22+ İŞKUR Evde İş İmkanı İlanları İle Aylık 16.000 TL Kazanın!

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Evde iş imkanı sağlayan çok sayıda iş fikri bulunmaktadır. İlgili iş fikirlerini kullanarak evde iş imkanı sağlayan çok sayıda fikirden ilginizi çekeni kullanabilirsiniz. Listemizde yer alan 22 evde iş imkanı sağlayan yöntemi kullanarak İŞKUR’dan gelir elde edebilirsiniz.

İŞKUR evde iş imkanı sağlayan fikirleri başarılı bir şekilde uygulayarak aylık 16 bin liraya kadar para kazanabilirsiniz.

İŞKUR’un resmi web sitesi olan iskur.gov.tr adresinden “Evde Çalışma” kategorisindeki evde paketleme iş ilanları bölümüne göz atabilirsiniz. Bu ilanlar arasında evde paketleme, koli hazırlama, evde montaj gibi farklı işler bulunabilir. Ancak, bu ilanların güncelliği ve gerçekliği konusunda dikkatli olmanızı öneririz.

Başvuruda bulunmadan önce, işverenin kimliğini doğrulamak, işin ayrıntılarını anlamak ve herhangi bir ücret ödemeniz gerekip gerekmediğini öğrenmek için araştırma yapın. Ayrıca, bu tür işlerde genellikle belirli beceriler veya ekipmanlar gerekebilir, bu nedenle ilan ayrıntılarını dikkatlice okumanız ve işin koşullarını anlamanız önemlidir.

İŞKUR ev kadınlarına iş imkanı sağlayan fikirlerini keşfetmek için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

İŞKUR EVDE İŞ İMKANI

İŞKUR ülkemizde istihdamı artıran en önemli kurumların başında geliyor. Tamamen ücretsiz olarak iş arayanlara hizmet veren İŞKUR, ülkemizdeki yüksek kadın işsizliğini önlemek için de birçok programa sahiptir. Bu programlar aracılığıyla İŞKUR evde iş imkanı sağlayarak kadınlara destek olan işletmelere öncelik sağlamaktadır.

İşkur evde ek iş imkanı sağlayan iş ilanlarına erişmek için tamamen ücretsiz olarak İŞKUR’da kayıt oluşturmanız gerekiyor.

İşkur’a kayıt olmak için: 

 1. Kimliğiniz ile size en yakın İŞKUR’a gidin
 2. İş danışmanlığı randevunuzu alın
 3. İŞKUR kaydınızı oluşturun
 4. İŞKUR giriş bilgilerinizi alın
 5. İster şubede isterseniz de online olarak iş ilanlarına başvurun

İŞKUR’un evde iş imkanı sağlayan iş ilanlarına erişmek için ilk olarak İŞKUR sitesine giriş yapın. Ardından İŞ ARAYAN girişi bölümünden; size verilen şifre ve TC numaranız ile giriş yapın. Bu adımdan sonra AÇIK İŞLER paneline erişerek, burada iş ilanlarını arayabilirsiniz.

İŞKUR doğrudan bir iş sağlamamaktadır. Kurum kayıt olan işverenlerin iş ilanlarını yayınlamaktadır. Dolayısıyla iş arama platformunda kurumun değil özel şirketlerin iş ilanlarını aramanız gerekiyor.

Evde ek iş imkanı sağlayan işlere erişmek için ise arama kısmında “EVDE” kelimesini yazmanızı öneriyoruz. Elbette ki her il veya ilçede bu yönde bir iş bulmak mümkün olmayabiliyor. Ancak özellikle büyük il ve ilçelerde evde paketleme gibi birçok ek işi bulabilirsiniz.

İŞKUR’DA EN ÇOK BULUNAN İŞLER

İşkur’da evde ek iş imkanı veren çok sayıda iş aracılığıyla para kazanabilirsiniz. Bu işlerin büyük bir kısmı evde çocuk bakımı veya evde paketleme üzerinedir.

Evde paketleme iş ilanları konusunda Türkiye’nin en büyük iş arama platformu olan İŞKUR’u mutlaka kullanmanız önerilir. Türkiye İş Kurumu bir devlet kurumudur ve dolayısıyla her türlü kuruma destek olmak ve istihdamı artırmak için hizmet vermektedir.

İŞKUR’da Nisan 2023 itibarıyla evde paketleme iş ilanlarının sayısı 194’tür. Bunların büyük kısmı ise İç Anadolu ve Marmara bölgesinde bulunuyor. İŞKUR’un paketleme işlerine başvuruda bulunmak için bağlı bulunduğunuz il veya ilçedeki İŞKUR Müdürlüğü’ne giderek şahsen başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden de İŞKUR’un resmi internet portalı üzerinden eğer üyeliğiniz varsa; online olarak başvuruda bulunabilirsiniz.

İŞKUR üzerinde yer alan paketleme iş ilanlarının bir kısmı düzenli işlerdir. Bu işler evde yapılamamaktadır. Dolayısıyla şahsen günde 8 saat mesai ile iş yerinde çalışmanızın gerekli olduğu ilanlar da bulunmaktadır. Bunların en düşük maaşları ise asgari ücretten düşük olamaz. Hepsi sigorta da yaptırmak zorundadır.

1. ÇEŞİTLİ İŞLER

oto kaplama ve cam film işi (2)

İŞKUR’da farklı işletmeler için farklı işler bulunmaktadır. Dolayısıyla İŞKUR evde iş imkanı arayanlar tüm ilanları sıklıkla kontrol etmelidir. İlanlar arasında farklı olarak evde yapılabilecek çok sayıda iş bulabilirsiniz.

İŞKUR’da iş başvuruları ücretsiz olduğu için ilginizi çeken işlere yönelik başvuru gerçekleştirerek ayda 15.000 TL’ye kadar para kazandıran işler bulabilirsiniz.

2. YAPAY ÇİÇEK PAKETLEME

çiçek

Online alışverişin yükselen yıldızlarından biri olay yapay çiçeklerin satışı son dönemde önemli düzeyde artış gösterdi. Yapay çiçek üreten işletmeler önemli düzeyde paketleme ihtiyacına sahip. Bu işletmelere yönelik evde paketleme işlerine yönelik başvuruda bulunmak mümkün.

Özellikle yapay çiçek üreten işletmelere temasa geçerek evde ek iş fikirlerine göz atılabileceği gibi büyük çiçekçilere de başvuruda bulunmanız önerilir.

3. TAHTA KAŞIK PAKETLEME

kaşık

Covid-19 pandemisi sonrasında satışları en çok artan ürünlerden bir tanesi de tahta çay kaşıkları oldu. Hemen hemen tüm işletmelerde rastlanan tahta kaşıkları üreten işletmeler, son dönemde evde en çok paketleme işi veren firmalar oldu.

Eğer ilinizde bu yönde üretim yapan işletmeler bulunuyorsa doğrudan kendilerine başvuruda bulunarak evde paketleme işi verip vermediklerini sorun. Ayrıca online platformlarda yine evde kargo ile paketleme işi veren firmalardan da bu işi alabilir ve para kazanabilirsiniz.

4. KARTON BARDAK PAKETLEME

tahta kaşık

Yine Covid-19 pandemisi ile birlikte satışları çok fazla artan bir diğer ürün ise karton bardaklar oldu.

Karton bardak paketleme işi çok kolaydır. Genellikle karton bardakları üreten işletmeler, paketleme için gerekli olan kutu ve poşetleri de sizlere temin ediyor ve bunları paketlemeniz talep ediliyor.

Karton bardak paketleme işinde daha fazla gelir elde etmek için bir ekip ihtiyacınız olacağını belirtelim. Ortalama bir kişi bir günde maksimum 2 bin karton bardağı paketleyebilmektedir. Gelir artışı ve iş potansiyelinizi artırmak için günlük minimum 10 bin karton bardak paketleme hizmeti vermeniz talep ediliyor.

MUTLAKA İNCELEYİN: Evde Paketleme İş İlanları

5. SABUN PAKETLEME

sabun

Sabunlar genellikle 6’lı veya daha yüksek sayılardaki paketlerde satılmaktadır. Sabun üretim işletmelerinin birçoğu paketleme bölümüne sahip değildir. Genellikle küçük üretim atölyeleri tarafından verilen bu iş fikri ile de evde paketleme işi yaparak kazanç sağlayabilirsiniz.

Sabun paketleme işi yaparak para kazanmak için doğrudan bir işletmeden iş aramanıza da gerek yok. Hemen bir Instagram hesabı açarak kendi sabunlarınızı paketleyerek de satışa başlayabilirsiniz. Özellikle son dönemde organik sabunlara yönelik satışların önemli düzeyde arttığını ifade etmek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Para Kazandıracak 95 Youtube Kanal ve Video İçerik Fikirleri

6. MUM PAKETLEME

mum

Çok şık ve güzel mumların dekoratif amacıyla kullanıldığı bir döneme giriş yaptık. Mum paketleme işini yaparken kullanıcıların beklentilerine göre renk ve tür farklılıklarını göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Mum paketleme işi genellikle çok zor olmaması nedeniyle kazanç potansiyeli düşüktür. Gelirinizi artırmak için de bir ekip ihtiyacınız olacağını belirtmekte yarar var.

7. DAVETİYE HAZIRLAMA

davetiye

Paketleme işleri arasında en çok talep gören ve Türkiye’de en çok bulunan işlerden biri de davetiye hazırlama ve paketlemedir. Ülkemizin hemen hemen her bölgesinde kolaylıkla bulunabilmekte olan bir iş fikri olarak ön plana çıkıyor.

Düğün, nişan ve çeşitli organizasyonlar için önemli bir ihtiyaç olan davetiyelere yönelik çalışarak aylık 6 bin liradan bile fazla para kazanabilirsiniz. Çünkü davetiyelerin büyük kısmı son dönemde çok spesifik olarak üretiliyor ve bunları bir araya getirmek ve paketlemek gerçekten zaman alıcı bir işe dönüşebiliyor.

Davetiye paketleme işini en çok matbaalardan bulabilmeniz mümkün. Ayrıca fotoğrafçılarda da zaman zaman davetiye basımları gerçekleştirilebiliyor.

8. KINA PAKETLEME

kına

Genellikle kına gecelerinin vazgeçilmezleri olan kınalar da müşteriye sunulmadan önce paketlemeye muhtaç bir üründür. Dolayısıyla ürünün satışı öncesinde müşterinin isteğine göre paketlenmesi gerekiyor. Kına paketleme işini yaparken çok farklı istekler gelmesi nedeniyle işletmeler bu ürünleri paketleme işini genellikle evde ek iş arayan kişilere yönlendirmektedir.

Kına paketleme işinde kazanç potansiyeli yüksektir. Ortalama günlük bin adetlik bir kına paketleme işi ile aylık 6000 liralık bir gelir akışı sağlanabilir.

9. CEP TELEFONU KILIFI PAKETLEME

kılıf

Cep telefonlarının kılıfları doğrudan müşteriye satılmadan önce bir paket içerisine eklenmektedir. Eskiye nazaran cep telefonu kılıflarını küçük atölyeler de bir makine yardımı ile üretebilmektedir. Büyük firmalarda paketleme için ek makineler bulunuyor ancak küçük atölyelerde bu fırsat yok.

Cep telefonu kılıfı paketleme işini ancak küçük atölyelerden temin edebilirsiniz. Nispeten basit bir şekilde gerçekleştirilen bu iş fikrini düzenli olarak alabilir ve yıllarca bu işi yaparak para kazanabilirsiniz.

10. ZIMBA MAKİNESİ

zımba

Paketleme ihtiyacı oluşturan bir ürün de zımbalardır. Kırtasiyelere satışı öncesinde paketleme ihtiyacı bulunmaktadır. Bu yönde üretim yapan işletmelere başvuruda bulunarak iş fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Evde Ne Yapıp Satabilirim?

11. ANAHTARLIK

anahtarlık

Anahtarlık üretimi neredeyse her il ve bölgede yapılan bir iştir. Başlamasının kolay olması nedeniyle çok fazla üretim tesisi bulunuyor. Ancak bu üretim tesislerinde paketleme ihtiyacı genellikle evde ek iş arayanlara sağlanıyor.

Eğer evde paketleme işi arıyorsanız anahtarlık üretim firmalarına da göz atmanızı mutlaka tavsiye ederiz. Facebook gruplarında da en çok verilen işler arasında yer alıyor.

12. DENİZ GÖZLÜĞÜ VE YÜZME PALETİ

yüzme paleti

Yaz aylarına doğru girdiğimiz bu dönemde evde paketleme işi olarak yapılabilecek en iyi iş fikirlerinden bir tanesi de deniz gözlüğü ve yüzme paletidir. Bu iki ürüne yönelik paketleme işinde de artış yaşanıyor.

Genellikle turizm bölgelerindeki birçok tesiste bulunabilen iş fikirlerinden bir tanesidir. Akdeniz, Ege ve Marmara bölgelerindeki iş arayanlar için iyi bir tercihtir.

13. TARAMA FIRÇASI PAKETLEME

tarama fırçası

Kedi ve köpekler için önemli ihtiyaçlardan bir tanesi de tarama fırçalarıdır. Evcil hayvanların tarama fırçaları da genellikle 5’li veya 10’lu paketler halinde satışa sunuluyor. Bu ürüne yönelik de evde paketleme işi fırsatlarına göz atmanızı öneririz.

14. MAKET BIÇAĞI MONTAJ ve PAKETLEME

maket bıçağı

Maket bıçakları çok fazla parçanın bir araya gelirek satışa sunulduğu bir üründür. Genellikle bu ürün satılmadan önce montajı gerçekleştirilir ve güvenli bir şekilde paketlenir. Dolasıyla bu ürün için çok fazla insan gücüne ihtiyaç bulunuyor.

Bu işte çalışmak için sadece paketleme değil aynı zamanda montaj da yapmanız gerekir. Ortalama bir ürünün tüm işlemleri 2-3 dakika alabilmektedir. Zahmetli ancak diğer paketleme işlerine göre daha fazla para kazanma fırsatı sağlamaktadır.

15. GÜPÜR KESİM ve PAKETLEME

güpür kesim

Güpür dantel ve benzeri ürünlere yönelik satışların yeniden arttığı dönemde başlayabileceğiniz en iyi paketleme işlerinden bir tanesi olarak ön plana çıkıyor.

Güpür kesim ve paketleme işini yapmak için birkaç tuhafiyeci ile bile kolaylıkla anlaşabilir ve iş yapmaya başlayabilirsiniz. Moda trendlerini takip etmek kazancınızı artırabilecek bir olgudur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: LC Waikiki Evlere İş

16. TEST PARFÜMÜ DOLDURMA

parfüm

Genellikle test ve tester parfüm adı verilen parfümler; işletmelere büyük hacimlerde gönderilmekte ve küçük şişelere doldurulması üzere teslim edilmektedir. Bu paketleme ve parfümü doldurma işi de evde ek iş arayanlara verilmektedir.

Büyük hacimli şişelerden parfümleri doğru hacimde küçük şişelere doldurmanız ve satışa hazır hale getirmeniz gerekiyor.

Çok kazançlı bir iş fikridir. Aynı zamanda zahmetlidir ve işi yapmak için en az 2 kişi olmanız gerekiyor. Ayrıca çeşitli kokular ile yoğun bir şekilde karşı karşıya kalacağınızı unutmayın.

17. DONDURMA KAŞIĞI PAKETLEME

dondurma kaşığı

Yaz aylarına doğru giderken yapılabilecek paketleme işlerinden bir tanesi de dondurma kaşığı paketlemedir.

Dondurma kaşıkları büyük dondurma parçalarından istenilen düzeyde dondurmayı almak için üretilmiş bir ürün olup, üretim tesisleri genellikle büyük fabrikalara yakın lokasyonlardır. Evde paketleme işi veren firmalar için arama yaparken bu fikri de alternatif olarak değerlendirebilirsiniz.

İNCELEYİN: Dondurma Dükkanı Açmak

18. İSKAMBİL KAĞIDI PAKETLEME

iskambil kağıdı

İskambil kağıtları genellikle tek montaj hattından çıkmaktadır ve kullanıcılara sunulmadan önce belirli türler ile bir araya getirilmeleri gerekiyor.

Türkiye’de çok sevilen oyun türlerinin büyük kısmının oynandığı İskambil Kağıtları’nın paketleme işini yaparak para kazanabilirsiniz.

19. OKEY SETİ

okey

Okey ülkemizde oldukça sevilen bir oyundur. Genel olarak 101 okey için taşlar, zar, taş kutusu ve ıskartalar bir set olarak satılmaktadır. Bu setlerin oluşturulması ve paketlenmesi hizmetini sağlayarak evde ek iş ile para kazanabilirsiniz. Bu yönde üretim yapan atölyeler ile iletişime geçerek uzun vadeli olarak para kazanma fırsatına sahipsiniz.

İNCELEYİN: Evde Para Kazanmak İsteyen Bayanlar İçin İş Fikirleri

20. SÜRPRİZ HEDİYE KUTUSU

hediye kutusu

Dünyada önemli bir trend haline gelen sürpriz hediye kutuları da evde paketleme işi arayanlar için önemli bir iş kaynağına dönüşmüş durumda.

Sürpriz hediye kutuları genel olarak birine ne hediye alacağını bilmeyenler için ortaya konulmuş bir fikir. Ortalama fiyatlı bir paket alınıyor ve içerisinde o tutarlara yakın birkaç hediye çıkıyor.

Bu yönde çalışan işletmeler için bu paketleri hazırlayacak çalışanlara ihtiyaç duyuluyor. Ülkemizde bu yönde çok fazla firma olmasa da mevcut işletmelere başvuruda bulunabilir. Aynı zamanda sürpriz hediye kutusu fikrini bir iş fikri olarak da değerlendirilebilir ve sermayeniz varsa bu yönde bir fikri hayata geçirebilirsiniz.

21. ŞAL SATIŞI

şal

Evde iş imkanı isteyen kadınlar için en yüksek potansiyel taşıyan fikirlerden biri de şal satışı yapmaktır. Özellikle Instagram’da bu yönde açılabilecek bir sayfadan kısa sürede satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Moda sektörünü iyi takip eden kadınlar, en çok talep gören şalları bulundurduktan sonra ilgili şalların iyi bir resimlerini çekmeli ve Instagram’da yayınlamalıdır. Takipçi ve dolayısıyla müşteri kitlesine ulaşmak için başka sayfalara ya da doğrudan Instagram’a reklam verebilirsiniz.

22. BEBEK EŞYASI

bebek eşyası

Instagram’da en çok satılan ürün kategorilerinden biri de bebek eşyalarıdır. Siz de bebek eşyası satmak üzere bir evde ek iş fikrini hayata geçirebilirsiniz.

Instagram’da bir sayfa açtıktan sonra en çok talep gören bebek eşyalarını listeleyin ve bu yönde takipçisi olan hesaplara küçük bütçeler ile reklam verin.

Instagram’da bebek eşyası oldukça trenddir ve birçok ürün kendi müşteri kitlesini oluşturmaktadır.

İNCELEYİN: Belediyelerin Ev Hanımlarına Evde İş İmkanı,

İNCELEYİN: Instagram Sayfa ve İçerik Fikirleri

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“22+ İŞKUR Evde İş İmkanı İlanları İle Aylık 16.000 TL Kazanın!” üzerine 14 yorum

 1. Lütfen 9 aylık bebeğim var 8 yaşında okula giden bir çocuğum var dışarda çalışamıyorum lütfen banada eve iş verin rica ediyorum

  Yanıtla
 2. Merhaba bende çalışmak istiyorum eşime destek olmak kızımın ise ihtiyaçlarını karşılamak lütfen yardımcı olun

  Yanıtla
 3. Antalya paketleme işi yapmak istiyorum lütfen ihtiyacım var kaç kez başvuru formu gönderdik dönüş yapılmadı olumlu veya olumsuz dönüş yaparsanız sevinirim

  Yanıtla

Yorum yapın