GİRMEK MANTIKLI MI?

Giyim sektörü elzem sektörler arasında yer almaktadır. Dünya nüfusunun tamamının bağımlı olduğu ana sektörlerden biridir. İnsan nüfusunun artması ve gelir potansiyelinin artması durumunda yıllar içinde büyüme beklenmektedir.

Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde en karlı iş fikirleri arasında yer alıyor.

Giyim işine girmek genel olarak mantıklı iş fikirlerinden biridir. Ancak sektörün size uygun olup olmadığını belirlemeniz gerekiyor. Özellikle kadın giyim sektöründe moda önemli bir konudur. Dolayısıyla işletmenizde bulunan ürünler 6 ay içerisinde satılmak durumundadır.

Aksi durumda bu ürünlerin çoğunu maliyet altında satmanız gerekebilir.

Erkek giyim daha az risk içermekte olup; daha yüksek rekabet ile karşılaşmanız olasıdır.

Giyim sektörüne girenlerin yüksek deneyim, tecrübe ve sermayeye sahip olması önemlidir. Ancak tüm bunlara sahip olmadan da önemli bir giyim mağazası kurmak mümkündür.

Giyim mağazaları genellikle kaliteli personeller ile büyüme kaydediyor. Aynı zamanda stratejik bir noktadaki önemli bir dükkana sahip olmalı ve işin başında sürekli durmalısınız. Aynı zamanda sürekli olarak ürün gamını değiştirmek için mesai harcamanız gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Toptan Giyim Firmaları

BAYİLİK VEREN EN İYİ GİYİM FİRMALARI

Türkiye’de bayilik veren en iyi giyim firmalarını sizler için araştırdık. Birçok firmanın şartları birbirinden farklıdır. Sektörü ve giyim ürünü türünü belirledikten sonra aynı sektördeki tüm markalardan teklif almanız tavsiye edilir.

İşte 2023 itibarıyla ülkemizin en yüksek potansiyel içeren giyim bayilik firmaları:

1. DEFACTO

Marka Puanı: 10/10
Bayilik Avantajı: 7/10
Destek Düzeyi: 7/10
Gerekli Sermaye: Çok Yüksek

Türkiye’nin en büyük giyim markaları arasında yer alan Defacto, uygun koşulları sağlayan franchise adaylarına bayilik sağlamaktadır. Yüksek ve orta gelir düzeyine yönelik giyim ürünlerini barındırmaktadır. Firmanın bayilik kurulumu düzeyinde geniş pazar ve lokasyon araştırmaları yapılıyor. Karlı olmayacak konumlar için bayilik verilmemektedir.

Defacto önemli bir bayi koruma ağına sahiptir. Mevcut bir bayiliğe büyük oranda uzaklık sağlanmadan yeni bir bayilik verilmiyor.

Firma hem yurtiçi hem de yurtdışı için bayilik talepleri almaktadır. Genel olarak çok yüksek sermaye koşullarına sahiptir. Firmanın ürünlerinde bayi için ortalama kar marjı yüzde 30 civarında bulunuyor.

2. COLLEZIONE

Marka Puanı: 7/10
Bayilik Avantajı: 8/10
Destek Düzeyi: 6/10
Gerekli Sermaye: Orta

1987 yılında İstanbul’da kurulan bir Türk giyim markası olan Collezione bayilik veriyor. Türkiye’nin her noktasına bayilik veren firmanın bayilik için gerekli sermaye düzeyi yüksek değildir. Firma genel olarak şehrin veya ilçenin ana işlek noktaları ve AVM’leri için bayilik vermeye sıcak bakıyor.

Bir Collezione bayiliği almak için ortalama olarak 120 metrekare dükkana sahip olmalısınız. Ayrıca şirket sektör deneyimine sahip olan yatırımcılar için daha fazla pozitif bir izlenime sahip.

İNCELEYİN: Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar

3. RUBYS

Marka Puanı: 5/10
Bayilik Avantajı: 7/10
Destek Düzeyi: 6/10
Gerekli Sermaye: Orta

Rubys, giyim sektörünün tanınan markalarından biridir. Bayilik veren en iyi giyim markalarından biri olan firmadan bayilik almak için 200 bin lira civarındaki yatırım sermayesine sahip olmanız gerekiyor.

Rubys, bayilerinin genel olarak sektör deneyimine sahip olması ve daha önce giyim sektöründe yatırım yapmış kişilerden olmasına özen göstermektedir. Türkiye geneline 1200’e yakın satış noktası bulunan firmanın bayilik ağını genişletmek için talep ettiği şartlar gün geçtikçe artmaktadır.

Rubys’in en çok dikkat ettiği konulardan biri çok işlek bir noktada belirlenmesi gereken dükkandır. Şirket ek olarak 150 metrekare satış alanına sahip bir mağaza talep etmektedir. Bu şart AVM’ler için esnetiliyor.

Rubys’in müşteriler tarafından tercih edilmesinin en önemli avantajlarından biri ise şirketin sağladığı yıllık garanti fırsatıdır.

4. TÜZÜN

Marka Puanı: 6/10
Bayilik Avantajı: 6/10
Destek Düzeyi: 5/10
Gerekli Sermaye: Yüksek

Ülkemizin en iyi kadın giyim markalarından biridir. Önemli bir bayilik fırsatı içermektedir. Firmanın bayilik verme koşulları franchise adayları için zorlayıcı olabilmektedir.

Tüzün’den bayilik almak için genellikle cadde mağazaları ve AVM’ler tercih edilmelidir. Aynı zamanda 500 bin lirayı aşan bir yatırım sermayesine ek olarak 150 metrekarelik bir dükkana sahip olunmalıdır. Firma minimum 20 metrekare vitrin şartına da sahiptir.

Tüzün’ün bayiler için en önemli avantajlarından biri ise yüksek kar marjı fırsatıdır. Lüks giyim konusunda tanınan marka yüzde 40’a yakın kar marjı fırsatı sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kargo Şirketi Kurmak

5. KIĞILI

Marka Puanı: 9/10
Bayilik Avantajı: 8/10
Destek Düzeyi: 7/10
Gerekli Sermaye: Çok Yüksek

Bayilik veren giyim firmaları arasında bulunan önemli markalardan biridir. Ülkemizin en iyi erkek giyim markalarından biri olan Kığılı, uygun bayilik koşullarını sağlayan herkese franchise vermektedir. Hem yurtiçi hem de yurtdışı için ciddi bir bayilik avantajı sağlayan firma önemli bir bayilik avantajı sağlıyor.

Türkiye’de 230 bayiliği bulunan ve en çok tanınan erkek giyim markalarından biri olan Kığılı’nın bayiliği için gerekli olan sermaye düzeyi çok yüksektir. Firma ortalama 130 metrekare satış alanına sahip olan cadde veya AVM mağazaları istiyor.

Firmanın çok önemli düzeyde bir bayilik eğitim ağı bulunuyor. Bir Kığılı mağazasını yönetecek ve bu mağazada çalışacak olan herkesin gerekli eğitim almasını ise zorunlu tutuyor.

6. US POLO ASSN

Marka Puanı: 9/10
Bayilik Avantajı: 9/10
Destek Düzeyi: 8/10
Gerekli Sermaye: Çok Yüksek

Ülkemizdeki en iyi bayilik avantajı sağlayan markalardan biridir. Özellikle gençler ve kendini genç hisseden herkese eşsiz ürünler sunan marka, giyim sektöründe bayilik almak isteyen her yatırımcının mutlaka teklif alması gereken bir firmadır.

ABD merkezli olan Us Polo Assn’nin Türkiye’de 100’e yakın mağazası bulunuyor. Firma ciddi bir bayilik destek ağına sahip olmaktadır. Ancak markadan bayilik almak için lokasyonun en işlek noktalarından birinde 150 metrekare civarında bir dükkan bulmanız gerekecek. Ek olarak gerekli sermaye düzeyinin çok yüksek olduğunu belirtmek gerekiyor.

7. MANGO

Marka Puanı: 10/10
Bayilik Avantajı: 8/10
Destek Düzeyi: 7/10
Gerekli Sermaye: Çok Yüksek

Dünyanın en iyi kadın giyim markalarından biri olan İspanya merkezli Mango, Türkiye’de de önemli bir bayilik ağına sahiptir. Sadece büyükşehirlerdeki çok yüksek potansiyel içeren noktalara bayilik veren firmadan; Anadolu şehirleri için bayilik almak pek mümkün görünmüyor.

Firmanın bayiliği için ortalama gerekli sermaye 1 milyon lira civarında bulunuyor. Eşsiz bir müşteri deneyimine odaklanan firmanın ürünleri genellikle lüks klasmanında bulunuyor. Dolayısıyla firma yüksek lüks tüketicinin bulunabildiği lokasyonları bayilik için değerlendirmektedir.

Diğer firmaların aksine genellikle Mango 2 veya 3 katlı mağazaları franchise için tercih ediyor. Ortalama talep edilen dükkan boyutu ise 300 metrekare civarında bulunmaktadır.

Mango markası son dönemde çocuk ve erkek giyim ürünlerine de yoğunlaşmıştır. Firmanın kadın, çocuk ve erkek giyim bayiliği alınacak olan mağazalar için talep ettiği mağaza boyutu ise 800 metrekaredir.

İNCELEYİN: En Karlı Bayilikler

8. KOTON

Marka Puanı: 7/10
Bayilik Avantajı: 8/10
Destek Düzeyi: 8/10
Gerekli Sermaye: Yüksek

28 ülkede 500’e yakın mağazası bulunan büyük bir giyim markasıdır. Türkiye’de başarılı reklam çalışmaları ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Yaklaşık 50 yıllık bir marka olan Koton, bayilik veren en iyi giyim markalarından biridir.

Firmadan bayilik almak için ortalama 200 metrekare dükkana ve yaklaşık 1.000.000 lira yatırım sermayesine gereksinim duyuluyor. Firmanın bayilik avantajı yüksektir ve sağladığı destekler tatmin edici düzeyde bulunuyor.

Koton bayileri son dönemde özellikle AVM’lerde açılıyor. Ancak az da olsa cadde mağazalarında da önemli noktalarda bayilik verilmektedir.

9. COLINS

Marka Puanı: 7/10
Bayilik Avantajı: 6/10
Destek Düzeyi: 9/10
Gerekli Sermaye: Yüksek

Giyim sektörünün bilinirliliği yüksek markalarından biri olan Colins, sektöre girmek isteyenler için önemli bir bayilik fırsatı sağlamaktadır. Ülkemizde önemli bir bayilik ağı bulunan firmanın kısa sürede alınabilecek bayiliği ile karlı bir iş fikrine başlamak mümkün.

Firmanın bayiliğini kurmak için 200 metrekareden büyük bir mağaza seçilmesi gerekiyor. Ayrıca sektör deneyimine sahip olan bir yatırımcı ve çeşitli taahhütler talep edilmektedir.

Colins özellikle son dönemde uyguladığı agresif reklam politikası ile önümüzdeki yıllarda daha önemli bir iş hacmine sahip olacak markalardan biri olabilir. Dolayısıyla bayilik alınabilmesi için önemli bir giyim markası konumunda bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Butik Açmak

10. ALVİNA

Marka Puanı: 4/10
Bayilik Avantajı: 7/10
Destek Düzeyi: 7/10
Gerekli Sermaye: Orta

Tesettür giyim sektörünün tanınan markalarından biridir. Firmanın sağladığı bayilik son dönemde önemli bir kar marjı nedeniyle avantajlı konumda bulunuyor.

Son dönemde tesettür giyim sektöründe yaşanan büyüme potansiyeli göz önüne alındığında; yeni kurulacak karlı iş fikirlerinden birini oluşturmaktadır. Firma özellikle işlek noktalardaki cadde mağazaları tercih etmektedir. Bir Alvina Giyim bayiliği almak için 550 bin lira civarındaki sermayeye ihtiyacınız olacaktır.

11. HUMMEL

Marka Puanı: 6/10
Bayilik Avantajı: 8/10
Destek Düzeyi: 6/10
Gerekli Sermaye: Yüksek

En çok tanınan spor giyim markalarından biri olan Hummel de bayilik veren giyim firmaları arasında yer alıyor. Yüksek sermaye talebi isteyen bir marka olan Hummel’in bayilik avantajı ise yüksektir.

Hummel özellikle AVM’lerdeki 120 metrekare üzerindeki mağazalara bayilik vermeye sıcak bakıyor. Firmanın destek düzeyi son dönemde istenilen seviyede olmasa da iş hacmindeki artış göz dolduruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Az Sermaye ile Yapılabilecek 102 Karlı Yeni İş Fikirleri

12. SARAR

Marka Puanı: 7/10
Bayilik Avantajı: 8/10
Destek Düzeyi: 7/10
Gerekli Sermaye: Yüksek

Eskişehir merkezli köklü Türk giyim markası olan Sarar, bayilik ağını genişletmek amacıyla yeni franchise sürecini başlatmış durumda. Yüksek bayilik avantajı sayesinde girişimciler için önemli bir fırsatı barındıran markadan bayilik almak üzere girişimde bulunmanız önerilmektedir.

Gerekli sermayenin 400 bin lira üzerinde olduğu marka yüksek potansiyel içeriyor. Son dönemde satış hacmi online kanallar üzerinden önemli bir artış sağlıyor.

Yıllarca Erkek giyim konusunda bilinen marka son yıllarda kadın giyimi konusunda da rekabetçi bir yapıya büründü. Artık Sarar mağazaları çok daha fazla ürün barındırmaktadır. Firmadan bayilik almak için lokasyonun en işlek noktaları hedef alınmalıdır.

İNCELEYİN: Toptan Kumaş Firmaları

13. HOTİÇ

Marka Puanı: 7/10
Bayilik Avantajı: 8/10
Destek Düzeyi: 7/10
Gerekli Sermaye: Yüksek

Lüks giyim sektörünün en popüler markalarından biri olan Hotiç aracılığıyla önemli bir girişime start verebilirsiniz.

Özellikle AVM’leri bayilik için değerlendiren markanın yatırım sermaye düzeyi yüksektir. Aynı zamanda şirketin franchise kar payı oranı da yüzde 30’un üzerinde bulunuyor. Bir Hotiç mağazası açmak geçen yıllara göre daha esnek koşullara sahiptir.

Firma bayilik ağını genişletmek amacıyla şartlarını büyük ölçüde esnetmiştir.

14. AVVA

Marka Puanı: 7/10
Bayilik Avantajı: 6/10
Destek Düzeyi: 6/10
Gerekli Sermaye: Yüksek

Son 3-4 yılda eski popülaritesine sahip olmasa da halen günümüzde en çok tercih edilen giyim markaları arasında yer alıyor.

Ülkemizde 100’ün üzerinde bayiliği bulunan Avva’nın son dönemde özellikle AVM’lerdeki mağazaları hedef aldığını görmek mümkün. Dolayısıyla yeni bir mağaza için AVM’nin özellikle giriş katlarında 120 metrekareden büyük dükkanlardan birini tercih etmeniz gerekecek.

Kar marjı yüzde 20’nin üzerinde bulunan Avva’nın ürün gamı da girişimdi ve yatırımcılar için oldukça tatmin edici seviyede bulunuyor.

15. ALTINYILDIZ

Marka Puanı: 9/10
Bayilik Avantajı: 8/10
Destek Düzeyi: 7/10
Gerekli Sermaye: Yüksek

Yüksek sermaye gereksinimi içeren bir başka giyim bayilik imkanı sağlayan Türk markasıdır. Son dönemde bayilik ağını geliştirmek için franchise sürecini hızlandırmıştır.

16. PENTİ

Marka Puanı: 9/10
Bayilik Avantajı: 7/10
Destek Düzeyi: 7/10
Gerekli Sermaye: Yüksek

İç giyim sektörünün en önemli Türk markaları arasında yer alan Penti’de franchise vermektedir. Penti’nin bayilik süreci hakkındaki tüm bilgileri Penti Bayilik rehberi aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

17. PANÇO

Marka Puanı: 5/10
Bayilik Avantajı: 7/10
Destek Düzeyi: 5/10
Gerekli Sermaye: Yüksek

Çocuk ve bebek giyim sektörünün önemli markalarından biri olan Panço da giyim bayilik konusunda avantajlı firmalardan biridir. Sektörün kaliteli şirketlerinden biri olan Panço’dan bayilik almak için 400 bin liraya yakın sermaye ihtiyacınız bulunacaktır.

18. LTB

Marka Puanı: 6/10
Bayilik Avantajı: 9/10
Destek Düzeyi: 8/10
Gerekli Sermaye: Yüksek

LTB olarak bilinen Little Big de bayilik veren giyim firmaları arasında yer almaktadır.

Sektörün önemli giyim markalarından biri olan LTB’den bayilik alabilmek için 600 bin liraya yakın sermayeye sahip olmanız gerekiyor. Firma bayi sayısını artırmak için diğer koşullarda daha esnek davranıyor.

İNCELEYİN: Ebebek Bayilik

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Gıda Bayilik

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Toptan Takı ve Bijuteri Firmaları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bölge Bayiliği Veren Firmalar

İNCELEYİN: Franchising ve Frençayzing Nedir

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Bayilik Veren En İyi Giyim Firmaları (18)” üzerine 25 yorum

  • Merhaba,

   Us Polo bayilik ve diğer şartlar için 444 60 44 numaralı resmi Us Polo iletişim numarasını kullanmanızı öneririz.

   Genellikle sektördeki franchise kar payı yüzde 25 düzeyindedir.

   İyi çalışmalar.

   Yanıtla
  • Merhaba,

   Mango birçok bölgeye bayilik dahi vermemektedir. Şirketin bu yönde yapılan bildirimlerine dikkat etmek için iletişim adreslerinden temasa geçmeniz önerilmektedir. Bayilik şartları en ağır firmalar arasında bulunmaktadır.

   İyi çalışmalar.

   Yanıtla
  • Merhaba,

   Son dönemde Rubys’in pazarlama çalışmalarında göreceli bir düşüş gözlemleniyor. Yine de şirket ile iletişime geçmekte büyük fayda var.

   İyi çalışmalar.

   Yanıtla

Yorum yapın