Evde Ne Yapıp Satabilirim? Evden Satılacak Karlı 81 Ürün

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Evde ne yapıp satabilirim diye düşünüyorsanız; kolaylıkla üretimini gerçekleştirerek satışına odaklanabileceğiniz çok sayıda ürünün bulunduğunu belirtelim. Evde satılacak ürünler aracılığıyla günde birkaç saatinizi ayırarak ay sonunda tatmin edici bir gelire ulaşabilirsiniz.

Evde para kazanmak için gerçekleştirilebilecek en iyi faaliyetlerden biri de üretimdir. Evde ne yapıp satabilirim sorusu etrafında dönüyorsanız; sizler için evden satılabilecek en karlı 80 ürünü araştırdık. Bu ürünleri özellikle sosyal medya başta olmak üzere çeşitli yöntemler ile tüketiciler ile buluşturabilirsiniz.

Evde satılacak en karlı 81 ürün…

Hepsi de üretimi kolay ve evde ek iş olarak değerlendirilebilir.

Doğal Turşu

Ev yapımı turşu yaparak para kazanabilirsiniz. Son dönemde sağlık endişelerinin artmasına paralel olarak turşu satışında artış yaşanırken ev yapımı turşuların satışında da artış kaydediliyor.

El yapımı Giyim

Dikiş makinesine meraklıysanız ve modaya karşı ilginiz varsa; evde yapıp satmak için en iyi seçeneklerden biri giyim ürünleridir. Satmak için kıyafetler yaparak içinizdeki moda tutkununu serbest bırakın.

Ahşap Oyuncaklar

Ahşap işçiliği ve marangozluk becerileriniz varsa, çocuklar için aranan ahşap oyuncaklar yaparak yeteneklerinizi paraya dönüştürebilirsiniz. En iyi evden satılacak karlı ürünler arasında yer almaktadır.

İNCELEYİN: İmalat Fikirleri

Çantalar

Çantaların modası asla geçmeyecek. Talep üzerine olacak şık, benzersiz el yapımı çantalar üretimine odaklanarak para kazanabilirsiniz.

Saç aksesuarları

Boncuklu saç bantlarından güzel çiçekli iğnelere kadar, yerel zanaat fuarlarında veya çevrimiçi olarak daha geniş bir kitleye satmak için çekici saç aksesuarları yapmaya başlayın.

Youtube videoları

Evde eğlenceli veya bilgilendirici videolar üreterek de bunları Youtube’ye yükleyebilir ve para kazanabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgiler için Youtube Kanal Fikirleri rehberine göz atın.

Yastıklar

Dekoratif, el yapımı yastıklar ilgiyi hiçbir zaman kaybetmez. Sadece şık bir kumaş satın alın ve aranan yastıkları dikmeye başlayın.

Sanat Eseri

Şövalenin arkasında yetenekliyseniz; satmak amacıyla tablolar ve diğer sanat eserleri yaratarak sanatsal becerilerinizi kullanın. Özellikle kişiye özel sanat ürünleri ortaya çıkarabilme becerisine sahip biri evden çok fazla para kazanma şansına sahip olacaktır. Instagram bu tür satışlar için en doğru platform.

Boncuklu Takı

İlginç, sıra dışı mücevherler dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Büyük markaların ürünlerinden ilham alarak kendi boncuklu takılarınızı üretebilir ve satışa sunabilirsiniz.

Kişiye Özel Peçeteler

Kendi evinizden müşteriler için peçeteleri özelleştirmenin keyfini çıkarın.

Köpek Maması

Evden köpek maması yaparak komşularınızı köpekleri için sağlıklı, ev yapımı lezzetler satın almaya ikna edin.

İNCELEYİN: 3-4 Bin TL ile Ne Yapılır?

Reçine Takı

Reçine takılar, sizi çevrimiçi satabileceğiniz güzel, benzersiz parçalar elde etmek için basit ve ucuz bir yoldur.

Geri Dönüştürülmüş Öğeler

Eski mobilyalar gibi öğeleri elden geçirerek bunları yeniden satışa sunabilirsiniz.

Noel Süsleri

Işıltılı süslerden şenlikli kazaklara, evden şenlikli süslemeler yapıp satarak Noel kutlayan ailelerden para kazanabilirsiniz.

Paskalya Öğeleri

Paskalya yaklaşırken, el sanatları fuarlarında veya çevrimiçi olarak satmak için dekoratif Paskalya ürünleri yapmaya başlayın.

İNCELEYİN: Günlük 600 TL Kazandıran İşler

İllüstrasyonlar

Çizim konusunda iyiyseniz, benzersiz illüstrasyonlar oluşturarak ve bunları evden satarak yeteneğinizi dolara dönüştürebilirsiniz. Özellikle Fiverr’den satış için harika bir materyal olduğunu belirtmekte yarar var.

Uygulamalar

Teknolojide ustaysanız, evden uygulamalar oluşturup satarak teknik becerilerinizden yararlanın.

Lavabo Malzemeleri

El yapımı sabunlar, şampuan, vücut losyonu ve diğer banyo malzemeleri ve güzellik ürünleri her zaman talep görmektedir ve üretimi için yalnızca birkaç temel bileşen gerektirir. Üretimine odaklanmak üzere faaliyet gösterebilir ve ciddi düzeyde para kazanabilirsiniz. Bu tür bir üretim odağında işletme kurma aşamasında KOSGEB’den de destek alabilirsiniz.

Banyo Topu

İnanılmaz derecede popüler olan bir güzellik ürünü banyo bombası ya da diğer adıyla banyo topudur. Üretimi son derece kolaydır. Birkaç Youtube videosu ile bile üretimine kolaylıkla başlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 2 Bin TL ile Nasıl Yatırım veya İş Yapılır?

Bitki Kapı

Evde bitki yetiştirmekten hoşlananlar için standart kapları daha ilgi çekici hale getirerek satışa sunabilirsiniz. Pinterest‘te harika örnekler bulabilir ve evde yapmak için harekete geçebilirsiniz.

Özelleştirilmiş Cep Telefonu Aksesuarları

Telefonlara gün geçtikçe daha fazla bağımlı hale geldikçe; insanlar telefon aksesuarlarına daha fazla ilgi göstermeye devam edecek. Özelleştirilmiş ve dikkat çekici telefon aksesuarlarını üretip satışına odaklanabilirsiniz.

Anahtarlık

Anahtarlıkların modası asla geçmez. Evde yapması çok kolay bir üründür. Ayrıca satış fırsatları da oldukça yüksektir. Instagram’da bir anahtarlık sayfası açmak bu işe girmek için oldukça iyi bir yöntem.

El Yapımı Saatler

İnsanlık saatlerden asla vazgeçmez. Dolayısıyla ister evimizde, ister iş yerimizde isterse de kolumuzda saatler bulundurmayı sürdüreceğiz. Siz de standart saatleri alarak bunları tüketiciler için daha cazip hale getirip satışa sunabilirsiniz.

Şapkalar

Havalı şapkalar üretmeyi başarabilirseniz bu pazardan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Oldukça büyük bir pazar ve son yıllarda el yapımı şapkaların satış hacmi artış gösteriyor.

Mıknatıs

Evde ne yapıp satabilirim diyenler için dikkat çekici bir ürün. Hazırlaması düşündüğünüz kadar zor değil.

Saç Uzantıları

Tahta boncuklardan kumaşlara, evden göz alıcı saç uzantıları hazırlayarak satabilirsiniz. Kadınların yoğun olarak takipçi bulunduğu sayfalara reklam vererek satışlarınızı artırabilirsiniz.

Seramik

Seramik yapma sanatında ustalaşabilir ve dikkat çekici seramik öğeler hazırlayabilirsiniz. Özellikle bahçeli evde yaşayan veya bodrum gibi bir alana sahip olanlar için önerilen bir üretim faaliyetidir.

Oyuncak Bebek

Küçük çocuklar tarafından oldukça sevilen oyuncak bebekler son dönemde yeniden moda. Özellikle çocuklarını teknolojiden uzaklaştırmak isteyen aileler plastik yerine bu tür öğelere yönelmiş durumda. El yapımı oyuncak bebekler üzerine ustalaşarak para kazanmak için harika bir ürüne sahip olabilirsiniz.

Örme Ürünler

Bebek battaniyeleri ve çocuk hırkaları gibi rahat, el yapımı örgü ürünlere her zaman talep olacaktır. Örgü şişlerinde ustaysanız hemen satmak üzere ilgi çekici ürünler ortaya çıkarmaya çalışın.

