İngilizce Bilmeden İnternet Üzerinden Dolar Kazanmak İçin 14 Yol!

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Dolar kazanmak için harika fikirlere mi ihtiyacınız var. Bu rehberde farklı yeteneklere sahip kullanıcılar için internetten dolar kazanmanın 13 yolu var!

Doların Türk Lirası karşısındaki ciddi yükselişi sebebiyle artık internetten dolar kazanmak en karlı para kazanma yöntemleri arasında yer almaya başladı. Siz de dolar kazanmak istiyorsanız, becerilerinizi kullanarak veya belirli alanlardaki becerilerinizi yükselterek dolar kazanabilirsiniz.

Öncelikli olarak, Türkiye’de asgari ücret yaklaşık 350 dolar seviyesinde bulunuyor. Bu da günlük 30, 40 dolar kazanarak aylık 30 bin liraya kadar para kazanabileceğiniz anlamına geliyor. Ayrıca Dolar Yorum platformunun aktardığına göre dolar fiyatlarının gün geçtikçe artış yaşaması bekleniyor. Üstelik internetten günlük 30, 40 dolar kazanmak düşündüğünüz kadar zor bir iş değil. Rehberimizde yer alan 14 yöntemden size en uygun olanını seçerek siz de internetten dolar kazanmak için harekete geçebilirsiniz.

Rehberimizde yer alan birçok fikirden para kazanmak için İngilizce dahi bilmeniz gerekmiyor.

İşte internetten dolar kazanmak için en iyi 14 yol…

1. GRAFİK – TASARIM HAZIRLAYIN

İngilizce Gereksinimi: Neredeyse Yok

Grafik ve tasarım yaparak internetten dolar kazanabilirsiniz. Türkiye’deki kişi ve kurumlar yerine yabancı kişi ve kurumlara yönelik grafik ve tasarım hazırlayarak dolar kazanabilirsiniz. Üstelik tek bir tasarım için 500 Dolar’a kadar para kazanma fırsatınız bulunuyor.

Yabancı kişi ve kurumlara yönelik grafik ve tasarım işlerini bulmak üzere doğrudan yabancı platformlara mail atabilir ya da bu hizmeti arayan kişilerin tercih ettiği Fiverr, Freelancer gibi platformlardaki ilanlara göz atabilirsiniz.

2. YORUM YAPIN

İngilizce Gereksinimi: Neredeyse Yok

Sosyal medya ve e-ticaret platformları gibi çevrimiçi mecralarda yer alan birçok marka ve işletme, ürünleri veya hizmetleri için yorum yazacak kişilere ödeme yapıyor. Siz de internetten yorum yaparak dolar kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken yorum ihtiyacı olan işletmeleri keşfetmek ve onlara hizmet vermek. Normal şartlarda bu işi yapmak için İNGİLİZCE gereksinimine ihtiyacınız var; ancak Google Translate aracılığıyla bir veya 2 cümlelik yorumları yazmak oldukça iyi bir performans gösteriyor. Bu sebeple İngilizce bilginiz olmadan da sadece yorum yaparak para kazanabilirsiniz.

Yöntem hakkında diğer ayrıntıları YORUM YAPARAK PARA KAZANMAK rehberinden öğrenebilirsiniz.

3. YOUTUBE KANALI AÇIN

İngilizce Gereksinimi: Neredeyse Yok

Youtube kanalı açarak dolar kazanabileceğinizi biliyor musunuz? Youtube genel olarak Google Adsense ile çalışıyor ve ödemeler Türk Lirası cinsinden yapılıyor. Ancak Youtube’de yabancı izleyici bulmanız durumunda; izleyicilerinize yabancı reklamlar gösterilmekte ve buradan alacağınız reklam gösterimleri dolar üzerinden hesaplanarak tarafınıza ödenmektedir. Kısaca, İngiltere’den izleyici bularak; bu izleyicilerden dolar kazanabilirsiniz.

Youtube’de kanal açmak oldukça kolaydır. Ancak yabancı izleyici bulmak için genel konulara yönelmeniz gerekiyor.

Örneğin, futbol, komedi, nasıl yapılır tarzındaki videoları yabancı başlıklar ile hazırlayabilir ve yabancı izlenme elde edebilirsiniz. Bu tür videolarda yoğun bir konuşma süreci yoktur. Bu sebeple yabancı izleyici elde etmek için İngilizce bilmeniz gerekmez.

Youtube’de ne kanalı açacağınızı bilmiyorsanız Youtube Kanal Fikirleri rehberine göz atmanızı tavsiye ederiz.

4. GÖREV YAPIN

İngilizce Gereksinimi: Çok Az

İnternetten İngilizce bilmeden de dolar kazanabilirsiniz. Son yıllarda birçok platform veya kişi; kendileri için online görevleri yapan kişilere ihtiyaç duyuyor. Bunlar bir sosyal medya hesabının yönetimi, bir üyelik açılması, mail atılması gibi görevleri içeriyor. Genellikle tüm bu işlemler sadece zamandan tasarruf etmek isteyen kişiler tarafından talep görüyor. Bu sebeple çok az İngilizce bilgisi ile dahi internetten görev yaparak dolar kazanabilirsiniz.

Yöntem hakkında ek bilgilere Görev Yaparak Para Kazanmak bağlantısı ile ulaşabilirsiniz.

5. INSTAGRAM SAYFASI AÇIN

İngilizce Gereksinimi: Neredeyse Yok

Instagram sayfası açarak da internetten dolar kazanabilirsiniz. Burada ana strateji yabancı kullanıcıların da takip edebileceği bir Instagram sayfası açmaktan geçiyor. Eğer yabancı takipçi bulabilirseniz; yabancı reklamverenlerden reklam da bulabilirsiniz. Bu da size ciddi düzeyde dolar reklam kazancı kazandırabilir. Instagram’da bir milyona yakın bir yabancı takipçisi bulunan bir kanalın ortalama aylık geliri 10.000 Dolar‘dan daha fazladır.

Instagram’da yabancıların da takip edebileceği sayfa fikirleri:

 • Fotoğraf
 • Video
 • Nasıl Yapılır
 • Komedi
 • Futbol
 • Çeşitli spor branşları
 • Dans – Müzik

Instagram’dan para kazanmak için elbette özel stratejilere sahip olmanız gerekir. Bu stratejileri öğrenmek için Instagram’dan Para Kazanmak rehberine göz atabilirsiniz.

6. DROPSHOPPING YAPIN

İngilizce Gereksinimi: Çok Az

İnternetten dolar kazanmanın bir diğer efektif yolu ise dropshopping yapmaktır. Dropshopping bir ürüne sahip olmadan onu satışa koymaktır. Bu durumda ürüne hiç sahip olmanız gerekmiyorsa; yabancıların platformlarında da kolaylıkla satış yapabilirsiniz. Örneğin, Amazon’da satış yapmak artık sadece birkaç tık ile gerçekleşebiliyor.

Kısaca, Amazon’da satışta olan bir ürünü başka bir kullanıcıya satabilirsiniz. Ürünü; satıcı sizin için alıcıya gönderir ve siz aradan komisyon kazanırsınız.

Stoksuz satış bambaşka bir dünyadır ve çok fazla stratejiye sahip bir konudur.

Dropshopping yapmaya başlamak için çok talep gören bir veya birkaç ürün seçilir. Ardından ilgili ürünler için bir Amazon hesabı oluşturulur ve ürünler belirli bir kar marjı eklendikten sonra listelenir. Sonrasında da reklam ve pazarlama çalışmaları ile mağazanıza müşteri gönderir ve sipariş almaya çalışırsınız. Gelen siparişleri de ana satıcıdan sipariş ederek, alıcıya gönderilmesini sağlarsınız. Sipariş tamamlandığı zaman siz aradaki kar marjını kazanırsınız. Çok kolay ve etkili bir yöntemdir. Çok az İngilizce bilgisi ve Google Chrome otomatik Translate servisini kullanarak birkaç dakikada dahi Dropshopping yapmaya başlayabilirsiniz.

Türkiye’de en çok kullanılan dolar kazanma yöntemleri arasında yer almaktadır.

7. FOTOĞRAF SATIŞI GERÇEKLEŞTİRİN

İngilizce Gereksinimi: Neredeyse Yok

Fotoğraf satarak para kazanabileceğinizi biliyor musunuz? Üstelik fotoğrafların yüzde 99’u genellikle evrensel özelliklere sahiptir. Yani Ankara’da bir ofiste çektiğiniz bir fotoğrafı; ofis fotoğrafına ihtiyaç duyan bir Alman’a da satabilirsiniz. Bu nedenle fotoğraf satışı yaparak dolar kazanabilirsiniz. Birçok stok fotoğraf sitesi son dönemde Euro kuruna geçti. Bu sayede internetten fotoğraf satarak Euro dahi kazanabiliyorsunuz.

Fotoğrafları satmak için kullanmanızı önerdiğimiz en iyi stok fotoğraf siteleri:

 1. Shutterstock
 2. iStock
 3. Adobe Stock
 4. Getty Images
 5. Dreamstime
 6. Alamy
 7. Depositphotos
 8. 123RF
 9. Bigstock

İNCELEYİN: En Çok Para Kazandıran Sektörler

8. LİNK KISALTIN

İngilizce Gereksinimi: Var

Link kısaltarak da dolar kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, yabancı kullanıcıların tıklayabileceği linkleri keşfetmek ve onların bu linklere tıklaması için strateji geliştirmektir. Örneğin, yabancı forum siteleri, sosyal medya platformları, sözlük sitelerinde kullanıcılar sık sık açılan konulardaki linklerin ilgilerini çekmeleri durumunda tıklamaktan asla çekinmezler. Bu sebeple insanların ilgisini çekebilecek konularda kısa linkler oluşturarak para kazanabilirsiniz.

Link kısaltarak dolar kazanmanızı sağlayacak yöntemi tam olarak keşfetmek için Link Kısalt Para Kazan rehberine göz atabilirsiniz.

9. TİKTOK KANALI AÇIN

İngilizce Gereksinimi: Neredeyse Yok

Tiktok başarılı video yayıncılarına ödeme yapan eşsiz bir sisteme sahiptir. Üstelik Tiktok’ta yine ödemeler; yabancı izleyicilerin oranına göre belirlenmektedir. Kısaca, yabancıların da izleyebileceği içerikler üreterek Türk Lirası ile ödeme aldığınız halde dolar kazanabilirsiniz. Çünkü yabancı izlenmelerden elde edilen gelir dolar olarak elde edilir ve TL’ye çevrilerek ödenir. Bu sayede Tiktok’ta sadece Türkiye’de değil dünyada da izlenebilecek videolar çekerek dolar kazanabilirsiniz. Bu rehberde en kolay dolar kazanma yöntemleri arasında yer almaktadır. Üstelik dans, müzik, nasıl yapılır, futbol gibi içeriklerde videolar hazırlamak için hiç İngilizce bilmeniz gerekmiyor.

10. MOBİL UYGULAMA GELİŞTİRİN

İngilizce Gereksinimi: Var

İnternetten harika kazançlar sağlamak isteyenler için en iyi yöntemlerden biri de mobil uygulama geliştirmektir. Bu yöntem mobil uygulama geliştirmeyi bilen ya da bilmediği halde sermayesi olan girişimciler için uygun bir yöntemdir.

Yapmanız gereken; Google Play ve App Market‘te yer almayan veya aldığı halde tam olarak istenilen performansı göstermekten uzak olan uygulamaları keşfetmek ve onlardan daha iyisini yapmak veya sermayeniz ile ondan daha iyisini yapacak bir ajanstan hizmet almaktan geçiyor. Bundan sonrası için de uygulamanın para kazanmasını sağlamak üzere reklam bütçesine ihtiyacınız olacak. Son dönemde çok küçük bütçeler ile dahi ilgili marketlerde öne çıkma şansınız var. Başarılı bir reklam çalışması ile uygulamanızı tanıtabilir ve ardından kümülatif büyüme sağlayarak ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 1-2 Bin TL İle Para Kazanmak

11. PINTEREST’İ KULLANIN

İngilizce Gereksinimi: Çok Az

Pinterest dünya üzerinde en çok link tıklanan platformların başında geliyor. Üstelik Türkiye’nin aksine dünya üzerinde çok yoğun kullanıma sahip. Bu sebeple doğru kullanarak harika bir dolar geliri elde edebilirsiniz.

Pinterest’te kullanıcıların ilgisini çeken alanlarda bir yabancı blog açarak; kullanıcıları blogunuza trafik olarak çekebilirsiniz. Elbette ilgili blogu açmak için İngilizce gereksiniminiz var. Ancak birçok kullanıcı İngilizce bilmeden de Pinterest’e yönelik blog açmanın bir yolunu buldu. Bu yol da fotoğraflardır. Pinterest bir görsel keşif platformu olduğu için harika fotoğraflar ile açacağınız bir blogu Pinterest’te paylaşarak yabancı trafik çekebilirsiniz.

Unutmayın, yabancı trafik dolar kazanmak anlamına geliyor. Bunu sağlamanın en iyi yöntemi de Google Adsense’de bir hesap açmak ve blogunuza reklam eklemektir. Adsense’de yabancı kullanıcılara yabancı reklamlar gösterilir ve kazanç dolar olarak reklam hesabınıza gönderilir; ödeme de Türk Lirası’na çevrilir ve banka hesabınıza yapılır.

Pinterest’ten nasıl para kazanacağınızı öğrenmek için Pinterest’ten Para Kazanma rehberine göz atabilirsiniz.

12. ETSY’DE SATIŞ YAPIN

İngilizce Gereksinimi: Var

ETSY genel olarak kendi yaptığınız ürünleri satabileceğiniz bir platformdur. Genel kullanıcı kitlesi ise Avrupa ve Amerika ülkeleridir. Bu sayede dolar ile satış yapma fırsatınız bulunuyor. Üstelik birçok e-ticaret platformunun aksine Etsy’de satış yapmak için bir şirket olmanız gerekmiyor. Şahıs olarak da Etsy’de satış yapabilirsiniz.

13. YATIRIM YAPIN

İngilizce Gereksinimi: Var

Dolar kazanmak için bir yatırım uygulamasını indirebilirsiniz. Sermayeniz küçük de olsa büyük de olsa yatırım yaparak para kazanabilirsiniz. Genellikle bu tür platformlarda borsa, hisse senedi, döviz, fon ve çeşitli yatırım araçlarına kolaylıkla yatırım yapılabilmektedir.

Türkiye’de sayısız yatırım uygulaması bulunmaktadır. Ancak yasal prosedür gereği kaydınızın gerçek bir banka hesabı düzeyinde olması gerektiğini hatırlatalım.

14. ANKET DOLDURUN

İngilizce Gereksinimi: Var

İnternet üzerinden anket doldurarak da dolar kazanabilirsiniz. Anket doldurarak para kazanmak rehberinden inceleyebileceğiniz sayısız platformu kullanarak anketlerden dolar kazancı elde edebilirsiniz. İnternet üzerinden ayda 200 dolara yakın gelir sağlamak için bu yolu kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Yapay Zeka İle Para Kazanmak

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“İngilizce Bilmeden İnternet Üzerinden Dolar Kazanmak İçin 14 Yol!” üzerine bir yorum

Yorum yapın