Sahil ve Plajda Para Kazandıran 10 İş Fikri

Sahil kenarında yapılacak işler aracılığıyla kısa sürede önemli bir gelir akışı elde edebilirsiniz.

Sahil ve plajda para kazanma potansiyeli olan çok sayıda basit iş fikri bulunmaktadır. Bu iş fikirlerinin en büyük avantajları hızlı nakit dönüşümü sağlamalarıdır. Ayrıca sahil ve plajda yapılabilecek işlerin büyük bir kısmı düşük sermaye ile de gerçekleştirilebiliyor.

Siz de sahil ve plaja yakın bir bölgede yaşıyorsanız ya da hızlı para kazanmak için bu bölgelerde iş yapmak istiyorsanız; rehberimizde en yüksek potansiyel taşıyan 10 iş fikrini bulabilirsiniz.

1. BARDAK MISIR SATIŞI

Potansiyel: 8/10

Sahilde bardakta mısır satışı yapabilirsiniz. Son derece hızlı nakit dönüşümüne sahip bir iş fikridir. Bir mısır toptancısından toplu mısır almanız gerekiyor.

Mısır toptancılarından mısır aldıktan sonra toptan gıda satan işletmelerden bardakta mısır yapımı için gerekli el malzemeleri almanız gerekir. Ardından ikinci el bir seyyar mısır aracı satın alarak bu işe kolaylıkla başlayabilirsiniz.

Sahil ve plajlarda bardakta mısır talebi oldukça yüksektir. Özellikle lezzetli mısır yapabilirseniz; sabit müşteriler dahi elde edebilirsiniz. En iyi tarif için Youtube’de birkaç video izleyebilirsiniz.

2. KAMP ÇADIRI KİRALAMA

Potansiyel: 9/10

Sahillerde kamp yapmak isteyen çok sayıda turist bulabilirsiniz. Onlara kamp çadırı kiralayarak para kazanabilirsiniz.

Kamp çadırı kiralama işi için minimum 5-6 tane çadır satın almanız yeterli. Ardından uygun bir alanda bu çadırları sergileyin ve birkaç küçük “kamp çadırı kiralanır” yazısı hazırlayın ve müşteri bekleyin.

Sahillerde bu yönde bir pazar bulunuyor. Uygun fiyat seçeneği sağlayarak iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

İNCELEYİN: Tecrübe Olmadan Açılabilecek Dükkanlar

3. DENİZ BİSİKLETİ KİRALAMA

Potansiyel: 10/10

Sahil ve plajda en çok para kazandıran aktivitelerden biri de deniz bisikletidir. Siz de birkaç deniz bisikleti satın alarak kiralayabilirsiniz. Oldukça yüksek potansiyel içeren bu iş fikrine başlamak için ikinci el birkaç deniz bisikleti satın almanız gerekiyor.

Deniz bisikletleri ortalama 10 ile 15 bin lira arasında satışa sunuluyor.

Bu işe girmek için minimum 3 adet deniz bisikleti satın almanız öneriliyor. Ardından iş hacmine göre birkaç tane daha satın alabilirsiniz.

4. SPOR EĞİTİMİ

Potansiyel: 7/10

Deniz kenarında çeşitli deniz sporlarını öğrenmek isteyen çok sayıda müşteri bulabilirsiniz. Özellikle Türkiye’deki sahillerde;

 • Sörf
 • Yelken
 • Kano

Gibi sporları öğrenmek isteyenlere eğitim vererek para kazanabilirsiniz.

5. SAHİLDE YOGA VE PİLATES DERSİ

Potansiyel: 5/10

Yoga ve pilates son dönemde oldukça yoğun talep görüyor. Bu hizmeti aynı zamanda sahil ve plajlarda da sağlayarak önemli bir para kazanma fırsatı elde edebilirsiniz.

Sahil ve plajlarda yoga ve pilates dersi vermek için bu alanda deneyimli olmanız ya da deneyimli bir personel bulmanız gerekiyor.

6. PLAJ FOTOĞRAFÇILIĞI

Potansiyel: 6/10

Plaj ve sahilleri ziyaret edenler genellikle anı ölümsüzleştirmek için güzel birkaç fotoğraf çekmek ister. Onlara bu yönde bir hizmet sağlayarak para kazanabilirsiniz.

Plaj fotoğrafçılığı konusunda kendinizi geliştirerek kısa sürede hızlı nakit para kazanabilirsiniz. Ortalama olarak her fotoğraf için 50 TL para kazanabilirsiniz. Bu da günlük kolaylıkla elde edebileceğiniz 50, 100 müşteri ile önemli bir gelire ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Plaj fotoğrafçılığı için kaliteli bir profesyonel fotoğraf makinesine ihtiyacınız olacak. Bu tür bir fotoğraf makinesi ortalama 20 ile 30 bin lira arasında satılıyor.

7. YİYECEK – İÇECEK SATIŞI

Potansiyel: 9/10

Sahilde yiyecek ve içecek satışı en yüksek potansiyeli taşıyan iş fikirlerinden biridir. Sahilde düşük sermaye ile hızlı para kazanmak için yiyecek ve içecek satışı yapabilirsiniz.

Sahilde ve plajda en çok satılan yiyecek ve içecekler:

 • Su
 • Kola
 • Meyve suyu
 • Tost
 • Dondurma
 • Gözleme
 • Tost
 • Sandviç
 • Meyve

İNCELEYİN: Ne İş Yapabilirim?

8. ŞEZLONG VE ŞEMSİYE KİRALAMA

Potansiyel: 10/10

Plajda en çok ihtiyaç duyulan 2 ürün şezlong ve şemsiyedir. Siz de sahil ve plajları ziyaret eden kişilere yönelik bir şezlong ve şemsiye kiralama hizmeti vermek üzere kiralama işi kurabilirsiniz.

Son derece basit ve hızlı para kazandıran bir iş fikridir. Bu işe giriş yapmak için yaklaşık 15 bin liralık sermayeye ihtiyacınız olması yeterlidir.

9. PLAJ OYUNCAKLARI VE YÜZME EKİPMANLARI SATIŞI

Potansiyel: 8/10

Plajda ticaret yapmak için en iyi ürünler ise plaj oyuncakları ve yüzme ekipmanlarıdır. Ziyaretçiler bu tür bölgelerde ihtiyaç duyduğu ürünler için yüksek fiyat ödemeye daha fazla isteklidir. Dolayısıyla birkaç satışla bile önemli bir kazanç sağlama fırsatına sahip olacaksınız.

Sahil ve plajlarda en çok satılan ürünler:

 • Plaj topu
 • Kum havuzu setleri
 • Uçan diskler
 • Güneş gözlüğü
 • Plaj havlusu
 • Şapka
 • Şort

10. AÇIK HAVA SİNEMASI

Plajda özellikle akşam saatlerinde hizmet vermek üzere bir açık hava sineması hizmeti verebilirsiniz. Bir film şirketi ile temasa geçerek ucuza birkaç film lisansı aldıktan sonra film gösterimini sağlamak için bir perde ve yansıtma cihazına ihtiyacınız olacak.

Plajlardaki açık hava sinemalarına giriş ücreti 100 liradan başlıyor.

Yoğun sahil ve plajlarda oldukça yüksek para kazandıran iş fikirleri arasında yer almaktadır. İşe başlamak için minimum sermaye gereksinimi 150 bin liradır.

İNCELEYİN: Farklı İş Fikirleri

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Sahil ve Plajda Para Kazandıran 10 İş Fikri” üzerine 2 yorum

 1. Merhaba, ben plajda iş yapmak istiyorum aklıma içecek satışı geldi bunu yapmak maliyetlimi yardımcı olabilir misiniz.

  Yanıtla

Yorum yapın