Turtalar

Turta tezgahının yanından geçerken ağız sulandıran bir turta satın almaya kim karşı koyabilir? Pasta yapma becerilerinizi geliştirin ve onları satabileceğiniz pastane gibi işletmelerle iş birliğine gidin.

Eşarplar

Kışın yün atkılardan yazın pamuklu eşarplara kadar bu popüler aksesuarın çekiciliği hiç azalmaz. Dikiş, örgü, tığ işi veya nakıştan, boş zamanlarınızda güzel eşarplar yapmaya ve satmaya başlayın.

Heykeller

Kilden ve diğer malzemelerden heykeller yaparak sanatsal ruhunuzu serbest bırakın ve bunları dünyanın dört bir yanındaki heykel meraklılarına satabilirsiniz.

Kilim

Evde ne yapıp satarak zengin olabilirim sorusunun en iyi cevaplarından biridir. El yapımı kilimler oldukça düşük maliyetlerle üretilmelerine rağmen çok yüksek fiyatlardan alıcı bulabilmektedir.

Meyve Kaseleri

Evde çömleklerden ilgi çekici meyve kaseleri yaparak çömlek yapma becerilerinizi kullanın. Kendinizi geliştirmek için harika bir fikirdir.

Perdeler

Bir dikiş makinesini kullanmayı biliyorsanız, neden evde güzel perdeler yapmıyorsunuz?

Batik Tişörtler

Canlı renkler ve cesur desenlere sahip batik tişörtler de son dönemde ciddi satış rakamlarına ulaştı. Satışa sunmak üzere batik tişört hazırlamak düşündüğünüz kadar spesifik bir süreç değildir.

Kekler

Lezzetli keklere direnmek zordur. Bu konuda yeteneğiniz varsa neden evde kendi kek satış işinizi başlatmıyorsunuz?

Çevrimiçi Kurslar

Çevrimiçi kurslar çok talep görüyor. İnsanlara aktarabileceğiniz bir

Resim Çerçeveleri

Resim çerçeveleri yapmak kolay ve ucuzdur ve insanların en değerli fotoğraflarını koymak için her zaman satın almak istedikleri bir şeydir. Dolayısıyla evde resim çerçevesi yaparak para kazanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Evde El İşi Yapıp Satmak ile Aylık 5000 TL Kazanın

Tatlı

El yapımı tatlılara olan talep sağlık endişelerinin artmasına bağlı olarak yükseliş gösteriyor. Lezzetli tatlılar bağımlılık yapar. Düzenli müşteri edinimi için harika bir seçenek.

Kağıt Fenerler

Kağıt fenerler, kreşlerde ve yatak odalarında harika görünürüyor; evden yapmak ve satmak için oldukça kolay.

Sabunlar

Dekoratif ve şık kil sabunluklar yapın ve bunları zanaat fuarlarında veya evden çevrimiçi olarak satın.

Lastik Pullar

Talebin sizi oldukça şaşırtabileceği bir üründür. Hazırlamak oldukça kolay. Sadece kauçuğa ihtiyacınız var.

İNCELEYİN: Ebebek Bayilik

Fotoğraflar

Ev tabanlı fotoğraf stüdyoları kurmak zor değildir, bu nedenle yetenekli bir fotoğrafçıysanız; bir ev stüdyosuna sahip olarak insanlara fotoğraflar konusunda hizmet sağlayabilirsiniz. Fotoğraf düzenleme konusunda mutlaka kendinizi geliştirmeniz gerekecektir.

Süsler

Ev, araç ve çeşitli günler için gerekli süsleri üretebilirsiniz. Özellikle kişiye özel tasarımlara yönelik ilginin daha fazla olduğunu belirtmekte yarar var.

Ahşap Mobilya

Yerel fuarlarda veya doğrudan mobilyacılara ya da çevrimiçi olarak satmak için harika ahşap mobilya ürünleri yapabilirsiniz. Evde yapıp satarak harika kazançlar elde edebileceğiniz bir iş fikridir.

El Ciltli Kitaplar

El ile ciltlenmiş kitaplara yönelik de ilgi önemli düzeyde artış gösteriyor. Bu konuda kendinizi geliştirerek sektörden para kazanabilirsiniz.

Evcil Hayvanlar için Oyuncaklar

İnsanlar evcil hayvanlarını şımartmayı severler, öyleyse neden evde evcil hayvanlar için oyuncaklar yaparak bundan para kazanmak üzere harekete geçmiyorsunuz.

e-kılavuzlar

Bir şeyin nasıl kullanıldığına dair kılavuzlar hazırlayarak özellikle online platformlardan bunları satışa sunabilirsiniz.

Ev Yapımı Kurabiyeler

Kurabiye yapmaktan hoşlanıyorsanız pastaneler, cafeler veya doğrudan son tüketicilere ulaşarak bunları paraya dönüştürebilirsiniz. Kimse lezzetli ve hijyenik bir el yapımı kurabiyeye hayır demez.

Düzenleme

Evden elbiseler, takım elbiseler, ceketler, perdeler ve diğer kumaş eşyalarda düzenleme yaparak para kazanabilirsiniz. Terzilik konusunda iyiseniz veya bu konuda kendinizi geliştirmek isterseniz para kazanabilirsiniz.

Ekmek

Ekmek yapmak oldukça kolay bir süreç. Sanayi ürünleri yerine insanlar el yapımı ekmeklere daha fazla güveniyor. Dolayısıyla sağlık endişelerinin arttığı bir ortamda önerilir.

Sanat Eseri Baskıları

Sanat eserinin en güzel yanı, ana kopyayı tamamladıktan sonra kopyaların çıktısını alabilmeniz ve orijinalden gelir elde etmeye devam edebilmenizdir. Dolayısıyla sahip olduğunuz telif hakkının tadını çıkarın.

Bebek Giysileri

Sevimli örgü hırkalardan tığ işi bebek bonelerine kadar muhteşem bebek kıyafetleri her zaman yüksek talep görecektir.

Dekoratif Çelenkler

Kendinizi geliştirebilirseniz satmak için dekoratif çelenkler yapmaya başlayabilirsiniz. Çiçekçiler ile anlaşmanızı öneririz. Onlar üzerinden komisyon usulü çalışabilirsiniz.

Dokuma Sepetler

Evden güzel dokuma sepetler yapıp satabilirsiniz. Özellikle yeni evlenenler tarafından oldukça talep görmektedir.

Oyma Ahşaptan Yapılan Ürünler

Evden ahşaptan oyulmuş ürünler yapıp satarak para kazanabilirsiniz. Bu iş elbette belirli oranda yetenek isteyen bir konu. Dolayısıyla öncelikle kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Ülkemizin her noktasında Halk Eğitim Merkezleri bulunmaktadır. Burada genellikle ahşap oyma konusunda da kursları bulabilirsiniz. Bu kurslar tamamen ücretsiz oluyor hatta kursiyerlere küçük de olsa ücret de ödeniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Evde Paketleme İş İlanları Bulmanın En Kolay 6 Yolu

El Fenerleri

Yapması son derece kolaydır. Ev ve iş yerleri için çok yoğun kullanılan bir dekoratif ürün. Son dönemde ciddi düzeyde moda oldu. Özellikle Instagram’da bu yönde satış yapan sayfalardan izlendiği kadarıyla satış hacmi oldukça yüksek.

Bebek Giyim

Oyuncak bebek koleksiyoncuları her zaman sevimli koleksiyonlarını giydirmek isteyeceklerdir. Yaratıcı bir terziyseniz, neden bebekler için kıyafet yapmıyorsunuz?

Bloglar

İnsanlara aktarmak konusunda yeteneğinizin olduğu bir konu varsa; bunu bir blog yardımı ile çevrimiçi ortamda sunabilirsiniz. Bloglar, reklam servisleri aracılığıyla para kazanabilmektedir. Önemli olan ziyaretçi çekebilmekten geçiyor. Bunun için de insanların internette aradığı konularda içeriklere ihtiyacınız olacak.

Evcil Hayvan Aksesuarları

İnsanların sevgili evcil hayvanları için hoş aksesuarlar üretebilirsiniz. Türkiye’de de son dönemde evcil hayvan sektöründe ciddi yükselişler yaşanıyor. Bu nedenle sektörün yükselişinden faydalanmak için en doğru zamanlardan geçiyoruz.

Plaj Battaniyeleri

Plaj tatiline giden tüketicilere satmak için parlak ve renkli plaj battaniyeleri yapabilirsiniz. Özellikle plaj bölgelerinde yaşayan kişiler için evde yapıp satarak para kazanmak için en iyi ürünler arasında bulunuyor.

Tayt

Tayt üretimi nispeten zordur. Ancak eğer sermayeniz varsa 120 bin liralık makineden alarak evinizde tayt üretimi yapabilirsiniz. 14 – 30 yaş aralığındaki kızlar için ilgi çekici ve parlak renklere sahip taytlar ilgi çekecektir.

Video Oyunları

Bağımsız bir video oyunu geliştiricisi olabilirsiniz. Çok zor bir sektör olmasına rağmen bu alanda kendini geliştiren birinin uzun yıllar bu sektör aracılığıyla ciddi düzeyde para kazanma imkanı vardır. Özellikle bir ajans için çalışabilir veya kendi ekibinizi kurarak oyununuzu geliştirmek üzere harekete geçebilirsiniz.

Kumaş Boyama

Kendi ev tabanlı kumaş boyama işinizi başlatabilirsiniz. Yapması son derece kolaydır. Sektör çok büyük olmasa da bu alanda genellikle pek bir rakip ile de karşılaşmazsınız.

Papyonlar

Güzel kumaşlardan yapılmış olağanüstü benzersiz papyonlar oluşturun ve bunları yerel pazarlarda veya çevrimiçi olarak satın.

Arkadaşlık Bileklikleri

Şık ve rengarenk dostluk bilekliklerinin modası hiç geçmiyor. Evden yapımı ve satışı oldukça kolay.

Dekoratif Camlar

Sevilen birine benzersiz bir mesaj veren boyalı camlar yoğun talep görüyor. Evde satmak üzere dekoratif camlar üretimine odaklanabilirsiniz. Oldukça karlı bir üründür. El yapımı olması hasebiyle yüksek fiyatlardan alıcı bulabilmektedir.

Teraryumlar

Teraryumlar, popülaritesi artan ev dekoru ürünüdür. Trendyol, Hepsiburada, Amazon ve N11’de satış rakamları oldukça yüksektir. Teraryum üretimi yaparak bu tür platformlarda mağaza açarak satışa sunabilirsiniz.

Kanvas Tablolar

Bir kanvas baskı hizmeti sağlayın ve kanvas ürünlerinizi kendi evinizden satın.

Bez Çantalar

Bez çanta üretimini yapabilirsiniz. Oldukça kolay bir şekilde üretilebilen bu ürünler poşetlerin paralı olması sonrasında oldukça popüler oldu.

Kemerler

Kemerler en temel moda aksesuarları arasında bulunmaktadır. Oldukça yoğun bir kullanım alanına sahip olmaları nedeniyle şık ürünlere kolaylıkla alıcı bulabilirsiniz.

Parfüm

Güzel ve ilgi çekici parfümler için kendi müşteri kitlenizi bile oluşturabilirsiniz. Bu konuda elbette yeteneğe ihtiyacınız olacak. Kimya konusunda maharetli insanlara mutlaka önerilir.

Bahçe Süsleri

Kazançlı bir iş fikridir. Evden başlatmak için de oldukça kolaydır. Şık bahçe süslerini üretebilirsiniz. Bu yönde satış yapan mağazalara satış başına kar usulü ile çalışabilirsiniz.

Ofis Ekipmanları

Dosyaları saklamak için kalemlikler veya dekoratif kutular olsun, el yapımı ofis ekipmanlarının yapımı ve satışı kolaydır. Özellikle Instagram’da bu yönde bir çalışma gösterebilirsiniz. Oldukça önerilen bir iş fikri olarak ön plana çıkmaktadır. Kesinlikle bu yönde çalışmanız önerilir.

Kişisel Süslü Bardaklar

Sipariş usulü çalışmak üzere bir kişisel süslü bardak üretimi işi başlatabilirsiniz.

Bardak Altlıkları

Evde benzersiz tasarımlı bardak altlıkları yaparak para kazanabilirsiniz.

Sabun Kalıpları

Sabun yapmak zor değildir. Kendi sabun işinizi başlatmak üzere bir faaliyete başlayabilirsiniz.

Elbise Askıları

Para kazanmak için için göz alıcı, dekoratif elbise askıları yapın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Evde Paketleme İşi Veren Firmalar

İNCELEYİN: Evde Nikah Şekeri Paketleme

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Evde Ne Yapıp Satabilirim? Evden Satılacak Karlı 81 Ürün” üzerine bir yorum

Yorum yapın