Kıyafet ve Tişört Tasarlayarak Hızlı Para Kazanmak (9 Site)

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Tişört tasarla para kazan seçeneğine sahip olan çok sayıda yerli ve yabancı internet sitesi bulunuyor. Özellikle iyi tasarım yapabilenler ve hangi moda ikonlarının gündemde olduğunu takip edenler için harika bir para kazanma yöntemi olarak öne çıkıyor.

Tişört tasarlayarak para kazanmak 2024 yılı itibarıyla artık bir internet fenomeni değil. Gerçekten de hem tshirt hem de kıyafet tasarımı yaparak para kazanma imkanına sahipsiniz. Bu iş için hizmet veren birkaç internet sitesi aracılığıyla tişört ve çeşitli kıyafetlerin tasarımını yaparak para kazanabilirsiniz.

Tişört ve kıyafet tasarlamak amacıyla hazırlanan web sitelerinde genel çalışma prensibi birbirine yakındır. İlgili bir tasarım oluşturularak tişört veya çeşitli ürünlere uygulanır; ardından ilgili web sitesi sipariş geldikçe tasarımı hazırlar ve müşteriye ulaştırır. Siz de tasarımınıza sahip bir ürün satıldıkça ürün başına komisyon kazanırsınız. Dolayısıyla tişört ve kıyafet tasarlayarak para kazandıran web siteleri için sermayeye ihtiyacınız yok. Aynı zamanda ürün satın almanıza, şirket açmanıza veya kargo göndermenize de ihtiyacınız olmayacak.

Tişört tasarlayarak para kazanmak son derece basit ve etkili bir para kazanma yöntemidir. Hemen para kazanmaya başlamak için ne yapmanız gerektiğini adım adım aktaracağız.

SİSTEM NASIL İŞLİYOR?

Kıyafet ve Tişört tasarlayarak para kazanma sistemi genel olarak e-ticaret platformları ile ortaklığı bulunan tasarım web siteleri üzerinden gerçekleştiriliyor. Kullanıcılar buradaki web sitelerine kayıt olduktan sonra çeşitli araçlar veya kendi tasarım uygulamaları ile tasarım yaparak sisteme yüklüyorlar.

İlgili tasarımlar çeşitli kalite yönergeleri tarafından web sitesi tasarımcıları tarafından inceleniyor ve onay aldıktan sonra web sitesi ilgili tasarıma sahip olan kıyafetleri bağlı bulunduğu e-ticaret sitelerine ve kendi mağazasına tasarım seçeneği olarak ekliyor.

Hazırladığınız tasarım web site yönetimi tarafından çok beğenilirse bu durumda hazır 10-20 adet baskı yapılarak depoya ekleniyor. Bu sayede siparişler hızlı kargo seçeneğine sahip oluyor ve daha fazla satış imkanı elde edilebiliyor. Ancak tasarımlar ortalama seviyede kalırsa; bu durumda gelen siparişlere göre baskı yapılarak müşteriye gönderiliyor. Dolayısıyla bu durumda müşteriler daha fazla bekleme süresini göze alarak daha az sipariş geçme eğilimine sahip olabiliyor.

Her iki durumda da sipariş geçildikten ve müşterinin iade süresi tamamlandıktan sona erdikten sonra siz ilgili satıştan komisyon kazanıyorsunuz. Bu tür platformlarda komisyon oranları değişken olsa da genel düzey yüzde 20 ile 40 arasında bulunuyor.

İNCELEYİN: Para Kazandıran Siteler

Kıyafet ve Tişört Tasarlayarak Para Kazanmak

Sistemin genel çalışma prensibine ulaşmak için iyi tasarımlar ortaya çıkartmak elzemdir. Bunu sağladığınız ölçüde para kazanmaya başlarsınız. Bu nedenle tişört ve kıyafet tasarlayarak para kazanma sisteminden gerçekten düzenli bir gelir elde etmek istiyorsanız yaratıcı fikirlere ve bunları uygulayabilecek tasarım bilgisine sahip olmanız gerekir.

Genel olarak tişört tasarlayarak para kazanmak için sahip olmanız gereken tasarım bilgisinin çok üst düzey olması gerekmiyor. Mevcut tasarımlara göz atarak onları nasıl oluşturduklarını da inceleyebilirsiniz.

Hangi elbiseleri tasarlayarak para kazanabilirim?

Genel olarak her türlü ürünün tasarımını yaparak para kazanabilirsiniz. Bu konuda bir sınırlama yoktur. Ancak bazı web siteleri sadece bazı tasarımları kabul ediyor olabilir.

Piyasada tasarım yaparak en fazla para kazanabileceğiniz ürünler:

 1. Tişört
 2. Body
 3. Crop
 4. Etek
 5. Ayakkabı
 6. Şapka
 7. Kravat
 8. Kemer

İNCELEYİN: Telefondan Para Kazanma Yolları

Tasarım için hangi programları kullanabilirim?

Tişört veya çeşitli kıyafetleri tasarlamanız için çeşitli ücretli ve ücretsiz programlar vardır. Bunların bazıları çok yüksek teknik gereksinim içeriyorken; bazılarını yeni kullanıcılar dahi kolaylıkla kullanabilir.

Tişört ve elbise tasarımı yapabileceğiniz uygulamalar:

 • Adobe Photoshop (Ücretli – Uzman Seviyesi)
 • Affinity Photo (Ücretli – Ortalama Seviye)
 • Canva (Ücretli – Basit Seviye)
 • Gimp (Ücretsiz – Uzman Seviyesi)
 • Inscape (Ücretsiz – Basit Seviye)

Kıyafet ve Tişört Tasarlayarak Para Kazanmak İçin Web Siteleri

Kıyafet ve tişört tasarımı yaparak para kazanabileceğiniz çok sayıda web sitesi vardır. Tüm web sitelerinde genel işleyiş birbirine yakındır. Ancak sitelere dahil olmadan önce şartlar ve koşullar gibi kritik sayfalarına göz atmanızı mutlaka öneririz. Bazı platformların para kazanma potansiyelinizi azaltacak çok sayıda kriteri olduğunu belirtmekte yarar var.

1. PRINTIFY

Potansiyel: 8/10

Son dönemde öne çıkan tişört tasarla para kazan siteleri arasında yer almaktadır. 2024 yılı itibarıyla en çok gelir kazandırma potansiyeli olan sitelerden biridir. Standart olarak platform size ücretsiz bir tasarım aracı sağlamaktadır ve ilgili tasarım aracını kullanarak tasarım yapabiliyorsunuz. İlgili tasarımları platforma yükledikten sonra müşterilerin talepleri doğrultusunda tasarımlarınız tişörtlere basılıyor ve müşterilere ulaştırılıyor.

Sizin yaptığınız tasarımların ilgi çekmesi ve satın alınması durumunda ilgili tişörtün satışından gelir elde ediyorsunuz. Komisyon oranları ortalama yüzde 30 ile 40 arasında bulunuyor.

2. TSHIGO

Potansiyel: 10/10

Sektörün en büyük tişört tasarlayarak para kazandıran web sitesidir.

Platformda erkek, kadın tişörtleri ile kupa bardak tasarımlarını gerçekleştirebiliyorsunuz. Ardından ilgili tasarımlar ile kendinize ait bir mağazayı ücretsiz olarak oluşturuyorsunuz. İlgili mağazanıza müşteri gönderimi sağlayarak gelen satışlardan komisyon elde ediyorsunuz.

2015 yılından itibaren sektörün en büyük platformu olan Tshigo aracılığıyla düzenli gelir elde eden çok sayıda tasarımcı var. Özellikle sosyal medya platformlarından geniş kitlelere erişebilen veya erişmek amacıyla sermayeye sahip olanlar için tam anlamıyla eşsiz özellikler sağlıyor.

Tshigo’nun kendine ait tasarım bölümü bulunmaktadır. Burada tasarımlarınızı birkaç adımda kolaylıkla oluşturabiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Al Sat İşleri

3. KAMMANA

Potansiyel: 9/10

kammana

Son dönemde uyguladığı agresif reklam politikası ile tişört tasarlayarak para kazandıran siteler arasında ön plana çıkmayı başarmıştır. Kammana aracılığıyla kendi tasarımlarınızı oluşturarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Müşteri değerlendirmelerine göre son derece kaliteli ürünler ortaya çıkartan Kammana aracılığıyla para kazanmak üzerine harekete geçebilirsiniz. Son derece popüler bir platform olarak karşımıza çıkan Kammana aracılığıyla birkaç basit adımda kendi tasarımlarınıza sahip elbise ve aksesuar ürünlerini satışa sunabiliyorsunuz.

Komisyon oranları birçok platforma göre daha yüksek olan Kammana’yı kullanmak ise her düzeyden kullanıcı için gayet basit seviyede bulunuyor.

4. TISHO

Potansiyel: 9/10

Sektörün önde gelen tişört baskı platformlarından biridir. Son derece aktif olarak kullanılan platform aracılığıyla kendi tişörtlerinizi bastırabilir ve satışa sunabilirsiniz.

Ekonomik fiyatları ile öne çıkan Tisho aracılığıyla bastığınız tişörtleri farklı platformlardan da satışa sunabilirsiniz.

N11, Gittigidiyor, Trendyol, Letgo ve benzeri e-ticaret platformlarında bir profil oluşturarak ilgili tişörtlerinizi kolaylıkla satışa sunabiliyorsunuz. Toplu alımlarda son derece uygun fiyatlar veren platform aracılığıyla düzenli tişört tasarımı oluşturan ve bu e-ticaret sitelerinde satan çok sayıda girişimci var.

Bir tasarımcı ile anlaşan birçok girişimci bu sayede harika tasarımlar ortaya çıkartarak satışlarını büyük ölçüde artırabiliyor.

Tisho gibi platformlardan tişört bastırarak para kazanacaksanız eğer mutlaka gündemi takip ederek trend olaylar hakkında tişört tasarımı yapmanız önerilir.

5. BASKİMO

Potansiyel: 7/10

baskimo

Tisho platformu ile aynı mantıkla çalışan bir başka elbise tasarlayıp para kazanabileceğiniz web sitesidir. Kendi mağazası kısıtlıdır. Bu nedenle ürün tasarımlarını gerçekleştirdikten sonra elbiseleri satmak için farklı alternatifler bulmanız gerekecektir.

Baskimo aracılığıyla yine uygun fiyatlar ile toplu tişört tasarımı yapabiliyorsunuz. Ürünler kaliteli ve hızlı bir şekilde size ulaştırılıyor. Ardından özellikle sosyal medya ve N11, Gittigidiyor, Trendyol, Letgo  platformlar aracılığıyla bu ürünlerin satışını gerçekleştirebilirsiniz.

6. SHIRTBAZ

Potansiyel: 7/10

shirtbaz

Son dönemde sektöre girmiş yeni bir tişört tasarımı sağlayan web sitesidir. Kendin tasarla seçeneği aracılığıyla ciddi bir teknik bilgiye sahip olmadan ürün tasarımı gerçekleştirebilirsiniz.

Ne tasarlayacağını bilmeyenler için 7 binden fazla görseli ücretsiz olarak sağlayan web sitesinden sadece 3 adımda tasarım oluşturabilir ve baskı ürünlerini alabilirsiniz.

Platformda tasarlamak için gömlek seçeneği de bulunmaktadır. Bu sayede ilgi çekici gömlek ürünlerini de kullanarak satış hacminizi artırabilirsiniz.

7. SPREADSHIRT

spreadshirt

Tişört tasarlayarak para kazandıran yabancı bir web sitesidir. İşletmeye kayıt olduktan sonra kendi tasarımlarınızı yayınlayacağınız bir e-ticaret mağazasına sahip oluyorsunuz. Ürün fiyatları üzerinde tam kontrol de tamamen sizde oluyor. Satış yapıldıkça şirket gerekli tişörtleri oluşturuyor ve ve müşterilere kargoluyor. Her şey tamamen ücretsiz olarak yapılıyor ve satış gerçekleşince istediğiniz komisyon oranında para kazanıyorsunuz. Son derece esnek ve ABD ile Avrupa ülkelerinde yoğun olarak kullanılan bir platformdur.

8. DESIGNHILL

designhill

Tişört tasarla para kazan seçeneğine sahip olan bir başka yabancı web site. Üstelik platformda dolar ile satış olduğu için kazancınız da Dolar olarak birikmektedir. Bu sayede kazanç fırsatınız yüzde 5, 10’luk komisyonlarda bile oldukça tatmin edici seviyeye ulaşmaktadır. Ayrıca platform dünyada İngilizce konuşulan sayısız ülkeye hizmet sağlıyor. Tasarımlarınız böylelikle çok daha geniş kitlelerin beğenisine sunuluyor.

9. PRINTFUL

printful

Tişört tasarlayabileceğiniz ve onları satabilmek için ücretsiz olarak mağazaya sahip olabileceğiniz bir internet sitesidir. Üstelik platformun çok önemli bir ek sistemi mevcut. Sitede satışa sunduğunuz tişörtler otomatik olarak Amazon, Woo Commerce, Shopify, Storenvy gibi e-ticaret sitelerine de ekleniyor. Bu sayede önemli düzeyde satış fırsatlarına sahip olabiliyorsunuz.

İNCELEYİN: Evde Para Kazanmak İsteyen Bayanlar İçin İş Fikirleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Satış Ortaklığı Veren Siteler

İNCELEYİN: Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak

İNCELEYİN: Öğrenciler İçin Para Kazanma Yolları

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Kıyafet ve Tişört Tasarlayarak Hızlı Para Kazanmak (9 Site)” üzerine 19 yorum

 1. Bu yazıyı ilk kez 5-6 ay önce gördüm ve heves edip başladım. Şimdi aylık 300-350 dolar arası kazanmaya başladım bu sayede. Üstelik şimdi bişey yapmıyorum. Tasarladığım tişörtler otomatik satılıyor. Ama ben bir daha bu yazıyı gördüm ve şimdi tekrar yeni tasarımlar yapma hevesim geldi. Açıkçası aylık 1000 dolara ulaşsam harika olacak. Tekrar teşekkür ederim bu yazıyı hazırladığınız için. Benim çok işime yaradı.

  Yanıtla

Yorum yapın