Evde Yemek Yaparak Ayda 10.000 TL Para Kazanmak

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Evde yemek yaparak para kazanabileceğinizi biliyor musunuz? Üstelik aylık geliriniz arzu ettiğinizin çok üzerinde olabilir.

Evde yemek yaparak para kazanmak son dönemin popüler evde ek iş fikirleri arasında bulunuyor. Ev hanımları için etkili bir para kazanma yöntemi olan yemek yaparak para kazanma yöntemine ilişkin ayrıntılı bilgiler sağlayacağız.

İlk olarak evde yemek yaparak para kazanma fikrinin küçük il ve ilçeler için çok etkili bir para kazanma yöntemi olmadığını belirtmekte yarar var. Dolayısıyla bu iş fikri özellikle özellikle nüfusu yoğun bölgeler için uygun bir iş fikridir. Bu yol ile para kazanmak isteyen ev hanımlarının lezzetli ve hijyenik koşullarda hazırlanmış yemek yapmak konusunda yetenekli olması gerekiyor. Ayrıca verilen siparişlere uygun hareket etmek de bu işin diğer önemli püf noktasıdır.

Evde yemek yaparak para kazanmak için kullanabileceğiniz en etkili yollar:

evde yemek yapmak para

1. YEMEK EĞİTİMİ VERİN

Yemek konusunda yetenekliyseniz bir yemek kursu oluşturarak bu alanda kendini geliştirmek isteyenlere eğitim verebilirsiniz. Ülkemizde son dönemde birçok ebeveyn çocuklarını bu yöndeki kurslara yönlendirmektedir. Siz de bu alanda kendinizi geliştirerek; bir kurs oluşturabilir ve yemek kursu sağlayarak para kazanabilirsiniz.

Kazancınız ilk etapta düşük olsa da; zamanla bu yönde başarılı olursanız her geçen gün daha fazla ebeveyn çocuklarını sizlere yönlendirebilir.

İNCELEYİN: Kahvaltı Salonu Açmak

2. YEMEK ŞİRKETLERİNE ÇALIŞIN

Evde yemek yaparak para kazanmak için yemek şirketleri için çalışabilirsiniz. Ülkemizdeki neredeyse her ilçede bulunan yemek şirketlerine ulaşarak özellikle ev yemekleri konusunda hizmet sağlayabileceğinizi belirtebilirsiniz.

Genellikle ev yemekleri şirketleri yemekleri kendileri hazırlar. Ancak birçok zaman gelen siparişlerde ev yemekleri de talep edilebilmektedir. Bu konuda şirketler genellikle evden çalışan kadınlardan sipariş başına olacak şekilde hizmet almaktadır. Bu şirketlerin tamamına ulaşmanızı öneririz.

Yaşadığınız yerdeki yemek şirketlerini bulmak için Google Haritalar’da “toplu yemek” araması yapabilirsiniz.

3. VİDEO ÇEKİN

Son zamanlarda muhtemelen siz de sık sık yemek videoları izliyorsunuz. Youtube bu konuda harika fırsatlar sağlayan bir platformdur. Nasıl yemek yapılır hususunda videolar çekerek bunları Youtube’ye veya Tiktok, Instagram ve Facebook gibi platformlara yükleyerek para kazanabilirsiniz.

Yemek videoları çekmek tüm dünyada oldukça dikkat çekici bir para kazanma yöntemidir. Mevcut kanallara göz atarak bu konuda ilham alabilir ve nereden-nasıl başlayacağınız hakkında fikir edinebilirsiniz.

4. YEMEK TARİFİ HAZIRLAYIN

Yemek tarifleri konusunda yetenekleriniz varsa; yemek siteleri için tarif hazırlayabilirsiniz. En kısa sürede para kazandıran yöntemlerden biri olarak oldukça dikkat çekicidir. Hemen Google’de bir “yemek tarifleri” araması yaparak, bu konuda yayın yapan dergi veya internet sitelerini bulabilirsiniz. Ardından iletişim bölümünden bu konuda bilgi alın.

Genellikle video ve görsellerle desteklenen yemek tarifleri için bu platformlar 50-60 lira arasında bir ödeme yapmaktadır. Günlük 5-6 video ile aylık 10 bin liralık kazanca bile ulaşabilirsiniz.

5. YEMEK BLOGU AÇIN

Evde yemek yaparak para kazanmak konusunda ilerlemek istiyorsanız; kendinize ait bir yemek blogu da açabilirsiniz. Uzun vadeli olarak ele almanız gereken bir fikir olarak, bu alanda kendinizi geliştirerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Blog açmak kolaydır. Birkaç Youtube videosu izleyerek birkaç saat içerisinde kendi blogunuzu açabilirsiniz.

6. SOSYAL MEDYA HESABI OLUŞTURUN

Yemek konusunda yayın yapan sayısız sosyal medya hesabı var. Özellikle Instagram bu konuda harika bir takipçi kitlesine erişmek için fırsat sağlamaktadır. 100 bin takipçisi olan bir Instagram hesabının aylık 10-20 bin liraya kadar reklam alma imkanının olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Dolayısıyla bu alanda bir sayfa açarak; takipçi edinmek üzere kaliteli içerikler oluşturarak takipçi elde etmek için çalışabilirsiniz.

Bu alan oldukça rekabetçidir. Diğer kanalların önüne çıkmak için gerçekten kaliteli içeriklere ihtiyacınız olacağını belirtelim.

7. E-KİTAP OLUŞTURUN

Yemek konusunda başkalarına aktarabileceğiniz bilgileriniz varsa kolaylıkla bir e-kitap oluşturarak satışa sunabilirsiniz. Birçok yemek kitabı yazarının ilk başlangıç noktası e-kitaplardır. Bir gün kendi yemek kitabınıza sahip olmak için e-kitap ile başlamak kötü bir fikir değil. Üstelik e-kitap oluşturmak tamamen ücretsizdir ve aşağıdaki servislere yüklemek için çok fazla teknik bilgiye de ihtiyacınız olmayacak.

 • Payhip
 • Amazon Kindle
 • Blurb
 • Google E-Kitaplar
 • Tradebit
 • NookPress

İNCELEYİN: Catering Firması Kurmak

8. DOĞRUDAN YEMEK SATIN

yemek yapmak

Evde yemek yaparak para kazanmanın en basit yollarından biri de doğrudan yaptığınız yemekleri satmaktır. Ancak bunun için öncelikli olarak reklama ihtiyacınız olacak. Bir matbaaya giderek 1000 adet broşür bastırarak; yapacağınız yemekleri ve fiyatlarını belirtin. Ardından bu broşürü evinize yakın evlere ve iş yerlerine dağıtın. Belki birkaç dakika sonra, belki birkaç gün sonra telefonunuzun çalmasını bekleyin. Bu yol ile sayısız ev hanımı çok ciddi düzeyde para kazanmaktadır. Birçok insan standart yemekler yerine ev yemeklerine ilgi duymaktadır. Kendi müşteri kitlenizi bile kolaylıkla oluşturabileceğiniz bir yoldur. Para kazanmak üzere mutlaka denemenizi öneririz.

İNCELEYİN: Evde Para Kazanmak İsteyen Bayanlar İçin İş Fikirleri

9. NE KADAR KAZANDIRIR?

Evde yemek yaparak ayda 10.000 TL’ye kadar para mümkün ancak gelir düzeyi birçok faktöre bağlıdır. İşte evde yemek yapıp satmanın ne kadar kazandırabileceğine dair bazı faktörler:

 1. Müşteri talebi: Yemeklerin popülerliği ve müşteri talebi, gelir düzeyini etkiler. İlgi gören, lezzetli ve sağlıklı yemekler daha fazla talep görür.
 2. Fiyatlandırma: Yemeğin fiyatlandırması, malzeme maliyetleri, işçilik ücretleri ve diğer masraflar gibi faktörlere bağlı olarak belirlenir. Daha yüksek fiyatlar, daha yüksek kar marjları anlamına gelebilir, ancak müşteri talebini de azaltabilir.
 3. Rekabet: Yerel pazarda diğer ev yemeği hizmetleriyle rekabet etmek gereken durumlar olabilir. Bu nedenle, fiyatlandırma ve sunulan yemeklerin kalitesi önemlidir.
 4. Pazarlama: Pazarlama ve reklam stratejileri, potansiyel müşterilere ulaşmanın anahtarıdır. Sosyal medya, yerel ilanlar veya sözlü reklam yoluyla potansiyel müşterilere ulaşılabilir.
 5. Maliyetler: İşletme masrafları, yani malzemeler, ekipman, elektrik, su, temizlik ürünleri vb. gibi masraflar, kâr marjını etkileyebilir.

Tüm bu faktörler göz önünde bulundurulduğunda, evde yemek yaparak ne kadar kazanabileceğiniz önemli ölçüde değişebilir. Genellikle, bir yemek hizmeti olarak başlayan işletmeler, müşteri tabanları büyüdükçe kendilerini geliştirerek catering ve etkinlik hizmetleri de sunabilirler. Ancak, işletmenin büyümesi için zaman, sabır ve çaba gereklidir.

İNCELEYİN: Evde Nikah Şekeri Paketleme

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Evde Paketleme İşi Veren Firmalar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Butik Açmak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ücretsiz Bayilik

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın