Öğrenci İçin Para Kazanmanın 34 Gerçek Yolu

Öğrenci için para kazanmak söz konusu olduğu zaman bunu sağlayabilen harika yöntemler var. Süper İş Fikirleri’nin öğrenciler için para kazanma konulu araştırmasında öne çıkan 34 iş fikrini sizler için inceliyoruz.

Öğrenci olarak para kazanmak isteyenler için birbirinden yüksek potansiyel içeren birçok yöntem var. İlgili yolları kullanarak öğrenciyken de para kazanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik tüm bu yollar gerçek para kazanmanızı sağlayacak yöntemler olarak kısa sürede dahi potansiyel içermektedir.

Öğrenciler için para kazanmanın birçok farklı yolu bulunuyor. İster ilkokulda, ister lisede, isterseniz de üniversitede bir öğrenci olun; para kazanmanın birbirinden farklı ve potansiyeli yüksek çok sayıda iş fikri var.

Öğrenci olarak para kazanmak istiyorum diyorsanız, rehberde yer alan 34 gerçek yolu kullanarak; hızla para kazanabilir ve gün geçtikçe büyüme performansınızı artırabilirsiniz. Özellikle bir girişimci olarak hareket etmeye hazırsanız, bu rehberde yer alan fikirler ile ilerleyerek hayal dahi edemeyeceğiniz kazançlara ulaşabilirsiniz.

Rehberde yer alan para kazanma yollarından elde edeceğiniz gelir sizin çabanız ile doğrudan orantılıdır.

İşte öğrenciler için para kazanmanın 34 süper gerçek yolu…

1. LETGO’DAN SPOTÇULUK YAPIN

letgo

Öğrenciler için para kazanmanın en kolay yollarından biri de Letgo’da spotçuluk yapmaktır.

Letgo son yıllarda aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok ülkede ikinci el alım satım hususunda ciddi bir önem kazanmaya başladı. Çok yoğun bir kullanıma sahip olan Letgo’da çok ucuz fiyatlar ile ikinci el ürünleri bulabiliyorsunuz.

İyi bir pazarlık yeteneğine sahipseniz ürünleri daha da uygun fiyatlar ile alarak yine Letgo’da daha pahalıya satışa sunabilirsiniz. İş hakkında harika detaylara Letgo’dan Para Kazanmak rehberinden ulaşabilirsiniz.

2. E-KİTAP YAZIN

e kitap yazın

E-kitaplar son dönemde ciddi bir ivme yakaladı. Gerek bilgisayarlardan gerekse de mobil cihazlardan yoğun olarak kullanılan e-kitaplar, girişimciler için de önemli bir fırsat sağlıyor. Bir öğrenci olarak e-kitap yazarak yazarak para kazanabilirsiniz.

e-kitaplar her düzeyde olabiliyor. Bilgi, hikaye, deneyim, nasıl yapılır gibi e-kitaplar oldukça talep görüyor. Üstelik bu kitapları hazırlamak, normal bir kitaba göre çok daha kısa ve zahmetsizdir. Dolayısıyla boş vakitlerinizde e-kitap yazarak paraya dönüştürmek üzere satışa sunabilirsiniz.

e-kitabınızı satabileceğiniz platformlar:

 • Gumroad
 • Smashwords
 • Kobo Writing Life
 • Barnes & Noble
 • Lulu
 • Amazon Kindle
 • Payhip
 • Google
 • Apple eBook Store
 • Draft2Digital
 • Scribd

E-Kitap yazarak ek gelir elde etmeyi düşünenler için E-Kitap Yazarak Para Kazanma rehberimiz bulunuyor.

3. BLOG KURUN

blog

Bir blog kurarak öğrenci olarak para kazanabilirsiniz. İnternetten öğrenciler için para kazanmanın en etkili yollarından biri de blog kurmaktır. Özellikle başkalarına aktarabileceğiniz düzeyde bir konuya sahipseniz; bir blog kurarak para kazanmak üzere harekete geçebilirsiniz.

Blog kurmak eskiye nazaran oldukça kolaydır. Sadece 200-300 liralık bir masraf karşılığında bile kendi blogunuzu kurabilir ve makalelerinizi eklemeye başlayabilirsiniz. Kaliteli ve kullanıcının aradığı sorulara yanıt sağlayan makaleler Google tarafından aramalarda daha üst sıralarda gösterilir. Bu sayede daha fazla ziyaretçi çekebilir ve ziyaretçi elde ettikçe reklam veren platformlardan para kazanabilirsiniz.

Ülkemizdeki en büyük reklam veren siteler:

 • Google Adsense
 • Adrion
 • Ligatus
 • Admatic
 • Maxad
 • Reklam9

İNCELEYİN: Parasız İş Kurmak İstiyorum

4. TELEFONDAN KAZANIN

cep telefonu

Bir akıllı cep telefonuna sahipseniz para kazanmak için ciddi bir imkanınız var demektir. Sadece akıllı cep telefonlarındaki çeşitli uygulamalar ile para kazanabileceğinizi biliyor musunuz?

Telefondan Para Kazanmak rehberi aracılığıyla hemen 34 farklı para kazanma yöntemini keşfedebilirsiniz.

5. FIVERR’DE HİZMET VERİN

bilgisayar iş

Fiverr dünyanın en büyük freelancer sitelerinden biridir. Platformda online dünyadaki tüm hizmetler için işverenler ve iş arayanları bulabilirsiniz. Basit bir fotoğraf düzenlemesi, video düzenlemesi, makale yazmak ya da sosyal medyadaki her türlü hizmeti sağlayarak Fiverr’den dolar olarak para kazanabilirsiniz. Dünyanın en büyük sitelerinden biri olması nedeniyle müşteri bulmak oldukça kolaydır. Sadece hizmet sağlayabileceğiniz bir alanda kendinizi geliştirin ve siteye üye olduktan sonra iş arama ilanınızı açın.

İş aldıktan sonra işi en iyi şekilde tamamlamaya çalışarak; güvenirlilik puanınızı yükseltmeye odaklanın. Bu sayede daha fazla iş alabilir ve hayal dahi edemeyeceğiniz tutarda para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Fiverr tamamen İngilizce olarak hizmet sağlanan bir platformdur. Ancak basit bir İngilizce veya Google Chrome’nin İngilizce çeviri eklentisi aracılığıyla sorununuz büyük oranda ortadan kalkacaktır. Platformda Türkiye’den sayısız girişimci yıllardır düzenli gelir elde etmektedir.

Fiverr hakkındaki eşsiz bilgileri Fiverr’den Para Kazanmak rehberinden öğrenebilirsiniz.

6. LOGO – TASARIM YAPIN

tasarım

Öğrenciler için para kazanma yollarından biri de logo ve tasarım hazırlamaktır. Son derece karlı ve etkili bir para kazanma yöntemidir. Sadece boş vakitlerinizi değerlendirerek bile önemli düzeyde gelir sağlayabilirsiniz.

İnternetin gelişimi ile birlikte en küçük işletmeler dahi logo, tasarım gibi konularda ihtiyaçlar ile karşı karşıya kalmıştır. Bu alanda yetkiliyseniz ya da kendinizi geliştirebilirseniz; para kazanmak için yeteneğinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Yapay Zeka İle Para Kazanmak

7. YOUTUBER OLUN

youtuber

Öğrenci para kazanma rehberlerinde olmazsa olmaz fikirlerden biri de Youtuber olmaktır. Son derece etkili ve potansiyeli yüksek bir para kazanma yoludur. Oldukça kolay bir şekilde Youtube’de kendi kanalınızı açarak para kazanmak üzere harekete geçebilirsiniz.

Youtube dünyanın en büyük video platformu olarak her düzeydeki videolar için izleyici bulmanın mümkün olduğu bir sitedir. Bu nedenle, eğlenceli veya bilgi odaklı herhangi bir video kanalı ile oldukça izleyici elde edebilirsiniz. Ancak elbette rekabetin de en yüksek olduğu platformlardan biri olduğunu unutmamanız gerekiyor.

Youtube’de kanal açıp para kazanmak istiyorsanız ilginizi çekebilecek içeriklerimiz:

8. OYUN OYNAYIN

oyun pcoyun pc

İlginç gelebilir ama sadece oyun oynayarak bile para kazanabilirsiniz. Oyunlara uzun saat harcayan öğrenciler için para kazandıran çok sayıda oyun var. Sadece oyun oynayarak para kazanmak için tercih edebileceğiniz oyunlarda; oyunda başarılı olarak item düşürebilir, hesap satabilir, oyun videosu oluşturabilir ya da bir oyun blogu açarak para kazanabilirsiniz.

En çok para kazandıran oyunlar:

 • CS:GO
 • PUBG
 • DOTA 2
 • PAYDAY 2
 • Team Fortress 2

Oyun oynayarak para kazanmak için hazırladığımız eşsiz rehbere Oyun oyna para kazan bağlantısından ulaşabilirsiniz.

9. TSHIRT TASARLAMA

tshirt

Öğrenciler arasında en popüler giyim ürünlerinden biri de tshirttir. Muhtemelen siz de mağaza mağaza gezerek şık tasarımlı bir tshirt arıyorsunuz ve çoğu zaman tam olarak aradığınız ürünü bulamıyorsunuzdur.

Peki, tshirtleri siz tasarlayıp satışa sunmak istemez misiniz?

Üstelik tshirt almanıza gerek yok, tshirtleri depolamanıza gerek yok, baskı yapmanıza gerek yok, şirket açmanıza veya kargolama yapmanıza da gerek yok. Tshirt tasarla para kazan rehberine göz atarak sadece tshirt tasarımı yaparak satışa sunabilir ve tasarladığınız ürünler satıldıkça para kazanabilirsiniz.

10. UYGULAMA OLUŞTURMA

uygulama

Android ve IOS işletim sistemlerine sahip olan cep telefonlarının bu kadar popüler olmasının nedeni elbette uygulamalardır. Bir uygulama oluşturmak teorik olarak zor bir süreç gibi görünüyor olabilir ancak gelişen teknolojiler ile birlikte çok daha kolay bir şekilde kendi uygulamanızı oluşturabiliyorsunuz.

Önemli olan elbette iyi bir uygulama fikrine ve yeterli reklam sermayesine sahip olmaktır.

Her ikisine sahipseniz son derece kolay bir şekilde uygulama oluşturup para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Her gün 500 milyona yakın uygulama indirilen bir dünyada fark oluşturacak bir fikir ile hareket ederek marketlerdeki uygulamalar arasında öne çıkabilirsiniz. Dolayısıyla iyi bir uygulama fikrine ihtiyacınız olacak. Bu konuda bilgi almak için Uygulama Fikirleri rehberimiz sizlere yardımcı olabilir.

Bu para kazanma yolu özellikle yazılım ya da bilgisayar konusundaki öğrenciler için uygundur.

11. ODA KİRALAMA

oda kiralama

Türkiye’de öğrencilerin en büyük ihtiyaçlarından biri yüksek kiralar nedeniyle barınma sorunudur. Ülkemizdeki bu sorunu aşmak üzere çok sayıda yurt yapılmış olsa da maalesef fiyatların yüksek olması nedeniyle öğrenciler bu tür yurtlarda barınmakta da sorun yaşıyor. Öğrenciler sorunu aşmak için de genellikle oda kiralayan kişilerden uzun vadeli olarak oda kiralamaktadır. Siz de öğrenci olarak para kazanmak için bu alanda kendinizi geliştirebilir ve para kazanabilirsiniz.

Birçok öğrenci oda kiralayarak para kazanmak için ucuz ve çok odalı evleri çok uzun vadeli olarak daha ucuza kiralamakta ve aylık gibi daha kısa sürelerde (ve dolayısıyla daha pahalı) kiraya vermektedir. Özellikle üniversiteye yakın alanlarda bulabileceğiniz nispeten düşük kiralı veya 2-3 yıllık peşin ödeme yaparak ucuza kiralayabileceğiniz evlerden bu iş fikriyle para kazanabilirsiniz.

12. ARABA KİRALAMA

ARABA

Eğer paranız varsa tek başınıza, paranız yoksa da birkaç arkadaş birleşerek satın aldığınız aracı kiraya vererek para kazanabilirsiniz. Ülkemizde araç kiralama ücretleri oldukça yüksektir. Son dönemde araç kiralama hizmetini amatör düzeyde sağlayarak önemli bir gelir eden çok sayıda öğrenci var.

Siz de araç kiralayarak para kazanmak istiyorsanız, sizler için;

En çok kiralanan araçlar:

 • Fiat Linea
 • Toyota Corolla
 • Renault Symbol
 • Opel Astra
 • Fiat Egea

İNCELEYİN: Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

13. EŞYA KİRALAMA

hediyelik eşya

Artık kullanmadığınız eşyalarınız mı var? Belki bisikletiniz ya da kamp malzemeleriniz… Ya da insanların kiralamak isteyebileceği herhangi bir eşyanız da olabilir. Bu eşyalarınızın sizin için pasif gelir oluşturmasını istiyor musunuz? O halde onları kiraya verin.

Sahibinden, Letgo, Facebook grupları, Instagram‘da bile eşyalarınızı kiraya vermek için ilanlar oluşturabilirsiniz. Üstelik tamamen ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Eşyalarınızı kiraya verirken onlardan olmak istemiyorsanız, elbette bir kimlik fotokopisi ve basit de olsa bir sözleşme hazırlayarak karşı tarafın imza atmasını sağlamayı unutmayın. Kiracıları eşyalarınızı geri getirmeye oldukça ikna edecektir.

14. GÖREV YAPIN

görev yaparak para kazanma

İlginç gelebilir ama internetten bir öğrenci olarak para kazanmanıza olanak sağlayacak çok sayıda görev sitesi var. Sizden istenilen görevleri gerçekleştirerek birkaç dakika içerisinde dahi para kazanabilirsiniz.

Görev yaparak para kazanabileceğinizi sağlayan sitelere erişmek de çok kolay. Üstelik platformlara tamamen ücretsiz olarak kayıt olabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Para kazandıran görevlerden bazıları:

 • Sayfa takip etme
 • Gönderi beğenme
 • Gönderiye yorum yapma
 • Gruba üye olma
 • Gönderi paylaşma
 • Canlı yayına katılma

Öğrenci olarak para kazandıran görev sitelerine erişmek için görev yaparak para kazanmak rehberine göz atabilirsiniz.

15. ÇEVİRİ YAPMAK

çeviri

Öğrenciler için para kazanma yollarında en çok para kazandırma potansiyeli taşıyan fikirlerden biri de çeviri yapmaktır. Yabancı bir dile sahipseniz ya da yabancı bir dil öğrenmek üzere harekete geçmek istiyorsanız, çeviri yaparak para kazanabilirsiniz.

Çeviri işi oldukça kolay bulunabiliyor. Hemen Çeviri Yaparak Para Kazanmak rehberinden tüm aradığınız ayrıntılara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

16. ÇOCUK BAKIN

aktivite oyun çocuk

Öğrenci olarak para kazanmanızı sağlayacak basit fikirlerden biri de çocuk bakımıdır. Boş vakitlerinizi paraya dönüştürmenin kolay yollarından biridir. Özellikle yabancı bir dil biliyor veya çeşitli enstrümanları çalabiliyorsanız; daha fazla çocuk için hizmet sağlama potansiyeliniz olacak.

17. ANKET DOLDURUN

anket

İnternet üzerinden anket doldurarak birkaç faturanızı ödeme fırsatına ulaşabilirsiniz. Üstelik aynı anda 5-10 platforma dahil olarak bu kazancınızı büyük ölçüde artırma imkanınız da olacak.

Bir öğrenci olarak cep telefonunuzla bile para kazanmanın yollarını keşfetmeniz gerekir. Anket sistemi hakkında eşsiz bilgileri Anketör rehberinden adım adım bulabilirsiniz.

İNCELEYİN: Anket Doldurarak Para Kazanmak

18. e-TİCARET YAPIN

e ticaret

Öğrenciler için para kazamanın en kolay ve etkili yollarından biri de e-ticaret yapmaktır. Özellikle Trendyol ve benzeri e-pazar yerlerindeki artışın sağladığı ortamı kullanarak, çok kısa bir sürede e-ticarete başlayabilirsiniz.

E-ticarette para kazanmanın en önemli süreci ürün belirlemektir. Kullanıcıların internette sık arattığı bir ürünü keşfedip, bu ürün için fiyat avantajı sağlamaya çalışmanız çoğu zaman yeterlidir. İnsanlar internetten ürün seçimi yaparken en çok fiyat avantajı elde etmek istiyor. Dolayısıyla siz de e-ticaret yaparak para kazanmak istiyorsanız Ne Satılır rehberinden harika bir ürün keşfetmeli ve o ürünü toptancılar vasıtasıyla rakiplerinizden daha uygun bir fiyata elde edebilmelisiniz.

Bu süreci başarıyla yürütebilen girişimcileri çok ciddi düzeyde para kazanma imkanı beklemektedir.

19. UYGULAMA KULLANIN

uygulama

Bir cep telefonuna sahipseniz sadece uygulama indirip onu kullanarak para kazanabilirsiniz. Elbette bu sizi zengin etmez ancak birkaç faturanızı ödemek için kullanabilirsiniz. Akıllı cep telefon marketlerinde yer alıp para kazandıran harika uygulamalar var. Onları keşfetmek ve nasıl kullanacağınızı öğrenmek için Para Kazandıran Uygulamalar rehberini incelemenizi öneriyoruz.

20. KURYE OLUN

kurye

Öğrenciler arasında popüler para kazanma yollarından biri de kuryeliktir. Günde 6-7 saat çalışarak bile aylık 15 bin liradan fazla para kazanabilirsiniz. Sizden istenen tek şey, hızlı bir şekilde ürünü alıcıya teslim etmekten başka bir şey değildir. Motosiklet veya bisiklet kullanımınız iyi seviyede bulunuyorsa, bugün bile bu iş fikrine başlayabilirsiniz. Özellikle büyük şehirlerde kurye arayan işletmelerin sayısı bir hayli fazladır.

Personel arama platformlarında birkaç ilana başvurmanız çoğu zaman yeterlidir. Özellikle Getir gibi platformlarda çalışmak ise gelirinizi büyük oranda artıracaktır.

21. CEP TELEFONU GERİ DÖNÜŞÜMÜ İŞİ YAPIN

cep telefonu

İnsanlar çok sık cep telefonu değiştirmektedir. Bunun en büyük nedeni ise cep telefonlarının kırılması, bozulması veya çeşitli sebepler ile işlevsiz kalmasıdır. Son yıllarda Türkiye’de bu tür cep telefonlarını çok yüksek fiyatlar ile alan geri dönüşüm şirketleri bulunuyor. Bir üniversitede veya lisede bulunuyorsanız; etrafınızdaki insanlara bu tür cep telefonlarını satın aldığınızı belirtin ve topladığınız cep telefonlarını geri dönüşüm şirketlerine satın.

İnternet üzerinden geri dönüşüm cep telefonu şeklindeki aramayı yaparak hangi cep telefonunu ne kadar fiyata satabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bu sayede karınızı maksimize edebilirsiniz.

22. SATIŞ DANIŞMANLIĞI YAPIN

satış müdürü

Öğrenciler arasında popüler para kazanma yollarından biri de satış danışmanlığı yapmaktır. Hemen hemen tüm işletmelerin bu alanda çalışacak personellere ihtiyacı var. İşletmeler daha fazla para kazanmak için sınırsız satış danışmanını bile işe alabilirler.

Çünkü, satış danışmanları genellikle sabit bir maaş almaz. Sattığı ürün üzerinden komisyon alırlar.

Bu da işletmelere ek bir personel masrafı oluşturmadığı ve satış imkanı sağladığı için işletmeler yeni satış danışmanlarına her zaman kapılarını açık tutarlar.

Satabileceğiniz bir ürünü keşfettikten sonra o ürünü satan işletmelere ulaşarak satış danışmanı olabileceğinizi belirtin. İşletmeler size büyük ihtimalle olumlu yanıt sağlayacaktır.

Sektörden sektöre değişmekle birlikte, ürün fiyatının yüzde 5’inden azı için sağlanan komisyon değerlerini kabul etmemelisiniz.

23. FİGÜRANLIK YAPIN

figüran oyuncu

Öğrenci olarak para kazanmanız mı gerekiyor? Hemen internetten cast ajanslarına başvuruda bulunmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle ayırt edici bir yeteneğe sahipseniz bunu mutlaka belirtmeyi ihmal etmeyin. İşletmeler doğrudan bir oyunculuk teklifi sağlamasa bile figüranlık yaparak iş başına 500 ile 1000 lira arasında para kazanabilirsiniz. Üstelik bu tür işler için genellikle bir saatinizi ayırmanız yeterli olur.

Figüranlık ajanslarına başvuruda bulunurken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, size çeşitli vaatler sağlayarak para isteyen işletmelere karşı dikkatli olmaktır. Maalesef ülkemizde ilgili sektörde dolandırıcılar had safhada bulunmaktadır. Asla kimseye ilgili durum için para ödemeyin.

24. MÜZİK VİDEOSU ÇEKİN

müzik

Youtube, Instagram ve Tiktok’ta çok izlenme almak size para kazandırmaktadır. Bu platformların tamamında da ilgi çekici müzik videoları kısa sürede önemli izlenmelere ve takipçi sayılarına ulaşmanızı sağlayabilmektedir. Güzel bir sesiniz varsa, bunun için vakit kaybetmeyin. Amatör sesleri takip eden insanların sayısını görünce kesinlikle şaşıracaksınız.

25. İKİNCİ EL DERS KİTAPLARINI SATIN

ders kitapları

Üniversitede yapabileceğiniz en kestirme para kazanma yollarından biri de ikinci el ders kitapları satmaktır. Hem kendinize ait olanları hem de etrafınızdaki öğrencilerden cüzi miktarlar ile satın aldığınız ders kitaplarını, üniversiteye yakın bir lokasyonda satışa sunarak para kazanabilirsiniz.

Ders kitaplarını satmak isteyenlere ulaşmak için okulun Whatsapp grupları, Facebook veya Instagram sayfalarında mesaj atmanız çoğu zaman yeterli olacaktır. Ayrıca Letgo platformu da bunun için biçilmiş kaftan.

26. YARIŞMALARA KATILIN

yarışma

Yarışmalara katılıp başarılı olarak para kazanabilirsiniz. Elbette para kazanmanın bir garantisi yoktur ancak hiçbir şey kaybetmezsiniz.

Özellikle büyük şehirlerde sık sık müzik, sanat, bilgi, fotoğraf gibi kategorilerinde sayısız yarışma düzenleniyor. Bir ekip oluşturarak bu yarışmalara en iyi içerikleri göndererek para kazanabilirsiniz. Bazı yarışmalar tahmin edebileceğiniz gibi yüzbinlerce liralık ödüller içeriyor. Kısa sürede hiç ummadığınız bir gelire ulaşma imkanı sağlayan bir para kazanma yoludur. Denemekten vazgeçmeyin!

27. FOTOĞRAF SATIN

fotoğrafçı

Çok iyi fotoğraf çekebilen öğrenciler için eşsiz bir para kazanma yoludur. Stok fotoğraf sitelerine kayıt olduktan sonra bu platformlarda çok satan fotoğraflara göz atarak onlardan ilham alabilir ve daha iyi bir şekilde onları çekmeye çalışabilirsiniz.

Fotoğraf satış işi tam anlamıyla bir pasif gelir fikridir. Fotoğraf satışı işini yapan birçok kişi, çektiği 100-200 fotoğraf ile yıllarca para kazanabilmektedir. Siz de fotoğraf çekerek para kazanmak istiyorsanız, aşağıdaki stok fotoğraf sitelerine göz atabilirsiniz:

 • Shutterstock
 • iStockphoto
 • Envato
 • 123RF
 • Deposit Photos
 • Getty Images

28. BİLET SATIN

sanal-seyahat

Evinizde internetiniz ve cep telefonunuz varsa, sanal bir seyahat acentesi kurabilirsiniz. Bilet acentelerinden satış ortaklığı aldıktan sonra sattığınız bilet başına komisyon kazanırsınız. Süreç çok kolay işlemektedir ancak bunun için yeterli potansiyelinizi kanıtlayamazsanız, işletmeler size satış ortaklığı panelini sağlamak istemeyebilir. Yapmanız gereken şey, çok geniş bir üniversiteli ağına sahip olduğunuzu iyi bir şekilde aktarmak olmalıdır.

29. MAKALE YAZIN

makale yazma

Öğrenciler arasında internetten para kazanmanın en etkili yollarından biri de makale yazmaktır. Klavyeye hakim olan öğrenciler için eşsiz bir para kazanma yöntemi olarak kullanılan bu iş fikrine başlamak için makale yazarak para kazanmak rehberine göz atabilirsiniz. Özellikle ekonomi, sağlık kategorilerine hakim olan öğrenciler yazı yazarak eşsiz bir gelire ulaşabilmektedir.

30. SENARYO YAZIN

senaryo

Yaratıcı bir senaryo yeteneğine sahipseniz hayal dahi edemeyeceğiniz tutarlarda para kazanma imkanına erişebilirsiniz. Prodüksiyon şirketlerine veya doğrudan yönetmenlere aktarmak üzere senaryo yazabilirsiniz.

Senaryo yazmak elbette kolay değildir. Başarılı bir senaryo oluşturmak sizin aylarınızı alabilir. İşe nasıl başlayacağınızı öğrenmek için ilk olarak senaryo örneklerine göz atmanızı tavsiye ederiz.

31. SESLENDİRME YAPIN

seslendirme

Evde veya işletmelerin ofislerinde seslendirme yaparak bir öğrenci olarak para kazanabilirsiniz. Video içeriği hazırlayan fenomenler, şirketler veya ajanslar aracılığıyla seslendirme işlerini bulabilirsiniz. Son derece hızlı para kazandıran işler arasında yer alıyor. İş bulabilmek için video içeriğine sahip olan platformlara ulaşmanızı tavsiye ederiz. Bu tür platformlara birkaç örnek seslendirmenizi göndererek iş alabilme potansiyelinizi artırabilirsiniz.

32. VİDEO ve REKLAM İZLEYİN

video izle reklam izle

İnternetten yatırımsız ve sermayesiz olarak para kazandıran yöntemlerden biri de bilgisayarınızdan veya cep telefonunuzdan reklam ve video izlemedir. Üstelik bu yol ile dolar kazanma imkanına da sahipsiniz. Günlük olarak para kazandıran sayısız video ve reklam izleme imkanı veren sitelerin birçoğunu aynı anda kullanarak önemli tutarda para kazanabilirsiniz.

Bu konuda ek bilgileri Video İzle Para Kazan rehberinden edinebilirsiniz.

33. ÖDEV YAPIN

ödev yapmak

Başkalarının ödevlerine yardımcı olarak para kazanabileceğinizi biliyor musunuz? Öğrenci olarak para kazanmanın en iyi yollarından biri de ödev yapmaktır. Genellikle ilkokul ve lise öğrencileri için basit ödevleri yaparak para kazanabilirsiniz. Bazı öğrenciler bu yol ile günlük 500, 600 liraya kadar para kazanabilmektedir.

Ödev yaparak para kazanmaya başlamak için hazırladığımız harika bir rehberimiz var. Rehberdeki süreçleri izleyerek kolaylıkla para kazanmaya başlayabilirsiniz. Rehbere Ödev Yaparak Para Kazanmak bağlantısından ulaşabilirsiniz.

34. SEO ÖĞRENİN

seo

Seo yaparak öğrenci olarak para kazanabilirsiniz. Günümüz internet dünyasında artık bütün işletmeler başta e-ticaret olmak üzere online dünyadaki varlığını güçlendirmek üzere faaliyet gösteriyor.

Seo da bu hususta işletmelerin arama motorlarında yükselişi için elzem bir ihtiyaçtır.

Seo yaparak bu ihtiyaca paralel olarak faaliyet göstermek üzere kendinizi geliştirebilir ve ister bir işletme kurarak, ister de freelancer olarak çalışarak para kazanabilirsiniz.

SEO elbette profesyonel bir süreçtir. Ancak son dönemdeki yeni teknolojilere yatkınlık çerçevesinde birçok öğrencinin bu alanda da önemli referanslar elde ettiğini belirtmek gerekiyor.

İNCELEYİN: Amazon’da Satış Yapmak

İNCELEYİN: İşsizim Ne İş Yapabilirim

İNCELEYİN: Mesai Sonrası Ek İş

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Öğrenci İçin Para Kazanmanın 34 Gerçek Yolu” üzerine 3 yorum

Yorum yapın