Netflix’ten Para Kazanmak İçin 6 Etkili Yol

Netflix’ten para kazanmak için birçok fırsata sahipsiniz. Rehberde yer alan 6 yolu kullanarak Netflix’ten para kazanabilirsiniz.

Netflix, dünyanın en büyük online içerik dağıtım ağı olarak dünya film ve dizi endüstrisini değiştiren bir platform olarak, kullanıcılar için de önemli fırsatlar barındırmaktadır. Bir kullanıcı olarak Netflix’ten para kazanmak için tercih edebileceğiniz birçok seçenek var.

İşte Netflix’ten para kazanmanın en etkili 6 yolu…

1. NETFLIX İÇİN ÇALIŞIN

netflix ile kazanç

Netflix aracılığıyla para kazanmanın en etkili yolu elbette Netflix için çalışmaktır. Dünyanın en büyük online içerik dağıtım ağı olan Netflix’te çalışabileceğiniz çok sayıda açık pozisyon bulunuyor.

Netflix Job platformunu düzenli olarak takip ederek Netflix’in Türkiye’de açtığı iş ilanlarını keşfedebilirsiniz. Eğer İngilizce biliyorsanız da dünyanın herhangi bir yerindeki Netflix iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsiniz.

Eylül 2023 tarihi itibarıyla platform Türkiye’de 2 açık pozisyona sahiptir. Bunlar;

AÇIK POZİSYON TANIMI
Fotoğraf ve AV Stüdyo Müdürü Netflix içerikleri (fotoğraf, videolar ve bir sonraki büyük olay) için A/V materyallerinin yönlendirdiği PR kampanyalarını yönetmek.
Halkla İlişkiler Yönetici Asistanı Halkla ilişkiler yöneticileri için asistanlık faaliyetleri gerçekleştirmek.

2. İNCELEME BLOGU HAZIRLAYIN

netflix ile kazanın

Netflix’te muhtemelen siz de bazen ne izleyeceğinizi bilmiyorsunuz. Dakikalarca hatta saatlerce film ve diziler arasında ekranı kaydırıyorsunuz. Bu sorunu yaşayan milyonlarca insan var. Onlara yardımcı olarak para kazanabilirsiniz.

Hemen bir dizi ve film inceleme blogu kurabilir ve Netflix’teki film ve diziler için inceleme hazırlayabilirsiniz. İlgili blogunuzun ilgi çekmesi durumunda reklam veren siteler rehberine göz atarak, siteniz için reklam alabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Özellikle sosyal medyayı etkin kullanarak blogunuza önemli düzeyde ziyaretçi çekebilirsiniz.

Blogunuz için içerik fikirleri:

  • En romantik 10 film
  • Netflix’in en iyi 12 belgeseli
  • Heyecan verici 3 kısa Netflix dizisi

İNCELEYİN: Dizi İzleyerek Para Kazanma

3. YOUTUBE İNCELEME KANALI AÇIN

netflix

Bir şeyler yazmak yerine video çekmek sizin için daha eğlenceli ve yapılabilir bir şey ise; bir Youtube kanalı açarak Netflix’teki film ve diziler için inceleme yapabilirsiniz.

Youtube’de Netflix’teki içerikleri inceleyerek çok ciddi abone sayılarına ulaşan çok sayıda kanal var. İlgili kanalları inceleyerek hangi içerik türlerine odaklanmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Özellikle yeni çıkan film ve diziler ile uzun süredir yeni sezonu beklenen dizilere yönelmeniz tavsiye edilir.

En İyi Youtube Film İnceleme Kanalları:

  • Screen Rant
  • Mr Sunday Events
  • Beyond the trailer
  • Screen Crush
  • RalphTheMovieMaker
  • Horrible Reviews

4. İÇERİKLERİ İZLEYİN

netflix para kazanma yolları

Swagbucks platformu sadece Netflix’teki içerikleri izleyerek size para kazandırmaktadır. Swagbucks para kazanma rehberini inceleyerek ilgili adımı nasıl gerçekleştirebileceğinizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Özellikle boş vakti olan kullanıcılar için az da olsa para kazanma fırsatı sağlayan bir seçenektir. Bu yöntemde dolar kazanma imkanı elde ediyorsunuz. Dolar kurundaki yükseliş sebebiyle, düşük de olsa kazandığınız tutar Türk Lirası cinsinden önemli bir geri dönüşüm sağlayacaktır.

5. VIGGLE’Yİ KULLANIN

netflix-para-kazanma

Netflix’ten para kazanma imkanı sağlayan bir diğer önemli seçenek de Viggle uygulamasını kullanmaktır. Viggle bir online reyting uygulaması olarak hizmet sağlıyor. Viggle’yi indirdikten sonra Netflix hesabınızı uygulamaya bağlayın. Ardından uygulama aracılığıyla izlediğiniz içerikler platforma kaydediliyor ve bu süreç için size hediye çeki veriliyor.

Bu yöntem size ciddi düzeyde bir gelir sağlamaz. Ortalama olarak aylık 50 dolar civarında para kazanma fırsatı sağlayabilirsiniz. Bu da bin 500 liraya yakın bir gelir demek.

6. ÜRÜN SATIŞI YAPIN

netflix ile ürün satışı

Netflix dünya genelinde çok yoğun bir kullanıma sahiptir. Bu nedenle Netflix’e ait dizi ve filmler ciddi satış rakamları elde ediyor. Özellikle online satış platformlarında ilgi çeken bu ürünlerin satışını siz de gerçekleştirebilirsiniz.

Netflix yapımı olan dizi ve filmlerden ilham alarak tişört, telefon kılıfı veya kupa gibi kendi ürünlerinizi tasarlayıp satabilirsiniz.

NOT: Telif hakkına sahip olan materyalleri kullanamazsınız. Doğrudan bir filmin afişi veya bir sanatçının resmi gibi. Çeşitli illüstrasyon seçeneklerini kullanmanız gerekiyor. Bu konuda kendinizi geliştirmek için Youtube’de ücretsiz kurslar var.

Ürün satışı yapmanın en kolay yolu Etsy veya Shopify’i kullanmaktır. Kolaylıkla kendi ürünlerinizi listeleyebilir ve satışa sunabilirsiniz.

İNCELEYİN: Video Reklam İzle Para Kazan

İNCELEYİN: Youtube İzlenme Başına Kazanç Hesaplama

İNCELEYİN: Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

İNCELEYİN: Görev Yaparak Para Kazanmak

İNCELEYİN: Tiktok’tan Para Kazanma

İNCELEYİN: Papara Nasıl Para Kazanıyor

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın