ChatGPT: Yapay Zeka ile Para Kazanmak İçin 10 Gerçek Yol!

Yapay zeka ile para kazanmak son yılların en yeni modası olarak harika fırsatlar sunuyor. Girişimciler için yapay zeka ile para kazanmayı sağlayan sayısız yöntem var. Bazı yöntemler için ciddi bir teknik bilgi gereksinimi bulunurken bazı fikirler için de sıfır teknik bilgi ile de harekete geçebilirsiniz.

ChatGPT ile bir trende dönüşen çeşitli yapay zeka araçları kullanılarak gerçekleştirilen bu yöntemler çok ciddi fırsatlar barındırıyor. Çünkü henüz yeni bir sektör olması nedeniyle düşük rekabet imkanı sağlıyor. Ayrıca Yapay Zeka (AI) araçlarının birçoğu İngilizce olduğu için kullanıcılar ilgili araçları kullanmakta sorun yaşıyor. Dolayısıyla rekabet bir süre daha oldukça düşük seviyede kalacak. Bu da şimdiden araçları kullanmayı başaranların ileride de potansiyelini yükseltecektir.

YAPAY ZEKA ARAÇLARI

yapay zeka araçları

2023 yılı itibarıyla yapay zeka odaklı sayısız proje bulunuyor. Projelerin birçoğu birbirine benzer özelliklere sahip olsa dahi çok sayıda özelleştirilebilir seçeneğe sahip harika yapay zeka destekli uygulama ve araç bulunuyor. Bu araçlardan en çok bilinenleri şöyle:

Chatgpt Yapay zeka destekli içerik hazırlama ve dahası için kullanılan en popüler AI aracıdır.
Dall-e Yapay zeka destekli fotoğraf-resim hazırlama uygulaması.
Namogoo E-ticaret sitelerinde gelir artırmayı sağlayan makine öğrenmesi altyapısına sahip uygulama.
Hotpot.ai Fotoğraf düzenleme ve hazırlama uygulaması.
Timely Gününüzü programlayın.
Soundraw Yapay zeka ile müzik oluşturun.
Adobe Enhance Ses kalitesi yükseltme.
Big Panda BT ve ağ operasyonları geliştirme.
Neuraltext Harika pazarlama içerikleri oluşturma.
Prisync Rekabetçi fiyatlandırma oluşturma aracı.
Brandmark.io Logo ve çeşitli tasarımlar oluşturma.
Warmer.ai Harika e-postalar oluşturun.

YAPAY ZEKA İLE PARA KAZANMA YOLLARI

Yapay zeka ile donatılmış sayısız araç sayesinde para kazanmanızı sağlayacak çok sayıda yöntem var. İlgili yöntemleri keşfetmek için çeşitli araçları kullanmanız gerekiyor. Yapay zeka destekli araçları ve uygulamaları kullanarak bunların gelir oluşturma potansiyellerini açığa çıkararak ciddi gelirler elde eden çok sayıda girişimci bulunuyor.

En iyi yapay zeka ile para kazanma yöntemleri…

1. İÇERİK OLUŞTURMA

İÇERİK OLUŞTURMA

Yapay zekanın hayatımıza getirdiği en büyük yeniliklerden biri saniyeler içerisinde birkaç sayfadan uzun metinler/içerikler oluşturabilmesidir. Chatgpt ile tam bir trende dönüşen içerik oluşturma yöntemi ile para kazanabilirsiniz.

Chatcpt her gün gelişiyor. Bu sayede her gün çok daha kaliteli içerikler üretebiliyor. Makale Yazarak Para Kazanmak için Chatgpt veya benzeri özelliğe sahip yapay zeka destekli uygulamaları kullanabilirsiniz.

Ancak, yazı yazarak para kazanmak için düzenli olarak benzersiz ve ilgi çekici içerikler oluşturmanız gerekir. Chatgpt çok iyi bir altyapı sağlamanıza destek olsa da sadece Chatgpt ile hazırladığınız içerikleri ekstra olarak düzenlemeniz gerekeceğini unutmayın. Aksi durumda içeriklerin kullanılacağı platformlardan çeşitli eleştiriler alabilirsiniz. Unutmayın, yapay zeka destekli olarak hazırlanan içerikler yüzde 100 doğruluk güvencesi sağlamaz ve “arzu edilen” belirli duyguları tam olarak yansıtmayabilir.

2. WEB TASARIM

WEB TASARIM

Yapay zeka nedeniyle iş hacmi düşen sektörlerden biri de web tasarım oldu. Makine öğrenmesi ile kendini geliştiren birçok AI destekli araç sayesinde web tasarım artık otomatik olarak düzenlenebiliyor. Siz de yapay zeka destekli web tasarım araçları ile birkaç dakika içerisinde web tasarım yapabiliyorsunuz.

Fiverr gibi platformlar aracılığıyla aldığınız web tasarım işleri ile yapay zekadan para kazanabilirsiniz.

Ancak yapay zeka araçları müşteriler için özelleştirilebilir seçenekler söz konusu olduğu zaman süper sonuçlar vermek için henüz emekleme aşamasında bulunuyor. Bu sebeple çok kapsamlı web tasarım çalışmaları yerine daha çok başlangıç seviyesindeki işler üzerinden hareket etmeniz tavsiye edilir.

3. ONLİNE KURS OLUŞTURUN

ONLİNE KURS

Chatgpt gibi içerikler ile birçok öğrenim içeriğini oluşturabiliyorsunuz. Ayrıca Dall-e ve benzeri araçlar ile harika görseller oluşturabiliyorsunuz. Aynı zamanda Synthesia gibi yapay zeka araçları ile istediğiniz videoları oluşturmak çok kolay. Tüm bunları birleştirdiğiniz zaman sadece yapay zeka ile online kurs oluşturabilir ve ilgili platformlarda bu kursları satışa sunabilirsiniz.

Eğer online kurs olarak hazırladığınız içerik hakkında zaten yeterli bilgiye sahipseniz; Yapay zeka ile online kursunuzu harika bir içeriğe dönüştürebilirsiniz.

En çok talep gören online kurs içerikleri:

  • Programlama ve Yazılım Geliştirme
  • Veri Bilimi ve Yapay Zeka
  • Dijital Pazarlama
  • Finans ve Yatırım
  • İngilizce Dil Eğitimi
  • Grafik Tasarım ve Görsel İletişim
  • Kişisel Gelişim

İNCELEYİN: Sermayesiz Para Kazanma Yolları

4. ÇEVİRİ YAPIN

ÇEVİRİ YAPIN

Çeviri yaparak para kazanmak son dönemin en popüler para kazanma yöntemlerinden biridir. Çeviri her yönüyle zahmetli bir iştir. Ancak son yıllarda harika çeviriler yapan çok sayıda AI uygulaması ortaya çıktı. Türkçe dil destekleri oldukça gelişmiş olan bu araçlar aracılığıyla çeviri yapabilir ve para kazanabilirsiniz.

Ancak, çok uzun ve çeşitli duygular yansıtan metinler için çeviriler istenilen başarıyı ortaya koymayabilir.

Bu yöntemden para kazanmak için başlangıç seviyesindeki çeviri işlerine yönelik hizmet vermeniz önerilir. Özellikle web sitesi çevirisi veya uygulama çevirisi gibi ihtiyaçlarda genellikle çevirilmesi gereken ifadeler bir veya birkaç kelimeden oluşmaktadır.

5. KODLAMA YAPIN

VİDEO OLUŞTURUN

Yapay zekanın getirdiği harika özelliklerden biri de sıfır kodlama bilgisi ile çok iyi kod içeriklerinin hazırlanmasıdır. İşletmelerin ve bireylerin çeşitli kod ihtiyaçları için bir online hizmet başlatabilirsiniz.

Kod ihtiyacı internetin gelişimi ile birlikte her geçen gün artmaktadır. Bu sayede yapay zekanın getirdiği bu eşsiz özelliği mutlaka kullanmalısınız. Aynı zamanda aralarında Chatgpt’nin de bulunduğu çok sayıda araç kodlardaki hataları düzeltmeye ve küçük ya da orta düzeydeki değişikleri gerçekleştirmenize de yardımcı olmaktadır. Sadece düzeltme ve geliştirme hizmeti sağlayarak bile para kazanabilirsiniz.

İNCELEYİN: Yazılım İş Fikirleri

6. VİDEO OLUŞTURUN

KODLAMA YAPIN

Youtube, Tiktok, Instagram ve Twitter’dan para kazanabileceğinizi muhtemelen zaten biliyorsunuz. Bilmiyorsanız İnternetten Para Kazanmak kategorimizde bu yöntemleri kolaylıkla keşfedebilirsiniz.

Bu platformlarda para kazanmanızın en iyi yollarından biri de yüksek izlenmelere ulaşan videolar hazırlamaktır. Yapay zeka da tam olarak bu noktada size yardımcı olabilir.

Jasper gibi araçları kullanarak video konusu fikirleri, SEO için optimize edilmiş başlıklar, içerik dosyası ana hatları ve video giriş ipuçlarını alabilirsiniz. Aynı zamanda ilgili içerikleri aldıktan sonra Synthesia, elai.io, steve.ai ve Biteable gibi uygulamaları kullanarak harika videolar oluşturabilirsiniz.

İlgili sosyal medya platformlarına yüklediğiniz bu videoları da Sosyal Medyadan Para Kazanmak için kullanabilirsiniz.

7. DANIŞMANLIK YAPIN

DANIŞMANLIK YAPIN

Günümüzde yapay zeka ile tanışmamış milyarlarca insan ve milyonlarca işletme var. Bu kişiler son dönemde oldukça trend olan yapay zeka hakkında bir şeyler öğrenmek istiyor. Eğer yapay zeka konusunda kendinizi geliştirebilir ve çeşitli araçları kullanmayı keşfedebilirseniz; bu konularda bilgi sahibi olmak isteyen kişilere ya da işletmelere danışmanlık yapabilirsiniz.

Doğru uzmanlık, strateji ve yaklaşımla yapay zeka danışmanlık hizmetleri, para kazanmanın etkili yollarından biridir.

8. CHATBOT KURULUMU GERÇEKLEŞTİRİN

CHATBOT KURULUMU GERÇEKLEŞTİRİN

Son yıllarda sizin de fark etmiş olabileceğiniz üzere çeşitli web sitelerinde chatbotlar bulunuyor. Genellikle e-ticaret sitelerinde ya da çeşitli hizmet odaklı sitelerdeki bu chatbotlar; siteye giren müşterileri yönlendirmek için destek sağlıyor. Chatbotlar aracılığıyla web siteleri hiçbir personel istihdam etmeden başlangıç seviyesinde bir müşteri desteği sağlıyor.

Bu chatbotların kurulumu yapay zeka öncesinde çok zor ve oldukça maliyetliydi. Ancak günümüzde yapay zeka destekli araçlar ile birkaç tık ile chatbot kurulumu gerçekleştirilebiliyor. Bu yöntemden para kazanmak için chatbot olmayan internet sitelerine ulaşarak, bu konuda destek sağlayabileceğinizi belirtebilirsiniz. Birkaç yüz işletmeye gönderdiğiniz profesyonel maillerden birkaçına mutlaka yanıt alacağınıza emin olabilirsiniz. Ardından Reply.io gibi araçları kullanarak chatbotları ilgili siteye kurabilir ve para kazanabilirsiniz.

9. SESLENDİRME YAPIN

SESLENDİRME YAPIN

Yapay zekanın getirdiği bir diğer harika özellik de seslendirmedir. Artık yapay zeka destekli olarak çalışan vedakikalarca uzun bir metni birkaç saniye içerisinde seslendiren harika araçlar var. Speechgen, Voiser, Talkia gibi araçları kullanarak metinleri anında sese dönüştürebiliyorsunuz. Üstelik eskisi gibi sesler robot bir tandans sağlamıyor. Oldukça gerçekçi bir deneyim sağlama fırsatı sağlayan bu araçlar ile seslendirme yaparak para kazanmak üzere çalışabilirsiniz.

10. E-KİTAP YAZIN

E-KİTAP YAZIN

Yapay zeka araçlarının e-kitap yazabileceğini biliyor musunuz?

Bu konu elbette biraz tartışmalı olsa da gelişen teknolojiler sayesinde gün geçtikçe daha kaliteli e-kitap içerikleri yazılabiliyor. Belirli yönlendirme odaklı e-kitap içerikleri yazarak bunları satışa sunabilir ve para kazanabilirsiniz. E-kitap Yazarak Para Kazanmak son yılların etkili bir online para kazanma yöntemidir.

Bazı e-kitap içerikleri yüzlerce lira karşılığında satışa sunulabiliyor. Özellikle kullanıcıların çözmekte sorun yaşadığı konular hakkında yazılan e-kitap içerikleri yüksek talep görmektedir. Siz de yapay zeka araçları ile ve kendi bilginizi de kullanarak bu e-kitapları oluşturarak satışa sunabilirsiniz.

İNCELEYİN: Yerli Yapay Zeka Şirketleri

İNCELEYİN: SMMA Para Kazanma

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın