Türkiye’deki En İyi 10 Ücretsiz Dijital Pazarlama Eğitimi

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Dijital pazarlama eğitimi son yıllarda girişimciler tarafından yoğun talep gören bir hususa dönüştü. Dijital Pazarlama konunda kendinizi geliştirmek için siz de Türkiye’deki en iyi 10 dijital pazarlama eğitimi içeriğini rehberimizde bulabilirsiniz.

Hangi dijital pazarlama eğitimini alacağınızı bilmiyorsanız size yardımcı olacağız! Üstelik rehberde yer alan tüm dijital pazarlama kursları tamamen ücretsiz ve Google tarafından sertifikalı olarak sağlanmaktadır.

1. Dijital Pazarlamanın Temelleri

1

İnteraktif Reklamcılık Bürosu (Interactive Advertising Bureau) onaylı ücretsiz eğitimimizle dijital reklamcılıkla ilgili temel bilgileri edinmiş olacaksınız. Google eğitmenleri tarafından oluşturulmuş, uygulamalı alıştırmalar ve gerçek hayattan örneklerle dolu, keşfedilmeyi bekleyen 26 modül bilginizi eyleme dönüştürmenize yardım edecek.

2. Müşterilerin sizi internette bulabildiğinden emin olun

2

İşletmelerin internette daha fazla müşteriye ulaşmasını sağlayan yolları keşfedin. Ayrıca, arama motoru performansınızı (SEO) iyileştirmeyi ve çevrimiçi reklamcılığı (SEM) kullanarak satışlarınızı ve bilinirliğinizi artırmayı öğrenin.

3. Bir işletmeyi online reklamla tanıtın

3

Size başarılı reklamcılık ve pazarlama stratejisi oluşturmayı anlatacak, e-posta pazarlamacılığının yanı sıra video ve görüntülü reklamların daha çok doğru müşteriye ulaşıp ilgilerini çekmenize nasıl yardımcı olabileceğini açıklayacağız.

İNCELEYİN: En Başarılı 10 Girişimci

4. Bir işletmeyi yurtdışına açın

4

Dünyaya açılmak için yapmanız gerekenleri öğrenmek ister misiniz? Yeni pazarlara girmeyi ve dünyanın dört bir yanındaki müşterilere satış yapmayı öğrenin.

5. Müşterilerle mobil ortamda bağlantı kurun

Müşterilerle mobil ortamda bağlantı kurun

İşletmelerin dijital varlıklarını nasıl büyütebileceklerini ve değerli, yeni müşterilere mobil cihazlarından nasıl ulaşabileceklerini öğrenin.

6. Bir işletmeyi içerikle tanıtın

Bir işletmeyi içerikle tanıtın

7. Müşterilerinizin ihtiyaçlarını ve online davranışlarını anlayın

Müşterilerinizin ihtiyaçlarını ve online davranışlarını anlayın

İşletmeler, birtakım temel web analizi becerileriyle dijital pazarlama performanslarını kolaylıkla ölçüp daha da iyi sonuçlar elde edebiliyor.

İNCELEYİN: Sponsor Bulmak

8. Hikaye ve tasarımla iletişim kurun

Hikaye ve tasarımla iletişim kurun

Fikirleriniz, onları nasıl paylaşacağınızı öğrendiğinizde daha etkili hale gelir. Bu ücretsiz kursta, fikirlerinizi etkili bir şekilde düzenlemenize ve paylaşmanıza yardımcı olacak basit araçlar kullanacaksınız. Dinleyicilerinizin dikkatini çekmek için hikaye taslaklarından, akıl haritalarından, görsellerden ve hikaye anlatımından nasıl yararlanacağınızı öğreneceksiniz. Kısa süre içinde etkili, ilgi çekici ve eğlenceli sunumlar hazırlayabilecek duruma geleceksiniz.

İNCELEYİN: Etkin Bir Dinleyici Olmak

9. Google Ads Görüntülü Reklam Ağı

Google Ads Görüntülü Reklam Ağı

Bu kursta, kitlelerinizin ilgisini çekecek görsel reklam kampanyaları oluşturup bunları yönetmenin ve optimize etmenin markanızla ilgili bilinirliği artırarak kullanıcıları harekete geçirmenize nasıl yardımcı olacağını öğreneceksiniz. Ayrıca, kampanyanızın daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlamak ve performansı izlemek için Google Görüntülü Reklam Ağı Kitleleri ile Performans Planlayıcı’yı kullanma hakkında bilgi edineceksiniz.

10. Alışveriş reklamları

alışveriş reklam

Bu kursta, alışveriş yolculuğunun tüm aşamalarında ürünlerinizin doğru kullanıcılara gösterilmesini sağlayarak işletmenizi büyütmenin yeni yollarını keşfedeceksiniz. Ayrıca, online ve yerel envanterinizi tanıtıp web sitenize ya da fiziksel mağazanıza daha fazla müşteri çekmenin en iyi yollarını öğrenecek ve dönüşüm sayısını artırarak daha fazla kullanıcıya ulaşmak için Akıllı Alışveriş kampanyalarından nasıl yararlanacağınız hakkında bilgi edineceksiniz.

Tüm kurslar tamamen ücretsizdir ve Google tarafından da sertifika sağlanmaktadır. Kurslara ücretsiz olarak katılmak ve sertifika almak için https://learndigital.withgoogle.com/dijitalatolye/ sayfasından Google hesabınız ile giriş yapabilirsiniz.

İNCELEYİN: Kitle İletişim Araçları

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın