23+ Teminatsız Bayilik Veren Firmalar

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Geniş bir coğrafyaya sahip olan Türkiye’de franchise veren firmalar her bölgedeki müşteri potansiyeline ulaşabilmek amacıyla teminatsız bayilik seçeneklerini de değerlendirmektedir. Hızla bayilik sayısını artırmak isteyen birçok işletme daha fazla bayi sayısına ulaşabilmek amacıyla bayilik için gerekli şartları minimum seviyede tutuyor.

Türkiye’de teminatsız bayilik veren firmalar arasında genellikle gıda sektörü öne çıkıyor. Sektördeki birçok firma teminat talep etmek yerine doğrudan nakit satış seçeneklerine yoğunlaşmaktadır. Siz de bayilik almak ve kendi işletmenizi büyük bir şirketin çatısı altında kurmayı planlıyorsanız rehberimizdeki teminat olmadan bayilik veren firmaları kullanarak bu fırsata sahip olabilirsiniz.

Unutulmamalıdır ki, birçok şirketin teminat gibi bayilik seçenekleri hızla değişime uğramaktadır. Dolayısıyla herhangi bir yatırım seçeneğine start vermeden önce ilgili şirketlerin iletişim adreslerini kullanarak güncel bayilik şartlarını öğrenmeniz tavsiye edilmektedir. Çünkü teminatsız bayilik veren firmalar zaman zaman yeni şartlar isteyebilmektedir.

TEMİNAT NEDİR?

Teminat genel olarak bankaların müşteri adına sağladıkları bir ödeme güvencesidir. Banka teminatı bir borcun ödenmesi veya bir taahhüdün yerine getirilmesi için banka tarafından “müşterinin istediği kişiye” sağlanan güvencedir. Türkiye’de ve dünyad abankalar müşterilerinin finansal borçlarını karşılamak veya borç sözlerini yerine getirmek amacıyla farklı türlerde teminat seçeneklerine sahiptir.

Banka teminatları genellikle şu şekillerde sağlanır:

  1. Teminat Mektupları: Banka, müşterisinin başka bir tarafa olan borcunu ödeme taahhüdünü içeren bir mektubu düzenleyerek bu teminatı sağlar. Teminat mektupları, ticari işlemlerde yaygın olarak kullanılır ve alacaklıya ödeme garantisi sağlar.
  2. Banka Garantileri: Bankalar, müşterilerinin taahhütlerini yerine getireceğini garanti etmek için banka garantileri sağlayabilir. Örneğin, bir müteahhit, bir inşaat projesindeki taahhütlerini yerine getirmeyi garanti altına almak için bir banka garantisi sunabilir.
  3. Rehin: Banka, müşterisinin belirli bir varlığı (örneğin, gayrimenkul veya araç) rehin alarak teminat sağlar. Bu durumda, müşteri borcunu ödememesi durumunda, banka rehin aldığı varlığı satarak borcunu tahsil edebilir.
  4. Depozito: Banka, müşterinin belirli bir miktar para yatırarak teminat sağlamasını isteyebilir. Bu depozito, müşteri borcunu ödemediği takdirde banka tarafından kullanılabilir.

Banka teminatı alacaklıların/borçların riskini azaltmak ve alacaklarını korumak için kullanılır.

Teminatsız bayilik veren 30 firma:

1. SABUN DÜNYAM

Potansiyel: 5/10

Sabun sektörünün önemli bir firması olan Sabun Dünyam girişimci ve yatırımcılara teminatsız bayilik seçeneğine sahiptir. Şirketin bayilik başvurusunu yapabilmek için güncel iletişim adreslerini kullanabilirsiniz.

2. FÜRDEY ATIŞTIRMALIK

Potansiyel: 5/10

Sağlıklı atıştırmalıklar sektörünün yeni firmalarından biri olan Fürdey de bayilik veriyor. Firma bayi lehine birçok franchise sistemi şartına sahip olması ile öne çıkıyor.

İNCELEYİN: Market Bayilik

3. BAFETTO PİZZA

Potansiyel: 4/10

Türkiye’de pizza sektörü oldukça zorludur. Sektörde büyüme rakamlarına ulaşmayı planlayan Bafetto son dönemde franchise sistemini geliştirmek amacıyla ciddi atılımlar gerçekleştiriyor.

4. ASIR KURUYEMİŞ

Potansiyel: 5/10

Kuruyemiş sektöründe önemli bir markanın çatısı altında bir dükkan açmak isteyenler için Asır Kuruyemiş önemli müşteri potansiyeli taşıyan bayilik seçeneklerine sahiptir.

İNCELEYİN: XML Bayilik

5. FISTIKÇI 1957

Potansiyel: 7/10

Kuruyemiş sektörünün bir başka önemli oyuncularından olan Fıstıkçı 1957 de teminatsız bayilik seçenekleri ile bayi sayısını hızla artırmayı planlıyor.

6. ELAZIĞLI ÇİĞKÖFTE

Potansiyel: 6/10

Ülkemizin en büyük bayi sektörü çiğköftedir. Bu da sektördeki bayilik açısından rekabetin hadsafhaya ulaşmasına neden olmaktadır. Sektördeki bayilik rekabetinde öne çıkmak amacıyla Elazığlı Çiğköfte teminat olmadan franchise verme sürecini başlatmıştır.

7. SENA STORE

Potansiyel: 5/10

Duvar Kaplamaları sektörünün en önemli firmalarından biridir. Son yıllardaki reklam ve pazarlama çalışmaları ile iş hacmini büyük oranda artırmayı başarmıştır.

8. FIXPLAN

Potansiyel: 10/10

Teknoloji ürünlerine yönelik en önemli teknik servis firmalarından biri olan FixPlan da bayilik seçeneklerine sahiptir. Özellikle şirketin hiçbir şubesinin olmadığı alanlarda teminatsız bayilik seçenekleri mevcut.

9. BEE LOQMA

Potansiyel: 4/10

Lokma sektörünün en ünlü firmalarından biri olan Bee Loqma da yeni bir iş kurmak isteyenler için cazip bayilik fırsatı sağlıyor.

İNCELEYİN: Toptan Bayilik Veren Firmalar

10. KÜREK LAHMACUN

Potansiyel: 6/10

Lahmacun son yıllarda Türkiye’de en çok büyüyen gıda sektörüdür. Sektöre giriş yapmayı planlayanlar için marka potansiyeli yüksek olan bir firmanın seçilmesi önem arz ediyor. Bu kapsamda Kürek Lahmacun’dan bayilik alarak düşük başlangıç sermayesi ile kendi işinizi kurabilirsiniz.

11. CEZVEDEN CAFE

Potansiyel: 7/10

Cafe sektöründe yeni bir iş kurmak isteyenler için Cezveden ciddi bir fırsat sağlıyor. Potansiyeli sektör ortalaması üzerinde olan şirketten bayilik alabilmek amacıyla şirket ile yüzyüze görüşme yapılması tavsiye edilmektedir. Cafe bayilik alarak dükkan açmak isteyen girişimci ve yatırımcılar en çok dükkanın konumu konusunda dikkatli olmalıdır.

İNCELEYİN: Karlı Bayilikler

12. NETTECH AKSESUAR

Potansiyel: 3/10

Aksesuar sektöründe ciddi fırsatlar barındıran markalardan biri olan Nettech de daha fazla bayi sayısına ulaşabilmek ve müşteri pörtföyünü artırmak amacıyla teminatsız bayilik seçeneğine sahiptir.

13. YEMEN KAHVESİ

Potansiyel: 4/10

Kahve ve cafe sektörünün önemli firmalarından biri olan Yemen Kahvesi de bayilik veriyor.

14. GÖKSEL TANTUNİ

Potansiyel: 4/10

Tantuni sektöründe son yıllarda rekabet hızla artarken firmalar birer birer franchise süreçlerini başlatmaya başladı.

15. ELEGANCE PARFÜM

Potansiyel: 6/10

Parfüm sektöründe de rekabet hızla artıyor. Karlılık oranlarının ciddi düzeyde yükseldiği sektörde yeni bir parfüm bayiliği alabilmek için Elegance’nin cazip teklifleri var.

İNCELEYİN: Bargello Parfüm Bayilik

16. HACI MEHMET BAKLAVA

Potansiyel: 6/10

Baklava sektöründe iş kurmak ve kendi dükkanına sahip olmak isteyenler için Hacı Mehmet Baklava’dan bayilik alabilirsiniz.

17. HELVACI ALİ

Potansiyel: 7/10

Helvacı Ali son dönemde başta büyükşehirler olmak üzere çok sayıda bölgede ciddi kazançlar sağlayan franchiselere sahiptir. Şirket bayi sayısını artırmak amacıyla sermaye oranını da düşük tutmaktadır.

18. SAMSONİTE ÇANTA

Potansiyel: 6/10

Çanta dükkanı açmak isteyenler için son dönemde pazarlama çalışmalarına ağırlık veren firmalardan biri olan Samsonite Çanta’dan bayilik alınabilir.

İNCELEYİN: Param Yok Bayilik Almak İstiyorum

19. FATURAMATİK

Potansiyel: 7/10

Fatura ödeme merkezi mi kurmak istiyorsunuz? Bunun için de sermaye düzeyiniz oldukça düşük mü? O halde Faturamatik bayilik seçeneğini değerlendirmeye almanızı öneririz.

20. DOLU KAŞIK RESTORAN

Potansiyel: 3/10

Restoran sektöründe bayilik veren firmaların sayısı düşünüldüğü kadar fazla değil. Bu sektörde önemli bayilik fırsatlarını sağlayan şirketlerden biri de Dolu Kaşık’tır.

21. DENİGMA GİYİM

Potansiyel: 6/10

Giyim bayilik oldukça yüksek rekabet ve karlılık sağlayan bir sektördür. Siz de giyim mağazası açmak üzere bir girişimde bulunmayı planlıyorsanız Denigma Giyim yeni franchise sistemini açtı.

22. MY TABİB AKTAR

Potansiyel: 6/10

Aktar sektöründe 2023 yılı itibarıyla işletmelerin karlılığı büyük oranda artış gösterdi. Sağlık endişelerinin hızla arttığı bir ortamda My Tabib Aktar’ın bayilik seçeneklerini değerlenrebilirsiniz.

23. ŞEHRİ SANAT BAKLAVA

Potansiyel: 8/10

Yine baklava sektöründe teminatsız bayilik seçeneğine sahip olan bir başka firma da Şehri Sanat Baklava’dır. Şirket 2023 yılı itibarıyla bayilik şartlarını güncelledi.

İNCELEYİN: Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın