Evde El İşi Yapıp Satmak ile Aylık 11.000 TL Kazanın

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

El işi yapıp satmak son dönemin karlı ve potansiyeli yüksek olan ek iş fikirleri arasında yer almaktadır.

Evde el işi ürünleri yapıp satarak evde ek iş yapabilir ve para kazanabilirsiniz. Kazanç fırsatı son derece yüksek olan bu iş fikrine yönelerek hane halkı gelirinizi büyük oranda artırabilirsiniz.

Evde el işi ürünleri yapıp satmak son derece basit ve para kazandıran bir iş fikri olarak karşımıza çıkıyor. Rehberdeki adımları izleyerek siz de evde el işi yaparak para kazanabilirsiniz.

Türkiye’de özellikle kadınlar tarafından en çok sevilen hobiler arasında elişi ürünleri bulunmaktadır. Elişi ürünleri yeni neslin son derece uzak kaldığı bir alan olması nedeniyle artık ticari bir ürüne dönüşmeye başladı. Dolayısıyla el işi konusunda kendinizi geliştirerek üretimi azalan ancak satışı artan bu alanda para kazanmaya başlayabilirsiniz.

El işi üretimi nasıl yapılır ve nasıl satılarak para kazanılır sorularınıza ise yanıtlar verelim…

ÖNCELİKLE EL İŞİ ÖĞRENİN

el işi

El işi konusunda iyi bir deneyime ve tecrübeye sahipseniz bu adımı atlayabilirsiniz. Ancak el işi konusunda becerileriniz yoksa; bu durumda el işi yapmak hususunda deneyim elde etmeniz gerekir.

El işini öğrenmenin 3 spesifik yolu bulunmaktadır.

Bunlardan birini kullanarak kendinizi el işi konusunda daha profesyonel bir seviyeye ulaştırabilirsiniz. Önemli olan yeni ve trend el işi ürünlerini ortaya çıkartabilecek kadar maharetli olmaktır.

1. Başkasından Öğrenin

El işini başkasından öğrenmek en çok tercih edilen yollardan biridir. El işi konusunda bir arkadaşınız, akrabanız veya komşunuz iyi bir seviyede bulunuyorsa; kendisinden yardım isteyebilirsiniz. Birinin doğrudan size yardımcı olması son derece basit bir şekilde öğrenmenize olanak sağlayacak. Bu en çok önerdiğimiz yollardan biridir. Üstelik çok daha kısa sürede ilerlemenizi hızlandırma şansına da sahip olacaksınız. Konu el işi olduğu zaman birinden destek almak son derece kıymetli bir unsur.

2. Kendi Başınıza Öğrenin

El işi konusunda size destek verecek kimse yoksa; kendi başınıza harekete geçmeniz gerekiyor.

Youtube el işi öğrenmek konusunda harika kaynakların bulunabildiği bir alandır. Youtube’de el işi konusunda bir arama gerçekleştirerek sayısız Türkçe videoya ulaşabilirsiniz. Bu videolarda el işini öğrenmenin bütün adımlarını öğrenebilirsiniz. Biraz gayret ile elişi konusunda 3-4 ay içerisinde bir profesyonele dönüşebilirsiniz. Ayrıca bu tür videolarda dil çok önemli değil. Dolayısıyla yabancı kaynakları da sınırsız bir şekilde kullanabilirsiniz.

Youtube’nin otomatik altyazı seçeneği de bu konuda size destek olacaktır.

İNCELEYİN: Günlük 600 TL Kazandıran İşler

3. Kurslara Katılın

Ülkemizde Halk Eğitim Merkezleri aracılığıyla sıklıkla el işi öğrenmek konusunda kurslar bulunmaktadır. Bu kurslar aracılığıyla el işini profesyonel bir şekilde öğrenebilir ve eğitiminiz ardından sertifika bile alabilirsiniz.

Size en yakın Halk Eğitim Merkezleri’ne giderek buradaki el işi kursları hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca HEM’lerdeki kurslara katılan kursiyerler küçük de olsa bir ödeme almaktadır. Bu sayede hem el işini profesyonel bir şekilde öğrenecek hem para kazanacak hem de kurs alacaksınız. Dolayısıyla el işi üretip satmak istiyorsanız en çok tercih etmenizi önerdiğimiz yol HEM’lerdeki kurslardır.

İNCELEYİN: Para Kazandıran Halk Eğitim Kursları

EL İŞİ ÜRETİN

el işi yapmak

El işini başarılı bir şekilde yapmak konusunda ilerleme kaydettiyseniz artık para kazanmak için bir sonraki adıma geçmeniz gerekiyor.

İnsanların ilgi duyacağı el işi ürünlerini üretmeniz gerekiyor. Tabi ki öncelikle ihtiyacınız olacak olan malzemeleri ve ekipmanları satın almanız gerekir. El işi konusunda ilerleme kaydetmek istediğiniz bir veya birkaç ürün seçerek onlara yönelik ihtiyaçlarınızı bir tuhafiyeciden veya e-ticaret platformlarından satın alın. En ucuz ürünlere asla yönelmeyin. Çünkü edindiğiniz müşterilerin uzun vadeli olarak sizden satınalma gerçekleştirme fırsatını eliniz ile tepmeniz iyi bir fikir olmayacaktır.

El işi yapıp satmak konusunda en çok yönelenebileceğiniz ürünler:

 1. Yazma
 2. Yelek
 3. Çorap
 4. Havlu Kenarı
 5. Telefon kabı
 6. Fiskos
 7. Masa Örtüsü
 8. Bere
 9. Eldiven
 10. Kese Lifi
 11. Çanta

Ürettiğiniz ürünlerin mutlaka dikkat çekici olması gerektiğini ifade edelim. Sektörde üretici konumunda bulunan çok sayıda rakibiniz olacak. Bu nedenle farklı ürünler ortaya koyabilmek çok önemli. Ürünlerin satışının başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için buna son derece önem göstermeniz gerekiyor.

İNCELEYİN: Çeviri Yaparak Para Kazanmak

EL İŞİ NASIL SATILIR

el işi

Üretilen ürünlerden para kazanmak için elbette onları satmanız gerekecek. El işi satmak son derece kolaydır. Tek önemli olan daha önce de ifade ettiğimiz gibi ilgili ürünlerin dikkat çekici yönüdür. El işi ürünlerinizi satmak için kullanabileceğiniz çok farklı yollar var. Bunlara hep birlikte göz atalım…

1. Instagram’dan Satış

El işi yapıp satmak konusunda size en çok yardımcı olacak olan platform Instagram’dır. Bu tür ürünlerin en çok satıldığı ana platform Instagram sayfalarıdır. Üstelik bunu tamamen ücretsiz ve çok basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ürünlerinizi ortaya koyduktan sonra bunların güzelce fotoğraflarını çekin ve bir Instagram hesabı oluşturduktan sonra ürün görsellerinizi ve videolarınızı paylaşmaya başlayın. Ardından ilk etapta takipçi edinimi sağlamak için doğrudan Instagram’a veya ilgili büyük Instagram sayfalarına reklam verin. Takipçi sayınız 2-3 bini aştıktan sonra sayfa kendi kendini beslemeye başlayacaktır. Ancak ilk etapta mutlaka 4-5 bin liralık reklam bütçesine ihtiyacınız olacağını belirtelim.

İNCELEYİN: Dizi İzleyerek Para Kazanmak

2. Facebook Gruplarından Satış

Facebook’ta da el işi ürünleri ile ilgilenen milyonlarca kişi bulabilirsiniz. Facebook üzerinden EL İŞİ aramasını gerçekleştirerek en büyük ilgili grupları bulun. Ardından bu gruplara dahil olmak için istek gönderin ve kabul edildiğiniz gruplarda ürünlerinizi paylaşmaya başlayın.

Ürünleriniz ilgi çekici bir seviyede bulunuyorsa ve fiyat konusunda da rekabetçiyse; satılması için karşınıza bir engel kalmayacaktır.

3. Tuhafiyecilere Satış

El işi ürünlerinin en çok satıldığı işletmeler elbette tuhafiyecilerdir. Ülkemizin her noktasında hemen hemen her mahallede küçük-büyük tuhafiyeciler bulunmaktadır. Bu tür mağazalara bu ürünlerinizi götürerek satıştan pay şeklinde ürünlerinizi satabilirsiniz.

Unutmayın, tuhafiyeciler genellikle bu ürünleri sizden direkt satın almaz. Raflarına yerleştirirler ve satıldıkça size ödeme yaparlar. Bu nedenle farklı bir teklif ile gitmek yerine bu teklif ile gitmeniz çok daha sağlıklı sonuç almanıza olanak sağlayacaktır. Bu sistemde hem siz hem de işletme sistemi kazançlı çıkmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Tuhafiye Dükkanı Açmak

4. ETSY’den Satış

Dünyanın her noktasında el işi ürünlerinin en çok satıldığı ana platformlardan biri de Etsy’dir. Bu platforma kayıt olduktan sonra ürünlerinizi satışa koyabilirsiniz. Üstelik dünyanın her yerinden tüketicilere ulaşma fırsatınız bulunuyor. Dolayısıyla ilgi çekici bir ürünü döviz kuru kazanarak da satabiliyorsunuz.

Platformun dili İngilizce’dir. Ancak Google Chrome’nin çeviri aracını kullanarak siteyi kolaylıkla kullanabilir ve üyelik işlemleriniz ardından kendi mağazanızı kurabilirsiniz.

5. Letgo’dan Satış

İkinci el satış platformu olan Letgo’da el işi ürünlerine de rağbet son derece yüksektir. El işi ürünlerinizi tüm platformlarda satışa sunmak önemlidir. Bu nedenle ürünlerinizi ürettikten sonra bir fotoğrafını Letgo’ya da koyarak satmak üzere ilan oluşturmayı asla ihmal etmeyin.

Letgo ülkemizin her yerinde oldukça popülerdir ve başarılı bir el işi yapıp satma işleminde size oldukça fazla yardımcı olabilir.

AYRINTILAR: Letgo’dan Para Kazanmak

6. Hepsiburada, N11, Gittigidiyor, Çiçeksepeti, Trendyol vb. Pazar Yerlerinden Satış

El işi ürünlerinin tamamını aynı zamanda büyük e-ticaret pazaryerlerinde de satışa sunabilirsiniz. Bu tür platformlarda ilan açmak için sadece vergi levhasına ihtiyacınız var. Dolayısıyla bu işi profesyonel olarak yapmaya karar verirseniz ve üretiminiz de aylık 100’ün üzerine çıktıysa mutlaka bir vergi levhası çıkartın ve ilgili pazar yerlerinde bir mağaza oluşturun.

Tüm e-ticaret pazaryerlerinde mağaza açmak ücretsizdir. Aynı zamanda satış yapmadığınız takdirde hiçbir ücret ödemezsiniz. Satıştan ise yüzde 20 civarında komisyon ödemesi gerçekleştirirsiniz.

İlgili e-ticaret pazaryerlerine üye olmak son derece kolaydır. Tüm platformlarda SATICI OL bağlantısı bulunmaktadır. Bunları takip ederek kolaylıkla kendi mağazanızı açmak için girişim başlatabilirsiniz. Bu adımda sorun yaşıyorsanız aşağıdaki YORUM bölümünden bizlere sormayı ihmal etmeyin.

İLGİLİ: Az Sermayeli İşler

NE KADAR KAZANDIRIR

El işi ürünlerinde genel olarak el emeği söz konusudur. Dolayısıyla kar marjı oldukça yüksek bir sektördür. El işi ürünlerinde üretimden kar yüzde 600-700’ün üzerinde bulunmaktadır. Yani 20-25 lira maliyet ile oluşturduğunuz bir ürünü kolaylıkla 100-120 liraya satabilirsiniz. Bu nedenle para kazanma potansiyeli son derece yüksektir. Ancak el işi ürünlerini üretmek ise ciddi bir vakit isteyen bir konudur. Bu nedenle tek başınıza ilerlemek yerine bir ekip oluşturmanız çok daha sağlıklı bir yol olacaktır.

Ülkemizdeki büyük el işi satıcılarının genellikle 3-4 kişilik bir ekibi vardır ve sürekli olarak üretim yapmaktadırlar. Aynı zamanda bu tür ekipler kişiye özel sipariş de alıyor. Dolayısıyla kişiye özel siparişlerde kar marjı fırsatı çok daha yüksektir.

Ortalama olarak tek kişi ile harekete geçmeniz durumunda aylık 10-11 bin lira para kazanma fırsatınız var.

İNCELEYİN: Evde Para Kazanmak İsteyen Bayanlar İçin İş Fikirleri

İNCELEYİN: Belediyelerin Ev Hanımlarına Evde İş İmkanı

İNCELEYİN: Evde Nikah Şekeri Paketleme

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Evde Ne Yapıp Satabilirim?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Para Kazandıran Hobiler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: LC Waikiki Evlere İş

İLGİLİ: Evde Paketleme İşi Veren Firmalar

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Evde El İşi Yapıp Satmak ile Aylık 11.000 TL Kazanın” üzerine 2 yorum

Yorum yapın