Evde Paketleme İşi Veren Firmalar Telefon Numaraları (Aylık 10.000 TL Ek Gelir)

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Evde paketleme işi veren firmaların telefon numaraları ile iletişime geçerek evdeki boş vaktinizi paraya dönüştürebilirsiniz. Evde ek iş olarak değerlendirilen paketleme işleri aracılığıyla bir ekip kurabilir ve para kazanma potansiyelinizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Bu rehberde evde paketleme işi veren firmaların telefon numaraları da yer almaktadır.

Evde paketleme işi genellikle evinizdeki koşullarda bile basit montaj ve paketleme işlerinden oluşur. Bu işler genellikle üretim şirketleri tarafından alt yüklenici olarak verilir.

Paketleme işi yapmak isteyen kişilerin öncelikle bu işi verebilecek firmaları bulmaları gerekmektedir. Daha sonra firma tarafından verilen talimatlara uygun olarak malzemeleri hazırlayarak, ürünleri bir araya getirerek paketlemeyi yapabilirsiniz.

Evde paketleme işi için gerekli olan malzemeler genellikle firma tarafından sağlanır. Bunlar içinde koli, poşet, kutu gibi ambalaj malzemeleri, çıkartma, etiket ve benzeri küçük aksesuarlar bulunabilir.

Paketleme işinin doğru bir şeklide yapılması oldukça önemlidir. Ürünlerin hasar görmemesi veya yanlış montaj edilmesi sonrasında geri iade edilmesi nedeniyle zararlı olabilir.

Bu nedenle paketleme talimatlarına dikkatlice uymak gereklidir.

Son olarak, paketlenen ürünlerin zamanında teslim edilmesi ve fatura kesilmesi gerekmektedir. Paketleme işinin kalitesi açısından önemli olan bir diğer nokta da ürünlerin hızlı bir şekilde paketlenip teslim edilebilmesidir.

Örneğin, bir tahta kaşık üreten işletme, paketleme ihtiyacı için 10’den fazla personeli istihdam etmek zorunda kalabilir. Dolayısıyla 20 personelin maaşları, sigortaları, yemekleri, yol masrafları ve bu personeller için işletme içerisinde yer temini, ısıtma ve benzeri sorunları göz önüne aldığımızda; işletmelerin evde paketleme işi vermesinin mantığı ortaya çıkmaktadır.

Evde paketleme işi veren firmalar daha yüksek maliyetlerden sıyrılmak amacıyla sıklıkla bu yöndeki girişimlerini artırmaktadır. Ancak, evde paketleme işi ararken en çok dikkat etmeniz gereken konu ise bir ekibe sahip olmaktır. İşletmeler teker teker bireylere iş vermek yerine 5, 10 kişilik grubu olan kişilere evde paketleme işi vermektedir. Kısaca, yüzlerce kişi ile uğraşmak yerine birkaç kişi ile uğraşmak daha stratejik ve verimli olmaktadır.

İNCELEYİN: Günlük 600 TL Kazandıran İşler

NASIL EVDE PAKETLEME İŞİ BULUNUR?

Evde paketleme işi veren firmalara ulaşmak internetin varlığı ile birlikte çok daha kolaydır. Yapmanız gereken ilk hamle doğrudan paketleme ihtiyacı bulunabilecek işletmelere başvurmaktır. Ardından evde paketleme işi veren firmaların telefon numaraları aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz.

Paketleme ihtiyacı olan sektörler ve bu ürünlere yönelik bilgiler rehberin alt kısmında yer almaktadır. Bulunduğunuz ilde bu yönde üretim yapan firmaları araştırarak bu işletmelere doğrudan telefon ile erişmenizi öneririz. Paketleme ihtiyacını bu yönde sorabilir ve varsa eğer ilgili sıraya adınızı yazdırmalarını talep edebilirsiniz.

Evde paketleme işi bulmanın bir diğer yolu ise iş arama sitelerini ve sosyal medya platformlarını kullanmaktır. İş arama sitelerinde “paketleme işi” şeklinde aramalar gerçekleştirerek şehrinizde veya şehrinize yakın lokasyonlardaki evde paketleme işlerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Sosyal medya platformları da özellikle küçük atölyelerin evde paketleme işi verdiği yerlerdir. Ancak bu platformlarda çok sayıda “Dolandırıcı” da bulunmaktadır. Dolayısıyla herhangi bir kapora ödemesi talep eden her işverenin dolandırıcı olma potansiyelinin yüzde 99 olduğunu bilmenizi isteriz.

Evde paketleme işi bulamadıysanız, bu yazının alt kısmında bulunan Yorum bölümünü doldurarak da başvuruda bulunabilirsiniz. Web sitemize bu yönde gelen işleri yorum veren kişilere yönlendiriyoruz.

NE KADAR PARA KAZANIRIM?

Evde paketleme işlerinde genellikle bir sınır yoktur. Ne kadar iş yapabilirseniz o kadar iş alırsınız. Böylelikle kazancınızı belirleme kısmı tamamen size aittir. Eğer çok fazla emek ortaya koyabilirseniz çok fazla para kazanırsınız.

Ortalama olarak bir kişi 30 gün boyunca aktif bir çalışma göstererek ayda 10 bin liraya yakın para kazanabilir. Bu gelir işin niteliğine göre değişecek olsa da özellikle ekip işine ihtiyaç duyulan işlerde; ekibinize ödediğiniz para nedeniyle kazancınız azalabilir.

Şimdi evde paketleme işlerine göz atalım…

İLGİLİ: Evde El İşi Yapıp Satmak

1. PLAJ MALZEMELERİ SETİ PAKETLEME

Yaz ayları ile birlikte internette en çok satılan ürünlerden biri de plaj malzemeleri setidir. Siz de bu yönde ürün üreten işletmeler ile temasa geçerek evde paketleme işi yapabiliyorsunuz. Plaj malzemeleri seti paketleme işi yapmak oldukça kolaydır. Firma ürünleri ve paketleme aksesuarlarını gönderiyor ve istenilen sürede siz de paketlemeyi gerçekleştirerek işletmeye teslim ediyorsunuz.

Plaj setinde bulunan ürünler:

 • Plaj havlusu
 • Şemsiye
 • Güneş gözlüğü
 • Güneş kremi
 • Plaj çantası
 • Plaj sepeti
 • Plaj topları

2. YAPAY ÇİÇEK PAKETLEME

çiçek

Online alışverişin yükselen yıldızlarından biri olay yapay çiçeklerin satışı son dönemde önemli düzeyde artış gösterdi. Yapay çiçek üreten işletmeler önemli düzeyde paketleme ihtiyacına sahip. Bu işletmelere yönelik evde paketleme işlerine yönelik başvuruda bulunmak mümkün.

Özellikle yapay çiçek üreten işletmelere temasa geçerek evde ek iş fikirlerine göz atılabileceği gibi büyük çiçekçilere de başvuruda bulunmanız önerilir.

3. TAHTA KAŞIK PAKETLEME

kaşık

Covid-19 pandemisi sonrasında satışları en çok artan ürünlerden bir tanesi de tahta çay kaşıkları oldu. Hemen hemen tüm işletmelerde rastlanan tahta kaşıkları üreten işletmeler, son dönemde evde en çok paketleme işi veren firmalar arasında yer alıyor.

Eğer ilinizde bu yönde üretim yapan işletmeler bulunuyorsa doğrudan kendilerine başvuruda bulunarak evde paketleme işi verip vermediklerini sorun. Ayrıca online platformlarda yine evde kargo ile paketleme işi veren firmalardan da bu işi alabilir ve para kazanabilirsiniz.

4. KARTON BARDAK PAKETLEME

tahta kaşık

Yine Covid-19 pandemisi ile birlikte satışları çok fazla artan bir diğer ürün ise karton bardaklar oldu.

Karton bardak paketleme işi çok kolaydır. Genellikle karton bardakları üreten işletmeler, paketleme için gerekli olan kutu ve poşetleri de sizlere temin ediyor ve bunları paketlemeniz talep ediliyor.

Karton bardak paketleme işinde daha fazla gelir elde etmek için bir ekip ihtiyacınız olacağını belirtelim. Ortalama bir kişi bir günde maksimum 2 bin karton bardağı paketleyebilmektedir. Gelir artışı ve iş potansiyelinizi artırmak için günlük minimum 10 bin karton bardak paketleme hizmeti vermeniz talep ediliyor.

MUTLAKA İNCELEYİN: Evde Paketleme İş İlanları

5. SABUN PAKETLEME

sabun

Sabunlar genellikle 6’lı veya daha yüksek sayılardaki paketlerde satılmaktadır. Sabun üretim işletmelerinin birçoğu paketleme bölümüne sahip değildir. Genellikle küçük üretim atölyeleri tarafından verilen bu iş fikri ile de evde paketleme işi yaparak kazanç sağlayabilirsiniz.

Sabun paketleme işi yaparak para kazanmak için doğrudan bir işletmeden iş aramanıza da gerek yok. Hemen bir Instagram hesabı açarak kendi sabunlarınızı paketleyerek de satışa başlayabilirsiniz. Özellikle son dönemde organik sabunlara yönelik satışların önemli düzeyde arttığını ifade etmek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Para Kazandıracak 95 Youtube Kanal ve Video İçerik Fikirleri

6. MUM PAKETLEME

mum

Çok şık ve güzel mumların dekoratif amacıyla kullanıldığı bir döneme giriş yaptık. Mum paketleme işini yaparken kullanıcıların beklentilerine göre renk ve tür farklılıklarını göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Mum paketleme işi genellikle çok zor olmaması nedeniyle kazanç potansiyeli düşüktür. Gelirinizi artırmak için de bir ekip ihtiyacınız olacağını belirtmekte yarar var.

7. DAVETİYE HAZIRLAMA

davetiye

Paketleme işleri arasında en çok talep gören ve Türkiye’de en çok bulunan işlerden biri de davetiye hazırlama ve paketlemedir. Ülkemizin hemen hemen her bölgesinde kolaylıkla bulunabilmekte olan bir iş fikri olarak ön plana çıkıyor.

Düğün, nişan ve çeşitli organizasyonlar için önemli bir ihtiyaç olan davetiyelere yönelik çalışarak aylık 6 bin liradan bile fazla para kazanabilirsiniz. Çünkü davetiyelerin büyük kısmı son dönemde çok spesifik olarak üretiliyor ve bunları bir araya getirmek ve paketlemek gerçekten zaman alıcı bir işe dönüşebiliyor.

Davetiye paketleme işini en çok matbaalardan bulabilmeniz mümkün. Ayrıca fotoğrafçılarda da zaman zaman davetiye basımları gerçekleştirilebiliyor. Bu firmaların telefon numaraları ile iletişime geçerek evde paketleme işi bulabilirsiniz.

8. KINA PAKETLEME

kına

Genellikle kına gecelerinin vazgeçilmezleri olan kınalar da müşteriye sunulmadan önce paketlemeye muhtaç bir üründür. Dolayısıyla ürünün satışı öncesinde müşterinin isteğine göre paketlenmesi gerekiyor. Kına paketleme işini yaparken çok farklı istekler gelmesi nedeniyle işletmeler bu ürünleri paketleme işini genellikle evde ek iş arayan kişilere yönlendirmektedir.

Kına paketleme işinde kazanç potansiyeli yüksektir. Ortalama günlük bin adetlik bir kına paketleme işi ile aylık 6000 liralık bir gelir akışı sağlanabilir.

9. CEP TELEFONU KILIFI PAKETLEME

kılıf

Cep telefonlarının kılıfları doğrudan müşteriye satılmadan önce bir paket içerisine eklenmektedir. Eskiye nazaran cep telefonu kılıflarını küçük atölyeler de bir makine yardımı ile üretebilmektedir. Büyük firmalarda paketleme için ek makineler bulunuyor ancak küçük atölyelerde bu fırsat yok.

Cep telefonu kılıfı paketleme işini ancak küçük atölyelerden temin edebilirsiniz. Nispeten basit bir şekilde gerçekleştirilen bu iş fikrini düzenli olarak alabilir ve yıllarca bu işi yaparak para kazanabilirsiniz.

Cep telefonu kılıfı üreten firmaların telefon numaraları ile iletişime geçerek evde paketleme işi yapabilirsiniz.

10. ZIMBA MAKİNESİ

zımba

Paketleme ihtiyacı oluşturan bir ürün de zımbalardır. Kırtasiyelere satışı öncesinde paketleme ihtiyacı bulunmaktadır. Bu yönde üretim yapan işletmelere başvuruda bulunarak iş fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Evde Ne Yapıp Satabilirim?

11. ANAHTARLIK

anahtarlık

Anahtarlık üretimi neredeyse her il ve bölgede yapılan bir iştir. Başlamasının kolay olması nedeniyle çok fazla üretim tesisi bulunuyor. Ancak bu üretim tesislerinde paketleme ihtiyacı genellikle evde ek iş arayanlara sağlanıyor.

Eğer evde paketleme işi arıyorsanız anahtarlık üretim firmalarına da göz atmanızı mutlaka tavsiye ederiz. Facebook gruplarında da en çok verilen işler arasında yer alıyor.

12. DENİZ GÖZLÜĞÜ VE YÜZME PALETİ

yüzme paleti

Yaz aylarına doğru girdiğimiz bu dönemde evde paketleme işi olarak yapılabilecek en iyi iş fikirlerinden bir tanesi de deniz gözlüğü ve yüzme paletidir. Bu iki ürüne yönelik paketleme işinde de artış yaşanıyor.

Genellikle turizm bölgelerindeki birçok tesiste bulunabilen iş fikirlerinden bir tanesidir. Ve Akdeniz, Ege ve Marmara bölgelerindeki iş arayanlar için iyi bir tercihtir.

13. TARAMA FIRÇASI PAKETLEME

tarama fırçası

Kedi ve köpekler için önemli ihtiyaçlardan bir tanesi de tarama fırçalarıdır. Evcil hayvanların tarama fırçaları da genellikle 5’li veya 10’lu paketler halinde satışa sunuluyor. Bu ürüne yönelik de evde paketleme işi fırsatlarına göz atmanızı öneririz.

14. MAKET BIÇAĞI MONTAJ ve PAKETLEME

maket bıçağı

Maket bıçakları çok fazla parçanın bir araya gelirek satışa sunulduğu bir üründür. Genellikle bu ürün satılmadan önce montajı gerçekleştirilir ve güvenli bir şekilde paketlenir. Dolasıyla bu ürün için çok fazla insan gücüne ihtiyaç bulunuyor.

Bu işte çalışmak için sadece paketleme değil aynı zamanda montaj da yapmanız gerekir. Ortalama bir ürünün tüm işlemleri 2-3 dakika alabilmektedir. Zahmetli ancak diğer paketleme işlerine göre daha fazla para kazanma fırsatı sağlamaktadır.

15. GÜPÜR KESİM ve PAKETLEME

güpür kesim

Güpür dantel ve benzeri ürünlere yönelik satışların yeniden arttığı dönemde başlayabileceğiniz en iyi paketleme işlerinden bir tanesi olarak ön plana çıkıyor.

Güpür kesim ve paketleme işini yapmak için birkaç tuhafiyeci ile bile kolaylıkla anlaşabilir ve iş yapmaya başlayabilirsiniz. Moda trendlerini takip etmek kazancınızı artırabilecek bir olgudur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: LC Waikiki Evlere İş

16. TEST PARFÜMÜ DOLDURMA

parfüm

Genellikle test ve tester parfüm adı verilen parfümler; işletmelere büyük hacimlerde gönderilmekte ve küçük şişelere doldurulması üzere teslim edilmektedir. Bu paketleme ve parfümü doldurma işi de evde ek iş arayanlara verilmektedir.

Büyük hacimli şişelerden parfümleri doğru hacimde küçük şişelere doldurmanız ve satışa hazır hale getirmeniz gerekiyor.

Çok kazançlı bir iş fikridir. Aynı zamanda zahmetlidir ve işi yapmak için en az 2 kişi olmanız gerekiyor. Ayrıca çeşitli kokular ile yoğun bir şekilde karşı karşıya kalacağınızı unutmayın.

17. DONDURMA KAŞIĞI PAKETLEME

dondurma kaşığı

Yaz aylarına doğru giderken yapılabilecek paketleme işlerinden bir tanesi de dondurma kaşığı paketlemedir.

Dondurma kaşıkları büyük dondurma parçalarından istenilen düzeyde dondurmayı almak için üretilmiş bir ürün olup, üretim tesisleri genellikle büyük fabrikalara yakın lokasyonlardır. Evde paketleme işi veren firmalar için arama yaparken bu fikri de alternatif olarak değerlendirebilirsiniz.

İNCELEYİN: Dondurma Dükkanı Açmak

18. İSKAMBİL KAĞIDI PAKETLEME

iskambil kağıdı

İskambil kağıtları genellikle tek montaj hattından çıkmaktadır ve kullanıcılara sunulmadan önce belirli türler ile bir araya getirilmeleri gerekiyor.

Türkiye’de çok sevilen oyun türlerinin büyük kısmının oynandığı İskambil Kağıtları’nın paketleme işini yaparak para kazanabilirsiniz.

19. OKEY SETİ

okey

Okey ülkemizde oldukça sevilen bir oyundur. Genel olarak 101 okey için taşlar, zar, taş kutusu ve ıskartalar bir set olarak satılmaktadır. Bu setlerin oluşturulması ve paketlenmesi hizmetini sağlayarak evde ek iş ile para kazanabilirsiniz. Bu yönde üretim yapan atölyeler ile iletişime geçerek uzun vadeli olarak para kazanma fırsatına sahipsiniz.

20. OYUNCAK

oyuncak paketleme

Özellikle çok parçalı oyuncaklar için mutlak suretle paketleme ihtiyacı var. Eğer bu konuda kendinize güveniyorsanız oyuncak şirketleri ile temasa geçerek evde paketleme işi alabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

21. SÜRPRİZ HEDİYE KUTUSU

hediye kutusu

Dünyada önemli bir trend haline gelen sürpriz hediye kutuları da evde paketleme işi arayanlar için önemli bir iş kaynağına dönüşmüş durumda.

Sürpriz hediye kutuları genel olarak birine ne hediye alacağını bilmeyenler için ortaya konulmuş bir fikir. Ortalama fiyatlı bir paket alınıyor ve içerisinde o tutarlara yakın birkaç hediye çıkıyor.

Bu yönde çalışan işletmeler için bu paketleri hazırlayacak çalışanlara ihtiyaç duyuluyor. Ülkemizde bu yönde çok fazla firma olmasa da mevcut işletmelere başvuruda bulunabilir. Aynı zamanda sürpriz hediye kutusu fikrini bir iş fikri olarak da değerlendirilebilir ve sermayeniz varsa bu yönde bir fikri hayata geçirebilirsiniz.

İNCELEYİN: Evde Para Kazanmak İsteyen Bayanlar İçin İş Fikirleri

İNCELEYİN: Belediyelerin Ev Hanımlarına Evde İş İmkanı

İNCELEYİN: İŞKUR Evde İş İmkanı

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Evde Paketleme İşi Veren Firmalar Telefon Numaraları (Aylık 10.000 TL Ek Gelir)” üzerine 267 yorum

 1. Bende evde yapabileceğim bir iş istiyorum paketleme işine Elim yatkındır fakat kapora adı altında dolandırıcılar istemiyorum

  Yanıtla
 2. Merhaba evden çalışabileceğim bir iş arıyorum.Fakat diğer arkadaşların da dediği gibi internette ki paketleme işler linin cogu dolandırıcı sanırım nasıl gerçek bir iş bulabiliriz yardımcı olur musunuz

  Yanıtla

Yorum yapın