2024’te Öne Çıkacak Muhteşem Karlı 13 İş Fikirleri

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

2024 yılına yönelik iş fikirleri araştırması gerçekleştiren girişimci ve yatırımcılar planlamalarını şimdiden yapmak için çalışma göstermelidir.

Bu rehberde 2024 yılında öne çıkması beklenen muhteşem iş fikirleri için ayrıntılı bir araştırma gerçekleştirdik. Rehberdeki iş fikirlerinin yüksek potansiyel ile 2024 yılında karlı iş fikirleri arasında yer alması bekleniyor.

2024’te ne iş yapılır sorusuna yanıt arayan girişimci ve yatırımcılar için üstün performans göstermesi beklenen 13 iş fikri…

1. BEBEK GİYİM MAĞAZASI

bebek giyim

Son yıllarda doğurganlık hızı azalan Türkiye’de bebeklere yönelik harcamalar ile önemli düzeyde artış kaydediyor. Bebek giyim sektöründe üstün performans aynı zamanda muhteşem karlılığı da beraberinde getirdi.

Bebek giyim sektörünün benzer perakende sektörlerine göre 2024 yılında daha fazla büyüme performansı göstermesi bekleniyor. Özellikle AVM ve müşteri potansiyelinin yüksek olduğu cadde mağazaları bu iş için uygun seçeneklerdir.

2. OTEL

otel

Türk Lirası’nda yaşanan tarihi erime nedeniyle turistler için adeta bir cennete dönüşen Türkiye’de yapılabilecek en muhteşem iş fikirlerinden biri de otelciliktir. 2024 yılında da turist rekoru kırması beklenen Türkiye’de girişimci ve yatırımcılar için eşsiz fırsatlar barındıran sektörün en büyük dezavantajlarından biri yüksek sermaye talebi içermesidir.

Ortalama 40 milyon liralık sermayesi bulunan girişimciler için uygun bir iş fikridir.

Turizm sektörünün gözbebekleri olan otellerin performansı 2023 yılında rekor büyüme kaydetti. 2024 yılında da sektörde ciddi bir yükseliş beklentisi bulunuyor. Özellikle döviz kurlarına göre cazip olan Türk Lirası sebebiyle turist potansiyelinde artış sürecektir.

3. KARGO ŞUBESİ

kargo

E-ticaretin hızla arttığı Türkiye’de yapılabilecek en karlı iş fikirlerinden biri de kargo şubesi açmaktır. Hızla büyüyen sektörde yer alan işletmeler 2023 yılında önemli bir gelire imza attı. Sektör özellikle büyük e-ticaret pazaryerlerinden gelen siparişler ile büyüme kaydediyor.

Kargo şubesi açmak bu büyüme performansının bir parçası olma fırsatı sağlıyor. Sektörde kargo bayilik veren firmaların sayısı da hızla artarken; düşük sermayelere sahip olan girişimciler bu süreçten faydalanabilir.

4. YEMEK TESLİMATI

yemek teslimatı

TÜrkiye genelinde Yemeksepeti, Getir, Trendyol gibi firmaların yemek teslimatı uygulamalarının büyüme performansı 2023’te tahminlerin üzerinde gerçekleşti. Yeni oyuncular tarafından da test edilen sektöre giren her yeni şirket sektörün performansına katkı sağlıyor.

Son dönemde yemek teslimatı işine yönelik ilgi artışının 2024’te de sürmesini bekliyoruz. Harika bir iş kurmak isteyenler için yemek teslimatı işletmesi önemli bir fikir olarak değerlendirilmelidir.

Sektöre giriş yapmak şu aşamada ulusal bazda çok yüksek sermaye talebi içeriyor. Ancak yerel bazda bir işletme kurmak için 400 bin lira sermaye, başlangıç için yeterlidir.

5. e-TİCARET

e-ticaret

Türkiye’de internet kullanımı halen Avrupa ortalamalarının altında seyrediyor. Ancak yıllara göre makas gittikçe daralıyor. Bu sebeple e-ticaret potansiyeli halen istenilen düzeyde değil. 2024 yılında internet kullanımındaki artış ve tüketici alışkanlıklarındaki değişiklikler ile e-ticaret sektöründe de ciddi bir büyüme performansı bulunuyor.

E-ticaret sektörüne girmek için girişimci ve yatırımcıların birçok farklı seçeneği bulunuyor. Bunlar arasında;

6. SAĞLIK KABİNİ

sağlık kabini

Maalesef Türkiye’de sağlık sektörü büyük sorunlar altında bulunuyor. Vatandaşların sağlık erişimi hızla düşüş gösteriyor. Bu sebeple yereldeki sağlık işletmelerine olan talepte artış kaydediliyor.

Sağlık kabini açmak 2024 yılında yapılabilecek en karlı sağlık iş fikirleri arasında yer almaktadır.

Düşük sermaye talep eden bu iş fikrinde birçok standardı karşılamak gerekiyor. Sağlık Kabini açmak için en önemli ihtiyaç ise benzer alanlardaki bir lisans derecesidir.

7. TEKSTİL ATÖLYESİ

tekstil atölyesi

İşçilik masraflarının hızla düştüğü ülkemizde yapılabilecek en karlı iş fikirlerinden biri tekstil atölyesi kurmaktır. İşletmelerde en büyük sorun personel masraflarıdır. Ancak özellikle ihracat yapan bir işletme, düşük Türk Lirası değeri nedeniyle döviz sayesinde ciddi bir gelir avantajına sahiptir.

Ülkemiz tam anlamıyla Avrupa ve Ortadoğu’nun tekstil başkentidir. Bu sebeple ihracat potansiyeli oldukça yüksektir. Tekstil atölyesi kurmak konusunda bir girişim başlatmayı planlayan girişimcilerin mutlaka KOSGEB ve Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen ihracat programlarına katılması önerilmektedir. Sektörde döviz potansiyeli oldukça yüksektir ve bu süreç 2024 yılında da devam edecek.

8. BALIK YETİŞTİRİCİLİĞİ

balık yetiştiriciliği

2024’te para kazandırması beklenen üretim fikirlerinden biri de balık yetiştiriciliğidir. Son yıllarda azalan balık üretimi sebebiyle hükümet bu konuda ciddi girişimcilerde bulunuyor. Bu sebeple hibe, teşvik ve destek programlarının yoğun olduğu sektöre yönelik bir yatırımın para kazanma potansiyeli oldukça yüksektir.

Sektöre girmek isteyenlerin balık çiftliği kurmak konusunda harekete geçmesi tavsiye edilmektedir. Özellikle kıyı bölgelerindeki illerde iş kurmak isteyenler için daha yüksek potansiyel taşıyan bir iş fikridir.

Balık yetiştiriciliği sektörünün önümüzdeki yıl için büyüme performansı yüzde 25’in üzerindedir. Bu da yetiştiricilik sektörünün üzerindeki bir performansa işaret ediyor.

9. PARFÜM BAYİLİĞİ

parfüm dükkan

2024 yılına yönelik düşük sermayeli bir iş kurmak isteyenler için önerilerin başında ise parfüm bayiliği geliyor. Ekstrem hava sıcaklıkları nedeniyle tüketicilerin daha fazla talep gösterdiği parfüm ürünlerinin 2024’te de satış rekoru kırması bekleniyor.

Sektördeki verileri derleyen Süper İş Fikirleri uzmanları, 2024 yılında da sektörün karlı yatırımlar için fırsatlar barındıracağını düşünüyor.

Parfüm bayiliği almak 2023 yılı itibarıyla 100 bin liralık sermaye anlamına geliyor. Sektöre girmek isteyenler için cazip fırsatlar barındıran çok sayıda %100 yerli Türk firması bulunuyor.

10. ŞEF KURSU

şef kurs

Gastronomi konusunda dünyanın en iyi ülkelerinden biri de Türkiye’dir. Sektördeki işletmeler her yıl daha iyi şefleri yetiştirebilmek için ciddi yatırımlar yapıyor. Özellikle otel ve restoran sektörünün büyüttüğü “şef” sektörünün 2024 yılında da önemli bir performans göstermesi bekleniyor. Bu kapsamda bir şef kursu açmak önemli bir iş fikrine dönüşecektir.

Alanında uzman ve deneyimli bir ekip ile açılan bir şef kursu yüksek potansiyel içerecektir. Özellikle sosyal medya platformlarında tanınan şeflere yönelik bir reklam çalışmasıyla birlikte kursa yönelik ilgi had safhaya çıkarılabilir.

11. SPOR SALONU

spor salonu

Hızla artan bir obezite sorunu nedeniyle yükselişte olan iş fikirlerinden biri de spor salonu açmaktır.

Türkiye’nin her bölgesinde yapılabilecek karlı bir yatırım olan spor salonlarına yönelik ilgi de artış gösteriyor. Sağlık endişelerindeki artışa paralel olarak spor salonu işletmelerine yönelik taleplerde artışın devam etmesi bekleniyor. Dolayısıyla 2024’te yüksek büyüme performansı gösteren bir sektörde iş kurmak isteyenler için spor salonu açmak kesinlikle değerlendirilmesi gereken işler arasında bulunuyor.

2023 yılının son çeyreği itibarıyla spor salonu açmanın maliyeti 3 milyon liranın üzerinde seyrediyor. Yeterli sermayeye sahip olan girişimciler için benzer başlangıç sermayesine sahip olan iş fikirleri arasında önemli bir yere sahiptir.

12. KURS MERKEZİ AÇMAK

kurs merkezi ders

Öğrenci sayısının hızla arttığı bir ülkede daha iyi eğitim almak isteyenlerin ana uğrak noktalarından biri de kurs merkezleridir.

Sayıları bir hayli artan işletmeler, bu artışa rağmen yüksek doluluk oranları ile hizmet sağlamaktadır. Özellikle büyük şehirlerde kurs merkezleri çok ciddi rağbet görüyor.

Son yıllarda üniversite sınavlarına giriş yapan öğrenci sayısı 5 milyonu aştı. Dolayısıyla tüm ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 7’si doğrudan bir müşteri potansiyeli konumunda bulunuyor. Ayrıca KPSS gibi sınavlar nedeniyle de kurs merkezleri yoğun talep görüyor.

2023 yılı itibarıyla Kurs Merkezi Açmak isteyen girişimcileri bekleyen en büyük sorun ise iyi ve başarılı bir kadro kurmaktır. Alanında uzman eğitimciler olmadan sektördeki rekabette öne çıkma fırsatları oldukça düşüktür.

13. ORGANİK BAL ÜRETİMİ

bal

Ülkemizde uzun yıllardır organik bal erişimi istenilen seviyeye ulaşamıyor. Yüksek talebe rağmen yeterli güveni sağlayan işletmelerin bulunmuyor olması nedeniyle organik bal sektöründe ilerleme kaydedilemiyor. Sektöre giriş yapmak isteyen girişimci ve yatırımcıların güven odaklı bir tesis kurması önerilmektedir.

Özellikle profesyonel bir işletmeden destek alınarak güven odaklı bir iletişim pazarlama yöntemi kullanılarak sektörde önemli bir pazar payına ulaşılabilir. 2024 yılında gıda sektöründe karlı bir iş fikri arayanlar için oldukça niş bir alandır.

Organik bal üretimi sektöründe ortalama düzeyde bir işletme kurmak için 1.400.00 lira yatırım sermayesine ihtiyacınız olacak.

İNCELEYİN: Ebebek Bayilik

İNCELEYİN: 2024 İş Fikirleri

İNCELEYİN: Otel Açmak

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“2024’te Öne Çıkacak Muhteşem Karlı 13 İş Fikirleri” üzerine 2 yorum

  • Merhaba,

   Artan gıda enflasyonu sebebiyle 2024’te tarım sektöründeki karlılık ve büyüme performansında yükseliş bekleniyor.

   İyi çalışmalar.

   Yanıtla

Yorum yapın