Çok Kısa Sürede Öğrenilecek 15 Meslek

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Para kazanmak için kısa sürede bir meslek öğrenmek isteyenler için hazırlanan bu rehberde çok kısa sürede öğrenilebilecek 15 meslek hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kısa sürede öğrenilecek meslekler aracılığıyla iş dünyasına kendi yeteneklerinizi geliştirerek giriş yapabilirsiniz. Türkiye’de kısa sürede öğrenilecek çok sayıda meslek var. İlgili alanda kendinizi geliştirerek kısa sürede bir meslek sahibi olabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Çok kısa sürede öğrenilecek 15 meslek listemizde size uygun bir mesleği öğrenebilirsiniz. İlgili mesleklerin kısa sürede öğrenilmesi için ücretli veya ücretsiz kurs potansiyellerini kullanabilirsiniz. İlgili kurslar aracılığıyla yaklaşık 3 ile 6 ay içerisinde ilgili mesleği icra ederek para kazanabilirsiniz.

1. PHYTON PROGRAMLAMA

Udemy gibi platformlar aracılığıyla bile öğrenilebilecek bir meslek dalıdır. Programlama oldukça yüksek potansiyel içermekte olup para kazanmak isteyen girişimciler için önemli bir fırsat sağlamaktadır.

Phyton programlamayı öğrenmek için özel kurslardan da faydalanabilirsiniz. Çoğu 90 günlük kurslar aracılığıyla programlama mesleğine adım atabilirsiniz.

2. UYGULAMA GELİŞTİRME

Android ve IOS işletim sistemine sahip cep telefonlarının uygulamalarını yazmaya başlamak ister misiniz? Oldukça yüksek potansiyel içeren bir meslek dalıdır. Ülkemizde birçok uygulama geliştirme uzmanı dolar ile maaş almaktadır.

Uygulama geliştirme de çok kısa sürede öğrenilecek meslekler arasında yer almaktadır. Birçok online kurs aracılığıyla bile bu alanda kendinizi geliştirebilir ve toplamda 9 aylık sürede uygulama geliştirmek konusunda harekete geçebilirsiniz.

3. FOTOĞRAFÇILIK

En kolay öğrenilebilen mesleklerden biri de fotoğrafçılıktır. Son yıllarda özellikle dış fotoğrafçılık ile ilgilenen kişiler aylık on binlerce lira para kazanmaktadır. Artan iş talebini karşılamak için alanında yetkin fotoğrafçılara ihtiyaç duyuluyor.

Bir kurs aracılığıyla fotoğrafçılık hususunda kendinizi geliştirebilir ve gerek bir işletme kurarak gerekse de bağımsız olarak tek başınıza çalışarak bu alanda para kazanabilirsiniz.

Fotoğrafçılık alanında kendini geliştirmek ve para kazanmak isteyenlerin mutlak suretle Instagram üzerinden başarılı bir profile ihtiyacı olacaktır.

4. DRAMA EĞİTMENİ

Özellikle ilkokul ve lise öğrencileri için drama öğreticiliği yapmak üzere drama kurslarından eğitim alarak bu mesleği yapmaya başlayabilirsiniz. Özellikle 2023 yılı itibarıyla bu alandaki kurslara olan ilginin artması bekleniyor. Dolayısıyla kısa sürede öğrenilebilecek bu meslek aracılığıyla kendinizi geliştirebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İNCELEYİN: Sayısal – Sözel ve Eşit Ağırlık Bölümleri & Meslekleri

5. TASARIM

Bilgisayardan yapılabilecek bir meslek arayanlar için tasarım oldukça kolay bir şekilde öğrenilerek yapılabilecek meslekler arasında yer almaktadır. Evinizden dahi çıkmadan online kurslar aracılığıyla tasarım konusunda başlangıç seviyesine 3 ay, uzman seviyesine ise 9 ay gibi bir sürede ulaşma potansiyeliniz var. Ancak ilgili alandaki gelişiminizi artırmak için yoğun çaba göstermeniz ve sürekli tasarım işlerine odaklanmanız gerekiyor.

Tasarım konusunda başarılı olmak için uzun süreli deneyim elzemdir.

6. VOLEYBOL EĞİTMENİ

Son yıllarda yine öğrenciler arasında voleybol öğrenmek isteyenlerin sayısında bir hayli artış var. Daha bilinçli ebeveynlerdeki artışa paralel olarak bu alanda kendinizi geliştirerek bir kurs açabilir ve mesleğinizden para kazanabilirsiniz.

Özellikle voleybol konusunda eğitim verebileceğiniz bir alana sahipseniz ya da bir voleybol sahası için anlaşma düzenleyebilirseniz; para kazanmak konusunda eşsiz fırsatlarınız olacak.

7. ANİMASYON

Yine bilgisayar başında öğrenilebilecek meslekler arasında yer almaktadır. Oldukça talep gören bir iş fikri olmasına rağmen Türkiye’de bu alanda başarılı olan uzmanların sayısı bir hayli azdır. Kendinizi bu alanda geliştirerek kısa sürede bir şirket için veya freelancer olarak çalışma imkanı elde edebilirsiniz.

İNCELEYİN: Halk Eğitim Kursları

8. GAZETECİLİK

İlgili alanda üniversite programları olsa da alaylı olarak tabir edilen ve kendini bu alanda geliştiren birçok başarılı gazeteci vardır. Özel kurslar aracılığıyla da kendinizi geliştirebilme imkanınızın olduğu bir meslek dalıdır. Son yıllarda sosyal medyada başarılı olan çok sayıda gazeteci mevcut. Onlardan ilham alarak bu alanda ilerleyerek de kendinizi geliştirebilme fırsatınız var. Özellikle İngilizce bilenler için oldukça öğrenilen meslek dalları arasında bulunuyor.

9. AŞÇILIK

Bu alanda da kendinizi geliştirmeniz oldukça kolaydır. Aşçılık son yıllarda Türk Mutfağı’nın yıldızının parlaması ile birlikte oldukça önemli para kazanma fırsatları sağlamaktadır. İster kendi işletmenizi kurmak için olsun; isterseniz de başka bir işletme için çalışmak anlamında olsun aşçılık üzerinde kendinizi geliştirmeniz oldukça önemli fırsatlara ulaşmanıza imkan sağlayacaktır.

İNCELEYİN: Masa Başı İşler

10. GİTAR EĞİTMENİ

Gitar son yıllarda gençler arasında popüler olan bir müzik aletidir. Birçok müzik aletine göre daha kolay öğrenilebilen gitar konusunda deneyiminizi artırarak bu alanda bir kurs açabilirsiniz. Özellikle büyük şehirler için önerdiğimiz meslek dalları arasında yer almaktadır. Başarılı gitaristler çok önemli düzeydeki müzik organizasyonlarında da yer alma fırsatlarına sahip olabilmektedir.

11. DİKİŞ – NAKIŞ

Özellikle el yatkınları nedeniyle kadınlar tarafından çok kolay öğrenilebilen meslekler arasında bulunuyor. Tamamen ücretsiz olarak halk eğitim merkezlerindeki kurslardan bile öğrenilebiliyor. Kendi işletmenizi kurmak ya da evde imalat yaparak para kazanmak için değerlendirilmesi gereken meslek fikirlerinden biridir.

12. STİLİST

Türkiye tam anlamıyla bir tekstil ülkesidir. Bu da alanında başarılı stilistler için eşsiz fırsatların oluşmasına olanak sağlıyor. Son yıllardaki hibe programları ile ülkemizin her yanına dağılan tekstil atölyeleri aracılığıyla stilistlere olan talepte de önemli artışlar kaydediliyor. Stilistlik konusunda kendinizi geliştirerek ilgili alanda çalışma fırsatına sahip olabilirsiniz.

Stilist olmayı düşünenlerin özellikle dünya modasını yakından takip etmesi tavsiye edilmektedir.

13. ÇİNİCİLİK

Özellikle tatil bölgelerinde yaşayanların öğrenmesi gereken meslekler arasında yer alıyor. Bu bölgelerde turistler için bir çini satış dükkanı açılarak para kazanılma fırsatı bulunmaktadır. Diğer bölgeler için potansiyel taşıyan mesleklerden biri değildir. İlgili alanda verilen kursları alabilir ya da bu alanda başarılı bir uzmanın yanında staj programına katılabilirsiniz.

14. DOKUMA

Yine halk eğitim merkezleri aracılığıyla bu alanda kendinizi geliştirerek para kazanmak üzere potansiyeli yüksek bir mesleğe sahip olabilirsiniz.

15. WEB GELİŞTİRME

Kısa sürede öğrenilebilecek meslekler arasında web geliştirme de yer almaktadır. Sadece bir bilgisayara ve boş vakte sahipseniz; Udemy gibi platformlarda yer alan kurslar aracılığıyla bile web geliştirme konusunda bir uzmana dönüşebilirsiniz. Ortalama olarak yüksek ehemmiyet vererek 6 ay gibi bir sürede web geliştirme konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz.

İNCELEYİN: Geleceğin Meslekleri

İNCELEYİN: En İyi Meslekler

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın