Kadınlar İçin Zengin Eden 11 İş Fikirleri

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Kadınlar için en iyi iş fikirleri rehberi.

Bir ülkenin gelişimi o ülkedeki kadınların iş hayatına katılımı ile doğru orantılıdır. Bugün dünyanın en gelişmiş ekonomileri aynı zamanda kadınlar için en iyi girişimcilik ortamlarına sahiptir. Türkiye ise kadın girişimcilik endeksinde 8 puan ile en düşük kadın girişimcilik oranlarına sahip ülkeler arasında yer almaktadır.

Daha güçlü bir Türkiye için daha fazla kadın girişimciye ihtiyaç var.

Bu sebeple Süper İş Fikirleri olarak, kadın girişimciliği desteklemek için kadınlara yönelik harika iş fikirlerini incelemeye devam ediyoruz.

Bu rehberde kadınları zengin eden iyi 11 iş fikrini listeledik. Rehberde yer alan tüm iş fikirleri size uygun olmayabilir. Kendinize yönelik en iyi iş fikrini seçmek için deneyimlerinizi, tecrübeli olduğunuz sektörleri, iş için ayırabileceğiniz mesai süresini, sermaye düzeyinizi ve kendi girişimcilik özelliklerinizi göz önünde bulundurmanız önerilir.

1. YOGA VE PİLATES SALONU

yoga-pilates (7)

Kadınlar için yapılabilecek en iyi iş fikirlerinden biri de yoga ve pilates salonu açmaktır. Müşteri portföyü genellikle kadınlardan oluşması hasebiyle sektörde büyük oranda kadın hakimiyeti bulunuyor.

Sektöre giriş yapmak isteyenler Yoga ve Pilates Salonu Açmak rehberinden detaylı bilgi alabilmektedir.

2. CAFE & PASTANE

cafe

Türkiye’de cafe ve pastane sektörünün büyük bir kısmı kadın girişimciler tarafından yönetilmektedir. Kadınlar tarafından en çok talep gören sektörlerin başında olan cafe ve pastane sektöründe yatırımlar kısa vadeli amorti süresine sahiptir.

Cafe odaklı bir pastane kurmak 2023 yılı içerisinde kolay başlanabilen iş fikirleri arasında yer alıyor.

Sektöre giriş yapmak istiyorsanız; sermaye düzeyine göre cafe açmak, butik cafe açmak ve bayilik veren cafe firmaları rehberlerini incelemenizi öneririz. En düşük sermaye gereksinimi butik cafe işletmelerinde bulunuyor.

3. FOTOĞRAFÇILIK

fotoğrafçı

Son yıllarda aralarında Türkiye’nin olduğu birçok ülkede fotoğrafçılık sektöründe ciddi bir büyüme kaydediliyor. Fotoğrafçılık genel olarak müşteriler için özel günlerde fotoğraf hizmeti sağlamayı içeriyor.

Fotoğrafçılık hizmetlerinde kadın oranı gittikçe artan ülkemizde; sektördeki fırsatları değerlendirmek için bir fotoğraf işletmesi kurulabilir. Genel olarak özel gün ve etkinlikler için sağlanan bu hizmetin karlılık oranı oldukça yüksektir.

Sektöre giriş yapmak isteyenlerin şu türdeki fotoğrafçılık hizmetlerine ağırlık vermesi tavsiye edilir:

  • Düğün fotoğrafçılığı
  • Bebek fotoğrafçılığı
  • Doğum fotoğrafçılığı
  • Moda fotoğrafçılığı

İNCELEYİN: Kuaför Açmak

4. DANS KURSU

DANS KURSU

Kadınlar için zengin eden iş fikirlerinden biri de dans kursu açmaktır. Kadınlar arasında daha popüler olan bu iş fikri son dönemde ülkemizde de önemli bir endüstriye dönüştü. Özellikle düğünlerinde ilk danslarını yapmak isteyen çiftler tarafından yoğun ilgi gören bu kurslarda işin karlılık düzeyi oldukça yüksektir.

Sektördeki işletmeler her 10.000 TL yatırım için aylık 3.000 TL para kazanma potansiyeline sahiptir.

Dolayısıyla 3-4 aylık bir amorti süresine sahip olan bu işletmeler, kadınlar için cazip iş fikirleri arasında yer almaktadır.

2023 yılı itibarıyla bir dans kursu açmanın ortalama başlangıç maliyeti 400.000 TL’dir. Butik olarak daha dar kapsamlı bir işletme açmak isteyenler ise 200.000 TL yatırım ile işe koyulabilir.

5. TAKI MARKASI OLUŞTURMA

TAKI MARKASI OLUŞTURMA

2023 yılında Türkiye’de kadınlar arasında en çok para kazanan kişiler genellikle kendi giyim ya da takı markalarına sahiptir. İyi bir tasarımcı ekibi kurabilecek olan ya da kendi tasarımlarına güvenen kadınlar tarafından tercih edilmesi gereken bu iş fikrinde çok yüksek gelir fırsatları bulunmaktadır.

Takı markası oluşturmak elbette zordur. Bu işte en büyük problem reklam ve pazarlama çalışmaları için yüksek bütçe gereksinimidir. Sektöre yeni girmek isteyen bir kadın girişimcinin ilk etapta 2 milyon liralık yatırım sermayesine ihtiyacı var.

Reklam ve pazarlama için en çok tavsiye edilen yol ise, Instagram ve Tiktok’ta bulunan fenomenler üzerinden gerçekleştirilen viral pazarlama çalışmalarıdır.

AYRICA İNCELEYİN: Takı Dükkanı Açmak

6. ÇİÇEKÇİ AÇMAK

ÇİÇEKÇİ AÇMAK

Kadınlar tarafından en çok tercih edilen ve para kazandıran iş fikirlerinden biri de çiçekçi açmaktır. Başta büyükşehirler olmak üzere ülkemizin her yanında potansiyel içeren iş fikirlerinden biridir.

Kadın çiçekçilere olan talep artarken sektöre girmek isteyenleri yaklaşık 500.000 liralık yatırım sermayesi sorunu bekliyor. Butik olarak bir çiçekçi açmak isteyen kadınlar ise 200.000 TL yatırım ile başlangıç gerçekleştirebilir.

Sektöre girmek isteyen kadınların özellikle e-ticaret platformlarında bulunması ve Çiçek Sepeti gibi pazar yerlerinde de satış gerçekleştirmesi tavsiye edilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Çiçekçi Açmak

7. DİYET KLİNİĞİ

DİYET KLİNİĞİ

Düşük sermayeye sahip bir işletme kurarak zengin olmak isteyen kadınlar için önerilen iş fikirlerinden biri de diyet kliniğidir.

Diyetisyen kliniği açmak için en önemli ihtiyaç bir diyetisyen istihdam etmektir. Diyetisyen lisansı olmadan bu klinikleri açamazsınız. Dolayısıyla diyetisyen bir ortak bularak ya da bir diyetisyen istihdam ederek son dönemde yoğun talep gören bu işletmelerden birini açabilirsiniz.

Obezite oranı gün geçtikçe artan Türkiye’de yapılabilecek en iyi hizmet odaklı iş fikirlerinden biridir. Üstelik bu tür merkezlerde beklenin aksine başlangıç sermayesi düşüktür. Genel olarak özel tartı aletleri dışında herhangi bir ciddi ihtiyaç bulunmuyor. Küçük bir ofis kurulumu ile işletme için her şey hazırdır.

8. HALKLA İLİŞKİLER AJANSI

HALKLA İLİŞKİLER AJANSI

PR ajansı olarak da adlandırılan halkla ilişkiler ajansları genellikle gelişmekte olan ülkelerde güçlü büyüme performanslarına sahiptir. Ekonomisi hızla artan Türkiye’de de bir PR Ajansı açmak uzun vadeli olarak karlı ve büyüyen bir sektörde olma fırsatı sağlamaktadır.

Kadınlar için iş fikirleri rehberimizin yüksek büyüme performansı sağlayan iş fikirleri arasında yer almaktadır.

Son dönemde kadınlar tarafından daha fazla talep gören bu sektörde yer almak için güçlü ikili ilişkiler becerisine ve yaratıcı reklam çalışmaları üretebilecek bir ekibe sahip olunması gerekir.

9. ÇAĞRI MERKEZİ İŞLETMESİ

çağrı merkezi

Hızla artan online varlık ve daha iyi kurumsal müşteri ilişkilerine olan talep nedeniyle çağrı merkezi artık işletmeler için olmazsa olmazdır. Çağrı merkezleri genellikle işletmelerin telefon numaralarının yönlendirildiği ve burada konu ile ilgili eğitimli personeller ile yanıtlandığı yerlerdir.

Çağrı merkezi işletmeleri 10, 50, 100 veya çok daha fazla personele sahip olabiliyor.

Siz de bir kadın girişimci olarak hızla büyüyen bu sektörde, işletmelere yönelik hizmet sağlayan bir çağrı merkezi işletmesi kurabilirsiniz.

Sektörün en büyük avantajlarından biri gün be gün büyüme kapasitesini artırma imkanıdır. İlk etapta birkaç personel ile başlayabilen bir işletmeyi zamanla gelen iş hacmine göre büyütebilirsiniz.

10. SESLENDİRME HİZMETLERİ

SESLENDİRME HİZMETLERİ

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de seslendirme hizmetlerine olan talep önemli düzeyde artıyor.

Video ve ses dokümanları ile zenginleştirilmiş sistemlerdeki artış sebebiyle bir seslendirme hizmeti sağlayan işletme kurabilirsiniz.

Seslendirme hizmeti sağlamak için başarılı seslendirme sanatçılarına ihtiyacınız olacak. Sektörde henüz personel maaşları çok yüksek değil. Dolayısıyla alanında başarılı personelleri istihdam etmek için iyi bir zamandan geçiyoruz.

11. TUHAFİYE DÜKKANI

tuhafiye mağaza

Çok daha düşük sermayeli bir iş fikri arayanlar için tuhafiye dükkanı açmak iyi bir seçenek olabilir. Son derece düşük sermayeler ile kurulabilen bu işletmelerde gelir potansiyeli de ne yazık ki düşüktür. Zengin edecek bir iş fikri arayanlar için çok cazip seçenekler sağlamasa da kısa süreli büyüme fırsatları ile birkaç işletme açmak üzere hedeflerinizi ilk günden belirleyebilirsiniz.

Sektöre girmek isteyenler Tuhafiye Dükkanı Açmak rehberine göz atabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Sahil ve Plajda Para Kazandıran İşler

İNCELEYİN: Mesleğim Yok Ne İş Yapabilirim

İNCELEYİN: Ebebek Bayilik

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın