Redbubble Nedir: Tasarım Yaparak Para Kazanma

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Tasarım yaparak para kazanma seçenekleri sağlayan web siteleri arasında son dönemde oldukça popüler olan Redbubble ile para kazanma konusunda ayrıntılı bilgiler sağlayacağız.

Redbubble genel olarak print on demand (POD) yani talep üzerine baskı sitesidir. Platformda tişört, telefon kılıfı, çanta ya da yastık gibi çok sayıda ürünü kendi tasarımlarınızı yaparak satışa sunabildiğiniz bir platformdur. Site aynı zamanda satış, kargo konusunda hiçbir faaliyet yürütmenizi istemediği için oldukça esnek bir internetten satış yaparak para kazanma fırsatı sağlamaktadır.

Bu rehberde Redbubble’de para kazanmak konusunda sahip olmanız gereken tüm bilgileri aktaracağız.

REDBUBBLE NEDİR?

redbubble

Dünya genelinde son dönemde oldukça yüksek kullanıma sahip olan bir e-ticaret sitesi olan Redbubble, genel olarak tasarım yaparak para kazanma olanağı sağlıyor.

Redbubble, siteye üye olduktan sonra çeşitli giyim ürünlerini ve aksesuarları ücretsiz olarak tasarlayarak baskıya göndermenize olanak sağlıyor. Şirket 2006 yılında Avusturalya‘nın Melbourne kentinde girişimci Martin Hosking tarafından kuruldu. Şirket son 3 yıldır yüksek büyüme kaydererek, ABD ve Almanya‘da 2 ofis daha kurdu.

RedBubble, talep üzerine baskı sektörünün en büyük sitelerinden biridir.

Siteye kayıt olan kullanıcılar; çeşitli aksesuar ve giyim ürünlerini neredeyse sıfır teknik bilgi ile tasarlayabiliyor. Ardından kullanıcılar kendi mağazasında bu ürünleri sergiliyor ve satış yapıldıkça ürünler; RedBubble aracılığıyla basılıyor ve müşteriye gönderiliyor.

Redbubble’nin önerilme nedenlerinin başında dolar kazanma fırsatı sağlamasıdır. Platformda tüm kazançlar dolardır ve bu sayede yüksek kur farkı nedeniyle ciddi bir kazanç imkanı sağlıyor.

REDBUBBLE’DE GERÇEKTEN PARA KAZANILIR MI?

redbubble para kazanma

Evet, Redbubble aracılığıyla gerçekten para kazanabilirsiniz. Bir Redbubble sanatçısı olarak kahve fincanları, gömlekler, çantalar, tişörtler ve gömlekler gibi sayısız öğeyi tasarladıktan sonra kendi mağazanızda satış için sergileyebilir ve bu ürünler satıldıkça para kazanırsınız.

Ancak, elbette ki tasarımlarınızın dikkat çekici olmalı ve mağazanızın ziyaretçi çekmesi gerekiyor. Platformun dünyanın her yerinden milyonlarca ziyaretçisi olsa da sayısız mağaza bulunuyor olması nedeniyle rekabette kaybolma riskine sahipsiniz. Dolayısıyla para kazanmak için aşağıdaki ipuçlarına ihtiyacınız olacak.

İNCELEYİN: Sermayesiz Para Kazanma Yolları

REDBUBBLE İLE NE KADAR PARA KAZANABİLİRİM?

redbubble para kazanma

Redbubble aracılığıyla kazanacağınız tutar yaptığınız satışa göre elbette değişiklik gösterir. Hiç satış yapmadığınız bir senaryoda platform sizden hiçbir mağaza veya üyelik gibi ücret talep etmiyor. Tüm işlemleri ücretsiz olarak yapabiliyorsunuz. Satış yaptıkça da üründen komisyon elde edersiniz.

Platform sizden kargo, mağaza, sipariş takibi, ürün açıklaması, ürün resmi, baskı gibi hiçbir ücret talep etmiyor. Dolayısıyla sizden sadece şık bir tasarım talebi bulunması nedeniyle yüksek komisyon almaktadır.

Ortalama olarak size ait bir mağazada satılan bir üründen 1 dolar ile 20 dolar arasında para kazanabiliyorsunuz. Bu farkın nedeni ürün fiyatlarıdır.

Örneğin, 5 dolara satılan bir baskılı kupadan 1 dolar civarında kazanç elde ederken, 50 dolara satılan baskılı bir tişörtten 10 dolar kazanabilirsiniz.

Genel olarak mağazanızda satılan ürünlerden yüzde 20 civarında kazanç elde ediyorsunuz.

Platformda dikkat çekici tasarımlar bazen 10, 20 bin satış adetlerine ulaşabiliyor. Özellikle yüksek olumlu yorum alan ürünler anasayfada gösteriliyor ve bunlar oldukça yüksek satış rakamlarına kısa sürede ulaşabiliyor.

Platformda en çok satılan ürünlerin başında ise sticker geliyor. Dikkat çekici ve trend olaylara değinen sticker tasarımlarının bazıları 50 binden fazla satış rakamlarına ulaşarak, tasarımcılarına ciddi düzeyde para kazandırıyor.

REDBUBBLE DE KAZANCINIZI NASIL ARTIRABİLİRSİNİZ?

redbubble kazanc

Redbubble’de bir mağaza açmak oldukça kolaydır. Türkçe dil desteği yoktur ancak Chrome’nin ya da diğer tarayıcıların otomatik çeviri özelliğini kullanarak çok kolay bir şekilde Türkçe dil desteği varmış gibi kullanabilirsiniz. Türkiye’den de kullanıcılar kolaylıkla mağaza açabiliyor.

Basit bir üyelik formunu doldurmaktan daha zor bir süreç değildir. Ardından ürün tasarla bölümünden doğrudan tasarlanmış ürünlerinizi yükleyebilir ya da ücretsiz tasarım aracı ile istediğiniz ürünleri tasarlayabilirsiniz.

Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. (Türkçe altyazı seçeneğini kullanabilirsiniz)

Basitçe, platforma bir resim yüklüyorsunuz ve platform otomatik olarak yüklediğiniz resmi çeşitli giyim ve aksesuar ürünlerinin üzerinde gösteriyor. Uygun gördüğünüz tasarımları da mağazanızda sergileyebiliyorsunuz.

Elbette sadece tasarımınızı yükledikten sonra hemen para kazanmaya başlamanız pek olası görünmüyor. Çok yüksek rekabet bulunuyor olması nedeniyle çok çok iyi bir tasarıma sahip değilseniz satışları artırmak için aşağıdaki ipuçlarına ihtiyacınız olacak.

1. Sosyal Medya Pazarlaması Yapın

Redbubble mağazanıza müşteri çekmenin en kolay yollarından biri sosyal medya pazarlaması yapmaktır. Instagram, Facebook ve Twitter gibi platformlarda ürünlerinizi tanıtmak için kendi sosyal medya hesaplarınızı kullanabilir ya da yeni hesaplar açabilirsiniz.

2. Etiketleri Kullanın

Mağazanızdaki ürünlerin aramalarda daha fazla görünmesi için etiket kullanmayı unutmayın. Platformda çok aranan kelimeleri keşfetmek için çok satılan ürünlerin etiketlerine göz atarak fikir elde edebilirsiniz.

3. Trendleri Takip Edin

Talep üzerine baskı platformu olması nedeniyle güncel olayları takip etmeniz önerilir.

Herkesin kullandığı genel geçer tasarımlar yerine farklı niş ürünler bulmanız önerilir.

Sosyal medyayı yoğun bir şekilde takip ederek; popüler olan bir görseli tasarıma dönüştürebilirsiniz.

Örneğin, Temmuz ayında çıkan Barbie filmine yönelik baskı ürünleri Redbubble’de çok ciddi satış rakamlarına ulaştı. 

4. Aktif Olun

Redbubble genel olarak tasarımcılarının her ay yeni bir tasarım yüklemesini öneriyor. Bu sayede sizden daha önce alışveriş yapan ve bundan memnun kalan bir müşterinize yeni bir seçenek sağlamış olursunuz.

5. İndirimleri Kullanın

Redbubble aynı zamanda indirim seçeneklerine sahiptir. Komisyon oranlarınızdan bir süre feragat ederek müşterileriniz için çeşitli indirim kampanyaları düzenleyebilirsiniz. Kısa sürede satışlarınız artar ve olumlu geri bildirimler alarak, aktif bir mağaza görünümüne sahip olabilirsiniz.

REDBUBBLE’DEN NASIL ÖDEME ALINIR?

Redbubble bir pasif gelir yöntemi olarak da kullanılabiliyor. Siteye onlarca tasarım yükledikten sonra ürünleriniz satıldıkça yıllarca ödeme almaya devam edebilirsiniz. Platform aynı zamanda ödeme konusunda otomatik bir siteme sahip olup dünya genelinde kullanılan güvenli bir platformdur. Platformda ödemenizi almama gibi bir sorunla karşılaşmazsınız. Sitede paranızı almak için banka hesabı seçeneği bulunuyor.

Kazandığınız tutar 20 dolar eşiğini geçtiği anda paranızı çekmek üzere talepte bulunabilirsiniz.

İNCELEYİN:

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın